Strona 1 z 1

Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 29 lip 2019, o 18:09
autor: ChemikFarmacji
Witam serdecznie.
Jestem tegorocznym absolwentem Studium Policealnego Farmaceutycznego, ale mam niedosyt i tytuł Technika Farmacji nie zadowala mnie.
Stwierdziłem, że wybrałbym się na studia z farmacji i tu mam dylemat.
Na stacjonarne nie ma szans, bo muszę pracować i nie pogodziłbym tego z nauką. Jak wyglądają studia niestacjonarne z Farmacji? Czy dobrze rozumiem, że są to cotygodniowe zjazdy na uczelnie od Piątku do Soboty?
I jak cenowo przedstawiają się takie studia?
Jestem z Wawy to może na WUM. Inne miasta też wchodzą w grę ;)
Za odpowiedzi byłbym wdzięczny. :)

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 29 lip 2019, o 22:27
autor: eryk444
Zapomnij. Niestacjonarna farmacja nie różni się niczym od stacjonarnej - z tym wyjątkiem że się płaci. Ma się normalnie zajęcia ze wszystkimi studentami w ciągu tygodnia. Nie ma innej możliwości - bo fizycznie nie da się upchać wszystkich zajęć laboratoryjnych na jeden weekend co dwa tygodnie! Za długo one trwają.
W ogóle jesteś pewny tej farmacji? Nie myślałeś o innym kierunku? Sam w tym roku skończyłem i nie wyobrażam sobie tego robić do emerytury. Z apteki uciekam przy najbliższej okazji. No chyba że kontynuujesz rodzinny biznes albo BAAAAAARDZO tego pragniesz. Osobiście nie znam osoby, która nie żałowałaby.
Powodzenia.

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 1 sie 2019, o 06:51
autor: Nitrogenium32
eryk444 pisze:
29 lip 2019, o 22:27
Niestacjonarna farmacja nie różni się niczym od stacjonarnej - z tym wyjątkiem że się płaci. Ma się normalnie zajęcia ze wszystkimi studentami w ciągu tygodnia. Nie ma innej możliwości - bo fizycznie nie da się upchać wszystkich zajęć laboratoryjnych na jeden weekend co dwa tygodnie! Za długo one trwają.
Potwierdzam. U mnie na roku jest kilka osób, które studiują niestacjonarnie - niczym się od pozostałych osób nie różnią, poza tym, że płacą. Upchnięcie zajęć w weekendy nigdy nie było, nie jest, i nigdy nie będzie realne, bo tego jest o wiele za dużo.

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 2 sie 2019, o 15:10
autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Nitrogenium32 pisze:
1 sie 2019, o 06:51
Upchnięcie zajęć w weekendy nigdy nie było, nie jest, i nigdy nie będzie realne, bo tego jest o wiele za dużo.
Jak, kiedys, zrobi sie z tego studia dwustopniowe, wywali dziwne przedmioty, to kto wie. Mozna zaczac od fakultetow, jeszcze nie spotkalem takiego, ktory by byl ciekawy.

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 4 sie 2019, o 09:12
autor: eryk444
Nigdy się z tego nie zrobi studiów dwustopniowych, bo nie da się zostać "pół-farmaceutą", tak jak ani "pół-lekarzem" czy "pół-prawnikiem".
Co do fakultetów - zgadzam się. Do całkowitej likwidacji, bo na myśl ile bezsensownych godzin przesiedziałem i bezpowrotnie utraciłem, gotuje się we mnie. Generalnie ten kierunek jest do przerobienia.

Re: Farmacja Niestacjonarnie? Co oznacza dokładnie i jak to interpretować?

: 7 wrz 2019, o 19:58
autor: mgr_farm
Farmacja to zmarnowane życie. Jak nie wierzycie, to sobie sami sprawdźcie. To tak jakby nie skończyć studiów, ten dyplom nic nie daje. Można się tym podetrzeć.