Strona 1 z 1

Pies sam w domu - prośba o radę

: 27 lis 2018, o 20:35
autor: Picollo
Hej, w najbliższym czasie planuję kupić psa, myślałem o rasie Cavalier King Charles Spaniel. Z informacji, które znalazłem na [mod] wynika, że jest to odpowiedni pies dla mnie. Przede wszystkim mam małe 60-metrowe mieszkanie i taki średni pies dobrze by się tam czuł. Poza tym odpowiadają mi psy o wrażliwe, nie potrzebuję psa obronnego.

Problem polega na tym, że pracuję codziennie w godzinach 8-16, ale mam blisko do pracy i pies pozostawałby sam w domu góra przez 8 godzin. Pytanie do bardziej doświadczonych, czy taki dwu-trzy-miesięczny pies jest w stanie wytrzymać tyle sam w domu?

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

: 27 lis 2018, o 20:39
autor: Picollo
A jeszcze dodam, że słyszałem o przypadkach, gdzie hodowcy odmawiali sprzedaży szczeniaka z takiego powodu. Choć szczerze powiedziawszy wydaje mi się to dziwne

Re: Pies sam w domu - prośba o radę

: 26 maja 2019, o 10:58
autor: Paula Dzikowicz
Witam serdecznie jako behawiorysta i trener psów, niestety muszę powiedzieć, że pies około 3 miesięcy musi wychodzić na spacery minimum co 3-4 godziny. Dlaczego ? Bardzo ważna jest wtedy nauka załatwiania się na dworze. Pies powinien również wychodzić na jedzeniu, piciu i spaniu. NIe możemy szczeniaka tak młodego zostawić na tak długo. Starsze psy które już wytrzymują oraz są uczone zostania samemu to następna nauka wtedy dopiero można go zostawić na dłuższy czas max 8 godzin. Proponuje skorzystać z pomocy może kogoś kto pomoże z niewychodzeniem małego szczeniaka i również powoli będzie go przyzwyczai do zostawania w domu.