Strona 1 z 1

Poprawa matury po 2-óch latach

: 13 sie 2018, o 14:27
autor: ruky
Hej. Chcę poprawić maturę z bio-chem-mat-ang. Jedna rzecz już tylko mi nie daje spokoju. Czy do biologii wystarczy mi jedna seria podręczników - Biologia na czasie 1-3 Nowej Ery? Czy to nie wystarczy do przerobienia dokładnie całości? Dokupić Operon? Jak Wy byście to zrobili?

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

: 14 sie 2018, o 10:55
autor: Wroclek
Poprawiasz starą czy nową podstawę? Maturę pisałam 3 lata temu. Wydaje mi się, że do tej nowej podstawy troszke inne wymagania były niż do starej. Operon bardziej pasuje do starej. Dla mnie to był podręcznik obowiązujący z Lo. Podręczniki są generalnie fundamenetem. Jeśi poprawiasz maturę to znaczy, że nie zaczynasz od zera. Też poprawiałam maturę, ale tą wiedzę z podręczników już raczej tylko sobie utrwalałam. Matura z biologi nie opiera się na samej wiedzy, ważne żeby nauczyć się wbić w klucz. Musisz nauczyć się odpowiadać logicznie na pytania. Na Twoim miejscu raczej zainwestowałabym w dobre zbiory zadań.

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

: 14 sie 2018, o 12:14
autor: ruky
No tak, ze zbiorów Czarnocki, zadania maturalne, do tego Teraz Matura zadania i arkusze, zadania CKE oraz arkusze maturalne. Tylko nie wiem jak z teorią, coś tam pamiętam, ale nie wszystko, jeszcze raz przerobię cały materiał - wcześniej szczerze mówiąc nie zrobiłem tego w 100%.

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

: 18 sie 2018, o 17:58
autor: black-cat
Mnie pomógł zestaw: podręcznik (korzystałam chyba tylko z jednego wydawnictwa) +vademecum+zbiory zadań+MATURY (rozwiązywałam podstawy i rozszerzenia)
Jak już ogarnęłam teorię z podręcznika to potem już tylko powtórki z vademecum i mnóstwo zadań.

Re: Poprawa matury po 2-óch latach

: 18 sie 2018, o 23:30
autor: Elsa
Czarnocki, Teraz matura NE, zadania Bukały, OMEGA (te nowe, słynne zbiory), poza tym wydrukować sobie jakieś trudniejsze zadania z internetu i działać na bieżąco.