hydrostatyka-zadania

Z gr. φύσις (przyroda) - nauka o przyrodzie w najszerszym znaczeniu tego słowa. Fizyka w szkole, fizyka na studiach. Zadania domowe z fizyki. Doświadczenia fizyczne.
wiewióra
Posty: 8
Rejestracja: 31 gru 2006, o 12:53

hydrostatyka-zadania

Post autor: wiewióra »

czy ktoś mógłby mnie oświecić i naprowadzić na sposób rozwiązania kilku zadań? próbowałam się za nie zabrać na kilka sposobów i jakoś nic mi nie wychodzi

1. pole przekroju igły strzykawki jest równe s1=0.5mm2. przekrój tłoka strzykawki ma pole s2=1cm2. oblicz szybkość wypływu wody z igły strzykawki, jeśli tłok porusza się z szybkością v=2cm/s

2. do wiadra w kształcie cylindra o średnicy d=30cm wlano v=15.7 l wody. jakie ciśnienie hydrostatyczne będzie panowało na wysokości h=5 cm od dna wiadra?

3. do naczynia wlano rtęć i wodę tak, że całkowita wysokość słupa obydwu cieczy wynosiła h. masa wody była taka sama jak masa rtęci. jakie ciśnienie hydrostatyczne panuje na dnie naczynia, jeżeli gęstość wody wynosi d1 a tręci d2?

4. do jakiej wysokości h należy nalać cieczy do cylindra miarowego o promieniu podstawy R aby całkowita siła pochodząca od ciśnienia hydrostatyczneg działająca na ściankę była równa sile działającej na dno?

plissss oświećcie mnie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post