Strona 1 z 1

praca na studiach

: 6 lis 2016, o 21:10
autor: melodyyy
hej,
obecnie jestem na 3 roku i zaczęłam się zastanawiać jak wygląda sytuacja z podjęciem pracy w czasie studiów. Czy jest w ogóle szansa znalezienia czegoś w zawodzie", oczywiście z wcześniejszym nabyciem umiejętności praktycznych itd. Chodzi mi bardziej po prostu o pracę w klinice, jako pomoc czy coś w tym stylu? Wiem, że studenci chętniej są przyjmowani jak już to na zasadzie wolontariatu. Ale smutna wydaje się wizja rozpoczęcia pracy związanej z tym kierunkiem dopiero po studiach.

Re: praca na studiach

: 14 lis 2016, o 13:56
autor: JellyTime
Słyszałam jakieś legendy, że niby tak się da, ale nie jestem przekonana. Na jakim stanowisku mieliby cię zatrudnić? Nie lekarz, nie technik. Poza tym cały czas się uczymy i w wielu przypadkach przynosimy lecznicy więcej szkody niż pożytku Może po znajomości i na lewo coś takiego jest możliwe.

Re: praca na studiach

: 15 lis 2016, o 10:49
autor: Ines1993
Ciężka sprawa, ale się da. Znam sporo osób, które pracują (w ogóle, gdziekolwiek) od 3-4 roku studiów (więc czasowo i z nauką da się to pogodzić), z tego część też w lecznicach - asystent lekarza itp., robią to samo, co zwykle student robi (lub chce robić) na praktykach - pomoc w gabinecie, w sprzątaniu, asysta w czasie zabiegów itp.
W większości przypadków, te osoby chodziły na praktyki/wolontariat za darmo przez jakiś czas, aż zaproponowano im pracę. Wszystko zależy od miejsca i na kogo się trafi, bo chodząc za darmo, głupio samemu wyskoczyć z pytaniem, że może zaczną płacić a sami mogą tego też nie zaproponować (nawet nie z jakieś niechęci, czy złośliwości, a zwyczajnie różnie bywa z pozwoleniem sobie na to finansowo przez właścicieli przychodni). Nie wiem, jak w innych miastach, gdzie jest weta, ale w Warszawie pojawiają się czasem ogłoszenia, że przychodnia zatrudni studentów (zwykle conajmniej V roku) w charakterze asystenta lekarza. (zwykle zakres obowiązków jest podobny do technika)
Także trzeba mieć trochę szczęścia i samozaparcia, żeby zakręcić się z pracą w zawodzie jeszcze jako student, ale nie jest to niemożliwe.