Strona 1 z 11

praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

: 10 mar 2005, o 12:00
autor: sundarii
czy ktos z was ma pomysl na jakąś prace badawczą lub doswiadczenie ktore moglabym wykonać na pierwszy etap olimpiady biologicznej. nie moŻe ono jedynie dotyczyć kręgowcow i rzeczy zwiazanych z medycyną i czlowiekiem. bardzo proszę was o pomoc i z gory dziekuje

bentos

: 10 mar 2005, o 14:06
autor: Mi¶
BoŻe badanie czystości wód na podstawie bentosu

Przez miesiąc, dwa badasz jakie organizmy występują w danej rzecze w wybranych odcinkach np przed miejscowiści i za nią. W ten sposób wiesz, czy zanieczyszczenia pochodzące z tej miejscowości mają wpływ na populację wybranych organizmów.

Są teŻ odpowiednie skale na podstawie któych moŻna ocenić stan czystości rzeki.

Mój pomysł

: 15 mar 2005, o 18:38
autor: mistrzu
Ostatnio tyle się mówi o wierzbach, które mają być alternatywną energią.
Jeżeli mieszkasz w domu z ogródkiem lub masz działkę to dobrym pomysłem byłoby zbadanie wpływu różnych warunków na przyrost biomasy u tych wierzb. Oczywiście takie zadanie nie jest łatwe, potrzeba do niego zasadzić określoną liczbę siewek, w identycznych donicach, o takim samym składzie gleby, itd. Następnie co pewien czas np. tydzień trzeba mierzyć te siewki.
Jeśli byłbyś zainteresowany to spytaj się swojego nauczyciela od biologii, bo ja się zbytnio na procedurach nie znam.

Pozdrawiam

prosba o pomoc odnosnie tematu na prace badawcza z biologii

: 26 mar 2005, o 15:06
autor: owca
hejka! przeczytalam ogloszenie sundarii i niej/niego, bo moze wpadl/a na ciekawe tematy i moze ma ich przypadkiem za duzo bylam bym naprawde wdzieczna za jakis pomysl ! pomocne odpowiedzi prosze przesylac na owca_[at].pl

olimpiada biologiczna

: 26 mar 2005, o 16:04
autor: Mi¶
Kilka ksiązek (znalazłem w Internecie):

OLIMPIADA BIOLOGICZNA
1.Cymborowski B. (1978) Prace badawcze Olimpiady Biologicznej. Olimpiady Biologiczne (Red. Henryk Sandner). Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Str.195-206.

2.Cymborowski B. (1984) Biologia jako podstawa studiów medycznych. 10 lat Olimpiady Biologicznej (Red. Henryk Sandner). Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Str. 111-116.

3.Cymborowski B. (1996a) Plakat jako nowa forma przedstawiania prac badawczych Olimpiady Biologicznej. Biologia w Szkole, 5: 254-257.

4.Cymborowski B. (1996b) Plakat jako nowa forma przedstawiania prac badawczych olimpiady biologicznej. Wszechświat 97: 238-240.

olimpiada biologiczna

: 28 mar 2005, o 14:44
autor: Zetka
A jakie najczęściej tematy wygrywają (mają najwięsze szanse)? Czy tematy biologiczne, powiązane z informatyką mają jakieś szanse?

olimpiada biologiczna

: 28 mar 2005, o 20:15
autor: KG
Fajna byla podobno ksiąŻkacos typu sposoby prezentacji pracy badawczej z zakresu biologii.Ona by byla bardzo pomocna.Jeśli chodzi o prace,które wygrywają to trudno jest chyba określić.Na pewno nie wygra praca,która jest powtórzeniem typowo podręcznikowych rzeczy typu wpływ zanieczyszczen powietrza tlenkami siarki na obecność porostów,bo to by byla przesada lekka.Ja tez sie zastanawiam nad tematem pracy,ale ciezko jest.Pewno cos z zakresu ekologii bedzie trzeba wymyślić.pozdro. gg:1014072

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

: 7 kwie 2005, o 14:49
autor: Pati
Ja równiez zastanawiam sie nad tematem pracy, aby miec jakiekolwiek szanse nalezy napisac orginalna prace. Wiem ze w któryms roku wyrózniono np. osobe która badała to co wypluwa sowa lub organizmy jedzace jakies tam roslinki.

olimpiada biologiczna

: 7 kwie 2005, o 15:36
autor: Mi¶
A moŻe jakieś badania związane z rozmieszczeniem organizmów, ich populacją? Ale jakich organizmów to nie wiem, moŻe roślin albo jakiś bezkręgowców.

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

: 28 kwie 2005, o 19:44
autor: krol
nie to co sowa wypluła, tylko jak juz to to, co sowa wysrała

Re: praca badawcza na olimpiade biologicznĄ

: 28 kwie 2005, o 19:52
autor: krol
aha i czytaj uwaŻnie regulamin pracy badawczej ! tam nie pisze Że nie moŻna przeprowadzać pracy z kręgowcami , tylko Że nie naleŻy nad nimi przeprowadzać Żadnych doświadczeń i eksperymentów a i w takim razie po co szedłoś na biol-chem skoro nie umiesz wymyslić tematu widocznie sie nie nadajesz na ten profil

Re: olimpiada biologiczna

: 30 kwie 2005, o 09:27
autor: jogurtowocowy@o2.pl
Zetka pisze:A jakie najczęściej tematy wygrywają (mają najwięsze szanse)? Czy tematy biologiczne, powiązane z informatyką mają jakieś szanse?

najgorzej z tematem Olimpiada biologiczna

: 30 kwie 2005, o 18:25
autor: Aneczka
jejku!mam taką ochotę brać udział w tej olompiadzie biologicznej ale nie mam Żadnego pomysłu na tematdodatkowo nie mogę liczyć na wsparcie nauczyciela! jeŻeli macie jakiś pomysłabo chcecie podzielić się info na temat olimpiady i popisać ze mną zapraszam do piasnia mailów: [at].onet.pl