Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Fotografia przez mikroskop - nasze zdjęcia i filmy; obróbka zdjęć na komputerze, programy do edycji, stackowanie; konkursy mikrofotografii;
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

Spokojnie podejdzie filtr planapo pod Deltę, mam ten sam mikroskop
kelvin
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2012, o 01:06

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: kelvin »

Pickul:
maasakraa !
Dafnia pierwsza klasa
jak Wy to robicie
nie wiem
kelvin
Posty: 7
Rejestracja: 30 sty 2012, o 01:06

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: kelvin »

fakt! ufg jest istotne. nawet brdzo.
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

kelvin filtr UFG, to doskonała alternatywa dla DIC przy małych i średnich obiektywach.
Nie wiem czy widziałeś ale to forum ma sporo tematycznych wątków i tam publikujemy zdjęcia.
kelvin pisze:ak Wy to robicie
Godziny przy mikroskopie . doświadczenie. itp.
mrowka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 05:54

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: mrowka »

Juz od dawna śledzę to forum i oglądam wasze zdjęcia i postanowiłam się podzielić i swoimi, nie są tak idealne jak wasze zdjęcia
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

Witamy nowego forumowicza
Na Twoim zdjęciu jest wrotek, rozejrzyj się po układzie forum, są tematyczne wątki, tutaj wrzucamy fotki nie pasujące do innych tematów.
Pozdrawiam i życzę częstych odwiedzin
mrowka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 05:54

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: mrowka »

A to, że wrotek to ja wiem, jeden z wielu trochę już mikroskopuje i trochę już żyjątek oznaczyłam
mrowka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 05:54

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: mrowka »

wasze zdjęcia są rewelacyjne, przede wszytskim ostre! i strasznie mi się podobają, urzekła mnie Daphnia i polip Picula któremu zazdroszczę sprzętu

Ja ze zdjęć które zrobiłam wyszukałam takie, którego póki co w tym wątku nie znalazłam choć to trudne było, może źle szukałam?!

Jest to wrotek wydaje mi sie, że Stephanoceros fimbriatus (zdj. 1).

I zdjęcie wioślarki z rodziny Chydoridae zdj. 2 (stawiałabym na Eurycercus lamellatus ale nie jestem pewna do końca czy to ten), które wysyłam ze względu na ilość dostępnych szczegółów
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: Pickul »

mrowka wrzucaj co masz, dobór sprzętu to kosztowne i czasochłonne zajęcie /oczywiście można kupić mikroskop za bajońską kwotę, ale to w naszych realiach zabawa dla krezusa/.
Jeżeli zainteresujesz się mikro światem na poważnie to z czasem zdobędziesz lepszy sprzęt.
Twój wrotek, rzeczywiście, chyba po raz pierwszy u nas gości
mrowka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 05:54

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: mrowka »

Wiesz, sprzęt to może ja mam i dobry, a bawię się mikroskopem już od jakiegoś czasu a mikroskop to nie taki w stylu szkolnych z lusterkiem tylko porządny biolux analyst i ten mi wystarcza, ostatnio nawet wymieniłam obiektyw 10x z achromatu na planachromat i jakość jest o niebo lepsza. Gorzej jednak z robieniem zdjęć póki co starcza mi kamera 3MP ale tak to już jest, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. i coś co kiedyś cieszyło zaczyna być niewystarczające mam aparat i nawet adapter do mikroskopu ale głowica jest dwuokularowa i to strasznie niewygodne i zanim zamontuje aparat to to co żywe niestety znika i szukaj igły w stogu siana. a głowica trino jak się okazuje warta jest na dzień dzisiejszy co połowa wartości mojego mikroskopu

Mam jeszcze innego wrotka (zdj.) którego w tym roku widziałam w obiektywie pierwszy raz i zdaje się że to Brachionus quadridentatus?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: planapo »

pobaw sie koniecznie rheinberg illumination lub moim filtrem uniwersalnym (: szczerze polecam bo to daje mase radochy i niezle efekty (:

zainteresuj sie rynkiem wtornym jesli z czasem chcesz rozbudowac sprzet. ceny wysokiej klasy czesci sa o 70-80% nizsze od nowych, na forum w dzialach technicznych wszystko jest dosc szczegolowo opisane. Twoj mikroskop niestety ma dosc skromne mozliwosci rozbudowy o inne techniki obserwacyjne

prezentujesz ciekawe organizmy, niektore dla nas sa nowe (: dodatkowo znasz sie na nich i to mi sie bardzo podoba i nam sie wszystkim przyda bo wiekszosc z nas zna sie lepiej na sprzecie niz na tym co oglada, jednym slowem: WELCOME ABOARD! (:

ja daje jeszcze te same luski w KF
mrowka
Posty: 7
Rejestracja: 3 lip 2012, o 05:54

Re: Wasze zdjęcia i filmy mikroskopowe

Post autor: mrowka »

Planapo, czy ja wiem czy ja się znam na tym co widzę?! To kwestia raczej tego, że jak coś widzę to szukam tak długo, aż się nie dowiem co to jest choć czasem się niestety nie udaje

Za linki dzięki na pewno będę tam umieszczać zdjęcia jestem na razie jak dziecko we mgle
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość