Strona 1 z 1

doświadczenie biologiczne

: 21 sie 2012, o 13:19
autor: trololololo1234
Witam. Zna ktoś jakieś ciekawe doświadczenia biologiczne? muszę zaprojektować eksperyment biologiczny możliwy do wykonania w warunkach domowych. Pole do popisu jest szerokie, bo obejmuje zakres z dziedziny ekologii, ochrony środowiska, fizjologii, botaniki lub zoologii. Pasowałoby uwzględnić *sprzęt badawczy, *próbę kontrolną, próbę badawczą, * sposób i częstotliwość zbierania pomiarów, *hipotezę, *problem badawczy, *wnioski.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły, z których mogłabym skorzystać, byłabym wdzięczna . Jest to dla mnie ważne, więc proszę o szybkie odpowiedzi i na temat.

Re: doświadczenie biologiczne

: 21 sie 2012, o 13:36
autor: trololololo1234
chciałabym jeszcze dodać, że doświadczenia typu badanie wpływu jakiegoś czynnika na rozwój roślin wydają się być dość oklepane. chciałabym coś oryginalnego .

Re: doświadczenie biologiczne

: 26 sie 2012, o 18:24
autor: AnnaWP
Dość ciekawie moim zdaniem wychodzi np. wpływ długości światła na fototropizm - można zastosować diody w różnych kolorach, najlepiej nie RGB a monochromatyczne właśnie. Wychodzi w niebieskim, ale można porównać różne kolory światła, producent podaje zakres długości (przedział zwykle)