Warszawa traci Jeziorko Czerniakowskie! Lęgowisko ptaków!

czerniakow
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2009, o 21:34

Warszawa traci Jeziorko Czerniakowskie! Lęgowisko ptaków!

Post autor: czerniakow »

Nie wiem czy ktos z Państwa wie, ale Warszawa traci ( mogę tak to juz napisać) cenne miejsce. Jest nim Jeziorko Czerniakowskie. Miejsce to latami było rezerwatem ptactwa. Sa tu miejsca lęgowe około 30 gatunków.

Ostatnio jednak zmieniono atatus na rezerwat lustra wody", przez co rezerwat tarci otuline. I wiadomo juz, że na pobliskim terenie będą budować
Domy z podziemnymi parkingami i trzeba będzie osuszyć teren.
Jeziorko jest zlewnią, więc jaesli to zrobią -to po prostu zniknie.

Zapraszam wszystkich na bloga, gdzie staramy się umieszczec aktualne informacje.

Kod: Zaznacz cały

jeziorkoczerniakowskie.blogspot.com
Bedziemy równiez wdzięczni za pomoc.

Za wszelkie dobre chęci w nagłosnieniu sprawy.

Staramy się działac wszedzie, ale jakby.nikomu nie zleżało.Odnoszę wrażenie, ze informacje są wręcz blokowane.
Przez oststnie dwa lata nagłasniano, ze w jeziorku sa np. bakterie cholery. Wiemy, juz ze była to nieprawda.Nie na taką skalę jak podawano w mediach, ani nie tak długo. Komus zalezy na tym, aby przyzwyczaić Warszawiaków, ze nie mają miejsca rekreacji.
Skoro nie mają, to po co o nie walczyć?
czerniakow
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2009, o 21:34

Re: Warszawa traci Jeziorko Czerniakowskie! Lęgowisko ptaków!

Post autor: czerniakow »

juz od 24 wrzesnia rzekomy mit,rzekoma plotka stala sie faktem. Fakt ten jest przerazajacy dla losow naszego Jeziorka. Oto WYDANO POZWOLENIE na budowe obiektu o powierzchni uzytkowej 17 tys m kwadratowych (!) na lące obok Jeziorka,w ktorym znajdzie sie 134 mieszkania. Inwestor wystepowal rowniez o garaze podziemne ale sprawa sie odwleka. Pozwolenie podpisal z up. prezydenta glowny specjalista p.Ochmanski. Wydaje mi sie ze zarty sie skonczyly.Jak juz pisalem,urzednicy wykorzystujac BRAK planu zagospodarowania zaczeli budowe faktow dokonanych. Oznaczaja one zaglade Jeziorka Czerniakowskiego a nawet - nie bojmy sie tego słowa - jak mawial klasyk, katastrofe ekologiczną dla rezerwatu. W majestacie prawa oczywiscie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości