Farmacja- progi punktowe

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
alaniealicja
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2020, o 00:01

Farmacja- progi punktowe

Post autor: alaniealicja »

Cześć. W tym roku pisałam maturę z biologii oraz z chemii. Niestety trochę przeliczyłam się co do własnych 'wzglednych' wyników, a te rzeczywiste są naprawdę niskie (biologia 67% i chemia 35%). Zastanawiam się jednak czy jest jakaś możliwość na dostanie się na farmację - w Poznaniu lub w Szczecinie, gdyż do tych miast składałam. Jeśli się nie dostanę, co jest najbardziej prawdopodobne, to czy dobrą opcją byłoby pójście na biologię, chemię (studia) czy gap year i w obu przypadkach ponowne podejście do matury? Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: Nitrogenium32 »

Studiuję (studiowałem) na WUM-ie i jestem praktycznie na samym końcu tej gehenny. BARDZO mocno się przeliczyłem. Nie polecam nikomu. Praca farmaceuty w Polsce jest do kitu. Jeżeli nie chcesz zmarnować 5 lat swojego życia i odpracowywać pańszczyznę w aptece przez 6 miesięcy to lepiej wybierz lepsze studia, po których znajdziesz dobrze opłacalną i pewną pracę.
alaniealicja pisze:
12 sie 2020, o 00:27
trochę przeliczyłam się co do własnych 'wzglednych' wyników, a te rzeczywiste są naprawdę niskie (biologia 67% i chemia 35%)
Nie chcę być niemiły, ale z takimi wynikami, nawet jeśli byś się dostała, to nie przeżyłabyś pierwszych dwóch lat na jakiejkolwiek uczelni z farmacją, bo pierwsze dwa lata to jest chemiczne piekło. Ja miałem 85% z chemii, a na pierwszym roku trzy razy podchodziłem do egzaminu z Chemii ogólnej i nieorganicznej, także ten... Nie polecam farmacji. Nie warto.
alaniealicja
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2020, o 00:01

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: alaniealicja »

Dziękuję za odpowiedź, słyszałam wiele podobnych opinii i coraz bardziej przekonuję się do poprawy wyników w roku następnym, nawet jeśli jakimś cudem zostanę przyjęta na uczelnię.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: Nitrogenium32 »

Ja bym radził poprawić wyniki matury i iść na lekarski. Farmacja jest przereklamowana.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

alaniealicja pisze:
12 sie 2020, o 00:27
czy jest jakaś możliwość na dostanie się na farmację - w Poznaniu lub w Szczecinie, gdyż do tych miast składałam.
W Szczecinie/Poznaniu, pod koniec wrzesnia _powinnas_ sie spokojnie dostac. Czekaj cierpliwie na listy.
PM_YOUR_PLANT_PHOTO
Posty: 102
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 20:04

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: PM_YOUR_PLANT_PHOTO »

Nitrogenium32 pisze:
12 sie 2020, o 22:45
Nie chcę być niemiły, ale z takimi wynikami, nawet jeśli byś się dostała, to nie przeżyłabyś pierwszych dwóch lat na jakiejkolwiek uczelni z farmacją, bo pierwsze dwa lata to jest chemiczne piekło. Ja miałem 85% z chemii, a na pierwszym roku trzy razy podchodziłem do egzaminu z Chemii ogólnej i nieorganicznej, także ten... Nie polecam farmacji. Nie warto.
Wyniki z matur maja bardzo male przelozenie na zdawalnosc egzaminow, to raz.
Na studiach program jest tak ulozony, ze spokojnie ktos kto ma nizszy wynik lub mature zdana nieco wczesniej, jesli tylko uczy sie systematycznie, poradzi sobie, to dwa.

"Dowodu" anegdotycznego o zdawaniu jakiegos egzaminu kilka razy nawet nie bede komentowac, bo nie ma on zadnego przelozenia na rzeczywistosc.
PharmStudent
Posty: 6
Rejestracja: 12 sie 2020, o 15:11

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: PharmStudent »

Słyszałem że na Pumie jest całkiem spoko farmacja.
W sumie chyba wszędzie lepiej niż na ŚUM w Sosnowcu haha
Tam serio nie warto iść chyba że chcesz się wykończyć psychicznie z tą uczelnią. A miasto.. Sosnowiec.. Co tu dużo mówić :)
LindaClinton3
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2023, o 16:07

Re: Farmacja- progi punktowe

Post autor: LindaClinton3 »

alaniealicja pisze:
12 sie 2020, o 00:27
Cześć. W tym roku pisałam maturę z biologii oraz z chemii. Niestety trochę przeliczyłam się co do własnych 'wzglednych' wyników, a te rzeczywiste są naprawdę niskie (biologia 67% i chemia 35%). Zastanawiam się jednak czy jest jakaś możliwość na dostanie się na farmację - w Poznaniu lub w Szczecinie, gdyż do tych miast składałam. Jeśli się nie dostanę, co jest najbardziej prawdopodobne, to czy dobrą opcją byłoby pójście na biologię, chemię (studia) czy gap year i w obu przypadkach ponowne podejście do matury? Z góry dziękuję za odpowiedzi :).
Cześć! Zdaję sobie sprawę, że wyniki maturalne mogą być rozczarowujące, ale nie martw się – istnieją różne opcje, które można rozważyć po takiej sytuacji. Farmacja w Poznaniu lub Szczecinie: Pomimo niskich wyników z matury z biologii i chemii, w niektórych przypadkach wciąż istnieje możliwość dostania się na studia farmaceutyczne. Uczelnie mogą stosować różne kryteria rekrutacji, które niekoniecznie opierają się wyłącznie na wynikach maturalnych. Może ważnym elementem będzie także wynik na egzaminie maturalnym z języka polskiego oraz wyniki z innych przedmiotów (np. matematyka). Warto sprawdzić dokładnie wymagania rekrutacyjne każdej uczelni i ich regulaminy rekrutacyjne, aby mieć pełen obraz sytuacji. [mod]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość