Strona 1 z 1

Żywienie małego psa

: 2 sie 2014, o 15:33
autor: maselniczka
Jak powinno wyglądać dobrze zbilansowane odżywianie psa małej rasy?
O czym trzeba pamiętać?

Re: Żywienie małego psa

: 3 sie 2014, o 11:28
autor: kociamama
Wiadomo - kupuj mu karmę dedykowaną dla takich ras.
Możesz też po prostu szukać smakołyków w wersji mini - oczywiste jest to, że nie kupisz yorkowi wielkiej wołowej kości
Dbaj o to, żeby porcje były odpowiednie do wagi twojego psa - na większości opakowań od karmy są proporcje podawania.

Re: Żywienie małego psa

: 25 wrz 2014, o 08:24
autor: adam82
Ja mam w domu dwa yorki. Kupiłem je, gdy były jeszcze szczeniakami. Podawałem im jedzenie Royal dla szczeniaków. Najlepiej będzie jak udasz się do sklepu zoologicznego lub weterynarza (też u nas mają karmy itd) i poradzisz się. Nie przekarmiać. Mój jeden piesek jadłby do upadłego.

Re: Żywienie małego psa

: 2 sty 2015, o 18:54
autor: aldarek
warto też urozmaicić żywienie różnymi przekąskami

Re: Żywienie małego psa

: 3 sty 2015, o 09:31
autor: Weyland
Jeżeli masz małego psa, to radzę ci go karmić suchym pokarmem (ja używam Royal Canin dla labradorów). Napiszę ci teraz czego należy unikać bazując na własnym doświadczeniu:

- Podawaj od czasu do czasu ze stołu jakieś mięso, ale nigdy z przyprawami (po nich najcześciej biegunka), zawsze usuwaj kości z resztek (nawet te duże, gdyż pod wpływem wys, temp są łatwiejsze do rozgryzienia, a tym samym wzrasta ryzyko udławienia się psa)

- unikaj karm w puszkach, gdyż one bardzo tuczą, a ponadto mogą powodować reakcje alergiczne (objawiające się nadmiernym tarciem pyska roztarta do krwi skóra możliwość wystąpienia zakażenia)

- nigdy nie dawaj zadnych słodyczy

- od czasu do czasu kupuj psu dużą kość (będzie to miało korzystny wpływ na rozwój uzębienia zwierzaka)

- nie pozwalaj psu żebrać, nie dokarmiaj za często. Dlaczego? Ano dlatego, że pies wtedy nie będzie chciał jeść właściwego pokarmu, będzie liczył tylko na resztki/przysmaki, a przez to albo bedzie łaził głodny albo przytyje.


Re: Żywienie małego psa

: 8 sty 2015, o 06:10
autor: Galloper
Przede wszystkim DOBRA karma, ja polecam Acanę (sucha) oraz Animondę (mokra) - będziesz wiedział przynajmniej że nie karmisz psa byle syfem Poza tym od czasu do czasu jakieś smakołyki


Re: Żywienie małego psa

: 3 lip 2015, o 10:24
autor: tomanek12
Ja daję to co my jemy… Takie śmieci jakie są w tych karmach to aż szkoda mówić. Kiedyś pisaliśmy o tym artykuł wraz ze specjalistami z . (USUNIĘTO REKLAMĘ OFERTY KOMERCYJNEJ, moderator).

Re: Żywienie małego psa

: 13 sty 2019, o 23:43
autor: domidomi
Wydaje mi sie, ze najbardziej zbilansowaną dietą jest barf. W ten sposob dostarczasz pieskowi wszystkie te skladniki, ktorych potrzebuje do prawidlowego funkcjonowania. Sposrod karm dostepnych na rynku najbardziej lubie barf primex, bo ma najlepszy sklad i duzo smakow

Re: Żywienie małego psa

: 2 gru 2019, o 14:55
autor: unikori
Ja dla swojego psa zacząłem kupować różne rodzaje karmy i sprawdziłem, która najbardziej mu smakuje i odpowiada. Ostatecznie po kilkumiesięcznych testach wybrałem dla niego najbardziej odpowiednią karmę, którą lubi.