Studiowanie i ponowne podejście do matury

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
biolchemiczny
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2018, o 11:46

Studiowanie i ponowne podejście do matury

Post autor: biolchemiczny » 24 lip 2019, o 18:40

Czy myślicie, że studiowanie kierunku innego niż medycyna i chęć ponownego podejścia do matury z biologii R, chemii R i matematyki R (nauka tak naprawdę od 0) jest możliwe, realne, by poprawić te przedmioty i dostać się na lekarski?

TanksAreAwesome
Posty: 29
Rejestracja: 4 wrz 2017, o 09:49

Re: Studiowanie i ponowne podejście do matury

Post autor: TanksAreAwesome » 24 lip 2019, o 21:16

Skoro możliwe jest studiowanie medycyny i poprawa matury to tym bardziej studiowanie teoretycznie łatwiejszego kierunku i poprawa tym bardziej :)
Zastanów się jednak, czy będziesz mieć na tyle siły i energii, żeby to wszystko pogodzić. Bo będzie to bardzo obciążające pod względem psychicznym - koledzy ze studiów pójdą na imprezę, a Ty będziesz siedzieć nad arkuszami.
Plus jeżeli mogę coś poradzić to wybierz albo kierunek, który jakkolwiek ułatwi Ci naukę pod maturę np jakas biologia/chemia, albo taki, który będziesz mógł kontynuować, gdyby poprawa sie nie powiodła. Ewentualnie coś lajtowego, żeby mieć legitymację i pojawiać się na zajęciach raz na tydzień.
Uważam, ze jest to zdecydowanie lepsza opcja niż gap year. Od ciągłej nauki i siedzenia w domu można ześwirowac.
A jeszcze nie od dziś wiadomo im więcej człowiek ma do zrobienia tym bardziej potrafi sie zmobilizować, żeby sie wyrobić :)
Jedyna kwestia sporna to finanse - skoro uczysz się od 0 to prawdopodobnie będziesz musiał zainwestować w korepetycje. Chociaż jeżeli podczas studiowania mieszkasz w domu rodzinnym nie powinno Ci to aż tak bardzo nadszarpnąć budżetu.

160punktow
Posty: 57
Rejestracja: 31 maja 2019, o 16:39

Re: Studiowanie i ponowne podejście do matury

Post autor: 160punktow » 27 lip 2019, o 23:43

Dziennie czy zaocznie? Po co chcesz studiowac inny kierunek? Jaki to kierunek? Nie wiem jak jest w przypadku biologii i chemii, ale matematyka na politechnikach nie przydaje sie za bardzo do matury.

Nie mozna uczyc sie od zera, jednoczesnie poprawiac. W kazdym razie to jest pewnie mozliwe, ale czy sensowne? Po co isc na studia jak z gory zakladasz, ze chcesz poprawiac matury, by isc na inne? NIe lepiej poswiecic kilka dodatkowych godzin, by np.zadbac o zdrowie, pojsc pobiegac, zaplanowac sobie tydzien, poczytac?

biolchemiczny
Posty: 16
Rejestracja: 30 sty 2018, o 11:46

Re: Studiowanie i ponowne podejście do matury

Post autor: biolchemiczny » 29 lip 2019, o 17:32

Chciałbym studiować dziennie. Chcę studiować, by nie przesiedziec całego roku. Od zera chcialbym uczyć się rozszerzonej matematyki, z biologii i chemii mam już jakąś wiedzę.

noczesc
Posty: 13
Rejestracja: 21 maja 2019, o 09:26

Re: Studiowanie i ponowne podejście do matury

Post autor: noczesc » 30 lip 2019, o 01:17

olej mate ucz sie tylko chemii i biologii i lepiej na tym wyjdziesz ;d

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post