Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

Ruch na forum zamiera
a o tej porze roku nie powinien. ale nie takie kryzysy juz tu bywaly ( sam nie bardzo mam teraz co ogladac stare probki juz sie zepsuly i nic w nich juz nie ma, nowe beda pod koniec tygodnia.

Pickul - tak ogolnie: kapitalne zdjecia w KF (:
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

Chireadan co to za technika, światło odbite, fala wzbudzająca ?
Chireadan
Posty: 32
Rejestracja: 19 sty 2012, o 17:40

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Chireadan »

Nie, ten mikroskop przekracza wartością cały mój dobytek życiowy. Tymczasowo pracuję w miejscu gdzie między innymi do moich obowiązków jako technika należy obsługa takiego mikroskopu, i musiałem przygotowując go do sezonu trzasnąć parę prostych zdjęć. To Zeiss Axio Observer A1, ma zestaw trzech kostek dichroicznych do epifluorescencji (filtr emisyjny, zwierciadło podziałowe, filtr wzbudzający), i lampę kwarcową. Dwa filtry wzbudzają światłem widzialnym (ten niebieskim, drugi zielonym), a trzeci ultrafioletem. Pyłek nie był barwiony, preparat suchy, obiektyw LD Plan Neofluar 20x. Niestety miałem kłopoty ze zrobieniem zdjęcia, bo bardzo słabo świecił.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

Nawiązując do Twojego posta z Okrzemek, to u Ciebie widać największe zacięcie artystyczne. Resztki kleszcza i sierść wyszły super.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

dzieki (: artystyczne zaciecie czeka na lepszy sprzet, np. brak mozliwosci stackowania jednak bardzo przeszkadza
kompozycja zdjęcia pod takim powiększeniem to dla mnie abstrakcja.
obrocic stolik zeby uzyskac fajny uklad to najprostsza metoda, biolar chyba to mial, a jak nie pod mikroskopem to na komputerze, czasami ma to bardzo duze znaczenie wizualne, zwlaszcza w takich ukladach horyzontalno-wertykalnych.

te fragilarie maja bardzo duzy potencjal, jakosc zdjecia jest dobra, jesli spelniasz kryteria techniczne to wysylaj na bioscapes (small world juz przepadl bo bylo do 30 kwietnia). ja na Twoim miejscu porobilbym wieksza sesje, wybral i bym wyslal, a nuz jakies wyroznienie sie trafi (:
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

tu jest film zrobiony przez mojego kolege panasonikiem GH2 nakrecony przy okazji poprzedniego testu tego aparatu. przy zdjeciach nie dawal rady, jesli chodzi o filmy to naprawde niezle sobie radzil.

Kod: Zaznacz cały

istockphoto.com/stock-video-20023947-microscope.php?st=ac8a0d3
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

niestety kurczy się nasza elitarna społeczność

wygląda jak jakieś małe jaja . ?
kelvin
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2012, o 01:06

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: kelvin »

Kurczy sie.Nie ma sie co dziwic.Przy tym poziomie co prezentujecie ,az wstyd wklejac swoje foty
Pickul i planapo : nawet nie komentuje Waszych fotek bo poco , kazdy widzi
sebba : super ten mech czy co
z mojej strony :
Oliwnik srebrzysty
Awatar użytkownika
sebba28
Posty: 597
Rejestracja: 11 sty 2010, o 23:11

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: sebba28 »

kelvin, Elegancko ,co to za oswietlenie?filtr UFG?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

kelvin bardzo ladne, a na pewno zdecydowanie lepsze od tego co mysmy na starcie robili.

a hobby - z wielu powodow - bylo, jest i bedzie niszowe, ale mniej niz 10 stalych bywalcow na 40 milionowy kraj (jakichkolwiek kryteriow by nie zastosowac) to jednak jest troche malo (
kelvin
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2012, o 01:06

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: kelvin »

sebba:
jaki tam ufg.nawet nie wiem co to jest i czy warto to kupic.warto?
poprostu gra swiatla i cieni
planapo:
to swiadczy o tym ,ze jest to bardzo unikalne hobby
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

[Link] Filtr Uniwersalny (UFG) - obligue light, DIC, ciemne pole

Post autor: planapo »

filtr uniwersalny (lub uniwersalny filtr gradientowy) - w prosty sposob pozwala osiagnac ciekawe efekty domowymi metodami, od ciemnego pola poprzez skosne swiatlo do czegos bardzo bliskiego DIC (na niskich powiekszeniach), szczegoly masz tu: filtr-uniwersalny-efekty-obligue-light- . t34825.htm

filtr mozesz zrobic sam albo moge go zrobic ja. do tego musialbym wiedziec jaki masz mikroskop i jaki jest kondensor i czy da sie na nim zamocowac filtr.
kelvin
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2012, o 01:06

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: kelvin »

Super srawa z tym Twoim filtrem !
nie omieszkam sie do Ciebie odezwac po powrocie do polski (ok. 3miesiace)
mam tylko nadzieje ,ze podejdzie ten filtr pod delte optical trino plan
przyznam rowniez ,ze wkladanie pewnej czesci ciala pod kondensator daje ciekawe efekty(w moim przypaku byl to kciuk )
przekroj poprzeczny lodygi bawelny
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości