Strona 1 z 1

Egzamin wstepny na UM dla kandydatow za 'stara' matura

: 14 lis 2009, o 11:55
autor: Portable Poet
Witam

W maju bede zdawal egzamin wstepny z biologii na Universytet Medyczny w Poznaniu, poniewaz posadam stara mature moze ktos ma jakies doswiadczenia zwiazane ze zdawaniem takich egzaminow?

W regulaminie zakres wiedzy jest taki jak na maturze z biologii rozszerzonej, ale zastanawiam sie czy moze testy te nie sa troche inaczej ukierunkowane?

Czy moze ktos polecic jakies podreczniki przygotowawcze na egzaminy wstepne na UM, oprocz standardowych podrecznikow do matury z biologii.

Re: Egzamin wstepny na UM dla kandydatow za 'stara' matura

: 14 lis 2009, o 12:22
autor: Sephora
Podręczniki do liceum, repetytoriainfo jest juz na forum, poszperaj trochę , bo dużo by o tym pisac. przygotowanie typowe jak pod maturę-zakres wiadomości jest taki sam, możesz ściągnąc z CKE zagadnienia z biologii i chemii. Dodatkowych podręczników wykraczających poza liceum nie polecam, no chyba że ktoś naprawde chce egzaminy są zazwyczaj jednego dnia z biologii i chemii oddzielone ok. 2-godzinną przerwą (niestety). Spotkałam się ze zdaniem że testy wstępne są bardziej nakierunkowane na aspekty medyczne, ale moim zdaniem niekoniecznie,mozna spotkac pytania z roslin w równej mierze jak z człowieka

Re: Egzamin wstepny na UM dla kandydatow za 'stara' matura

: 14 lis 2009, o 14:22
autor: Mercedes
Egzaminy wstępne na AMy z poprzednich lat są dostępna na stronie Lublina i UJ