Warto? kierunek ANALITYKA

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
tenten_k

Re: Warto?

Post autor: tenten_k »

oho, dziękuję bardzo. Bo się właśnie zastanawiam, co wybrać - farmację czy analitykę. I nie wiem już nawet czym się kierować przy wyborze.
pozdrawiam
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Warto?

Post autor: Biochejter »

Zrób tak jak ja i wybierz i to, i to
tenten_k

Re: Warto?

Post autor: tenten_k »

haha to już nie wiem czy byłabym w stanie ogarnąć tyle i mieć jeszcze czas dla siebie
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Warto?

Post autor: Anet18 »

Biochemister pisze:Zrób tak jak ja i wybierz i to, i to
Biochemister nie każdy ma taki mózg jak Ty

Kurdę przedmioty są bardzo ciekawe, bardzo bardzo.
Zapchajdziury zawsze się zdarzają.

Mam nadzieję że się dostanę

P.S Mam jeszcze takie pytanie. Czy zaćma wrodzona na jedno oko nie będzie mnie dyskwalifikowała na starcie?
W sensie czy lekarz wypiszę mi zaświadczenie? Co myślicie?
Dodam, że zaćma jest zbyt mała żeby ją operować, ale jednak wpływa na oko bo widzę na nie troszkę gorzej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Warto?

Post autor: Biochejter »

Z tym mózgiem to dobre

A z zaćmą da radę, idź prywatnie do lekarza medycyny pracy (chyba że są bardziej skrupulatni niż u nas hyhy) i dadzą Ci pozwolenie na wszystko na co tylko zechcesz, nawet jak chcesz zostać cyrkową akrobatką a nie masz nogi, ręki i wszystkiego ]
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Warto?

Post autor: Anet18 »

Biochemister pisze:Z tym mózgiem to dobre

A z zaćmą da radę, idź prywatnie do lekarza medycyny pracy (chyba że są bardziej skrupulatni niż u nas hyhy) i dadzą Ci pozwolenie na wszystko na co tylko zechcesz, nawet jak chcesz zostać cyrkową akrobatką a nie masz nogi, ręki i wszystkiego ]
Wszystko pięknie, ładnie tylko AM Wrocław ( a tam chyba pójdę) ma kilku lekarzy co podlegają pod uczelnię i to do nich kierują studentów na badania, dlatego mam wielkie obawy.

Jak mi nie da zaświadczenia to jakaś masakra chyba.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Warto?

Post autor: Biochejter »

Ma kilku lekarzy gdzie możesz zrobić badania za friko zapewne? U nas też tak było że można było iść i za darmola dostać zaświadczenie u wskazanych przez uczelnię lekarzy, ale część kandydatów i tak poszła prywatnie.

Ja tam idę po zaświadczenie a nie po porady medyczne i skierowania na badania jakieś, więc wyskok z 40 zeta 3 minuty wizyta gód baj maj lower
Anet18
Posty: 76
Rejestracja: 30 cze 2008, o 22:02

Re: Warto?

Post autor: Anet18 »

Biochemister pisze:Ma kilku lekarzy gdzie możesz zrobić badania za friko zapewne? U nas też tak było że można było iść i za darmola dostać zaświadczenie u wskazanych przez uczelnię lekarzy, ale część kandydatów i tak poszła prywatnie.

Ja tam idę po zaświadczenie a nie po porady medyczne i skierowania na badania jakieś, więc wyskok z 40 zeta 3 minuty wizyta gód baj maj lower
Nie wiem, chyba we Wrocławiu pójście do tych lekarzy uczelnianych jest konieczne. To jest wymagane oprócz zaświadczenia od lekarza swojego".
Tam są bardzo szczegółowe badania. Robią morfologię, później internista i okulista.
No cóż, zobaczymy
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Warto?

Post autor: marti91 »

Zadam może głupie pytanie, ale co tam. Można jednocześnie złożyć podania na farmację i analitykę medyczną na AM we Wrocławiu, czy można tylko jeden kierunek na tej uczelni?
Awatar użytkownika
Asia90
Posty: 262
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 21:58

Re: Warto?

Post autor: Asia90 »

Jasne że można na 2 Możesz na ile tylko chcesz, tylko wtedy za kazdy płacisz osobno.

Ps Nie ma głupich pytań
Awatar użytkownika
marti91
Posty: 210
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:56

Re: Warto?

Post autor: marti91 »

O, to fajnie, dzięki za odpowiedź
Kurcze różne rzeczy w tym internecie się pojawiają i człowiek głupieje. Już się bałam, że w razie czego będę musiała składać na biotechnologię, a tu proszę, jaki fajny kieunek
onlyma
Posty: 341
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 13:46

Re: Warto?

Post autor: onlyma »

Morfeusz pisze: m) laboratoryjna diagnostyka sądowa – 2 lata.
można się po tym wkręcić do laboratorium policyjnego?
Awatar użytkownika
imagiine
Posty: 83
Rejestracja: 8 paź 2009, o 16:52

Re: Warto?

Post autor: imagiine »

pyati pisze:Zahara Przy pierwszym rzucie próg był 70 a przy ostatnim- trzecim 47.
47? W życiu! Próg ostateczny był 67, przy pierwszym rzucie bodajże 77.

Sama jestem po pierwszym roku analityki i chciałam się podzielić swoimi przemyśleniami. Szłam na studia z wyboru, nie dlatego, że nie dostałam się na inny kierunek. Nauki było dużo, zmorą wszystkich okazała się fizjologia chociaż najwięcej zajęć mieliśmy z chemii. Niestety na każdym kroku wykładowcy i asystenci podkreślają, że po analityce praktycznie nie ma szans na znalezienie pracy (szczególnie w miastach gdzie są uczelnie medyczne - znajoma pracuje w biurze), sama praca jest słabo płatna, zawód bez prestiżu i szacunku (patrz: lekarz tobą pomiata) i radzą żebyśmy się zastanowili czy na pewno chcemy kontynuować studia. Plus oczywiście wszechobecna opinia, że analityka to tylko praca z sikami i kupami". Zdaję sobie sprawę z istniejących specjalizacji ale powoli tracę entuzjazm i zastanawiam się czy te wszystkie osoby nie mają racji. Zastanawiam się jeszcze nad zrobieniem dodatkowo technika farmacji, bo niestety słyszałam, że na samą farmację przenieść się nie da rady, a w rekrutacji nie mogę wziąć udziału bo nie zdawałam matury z chemii.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość