Weterynaria 2010

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Tyberian »

talagia pisze:Tyberian a co mam zrobić skoro w moim mieście NIE MA krów i koników, a wiec zapotrzebowanie na lekarza specjalizujacego sie w zwierzetach gospodarczych jest ZEROWE. A dla mnie byloby to samobójstwo wybierajac taka droge.
Nie mówię o specjalizacji - ale ktoś tutaj mówił o wszechstronności jak się nie mylę . a i dobry wet to se ze wszystkim poradzi co nie ?
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

Tyberian, a jak tam potwierdzenie Twoich ostatnich info na temat wety w Bydgoszczy
Awatar użytkownika
Tyberian
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2010, o 11:54

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Tyberian »

Ach no tak zapomniałem z tego wszystkiego.
Oficjalne info jest takie iż :
W roku akademickim 2010/11 kierunku Weterynaria nie przewiduje się w ofercie uczelni UTP.
(problem stanowiły pieniądze - zresztą jak zwykle ale tu nie mam pojęcia o co chodziło)

Natomiast (i tutaj też oficjalne info) w roku akademickim 2011/12 kierunek weterynarii będzie funkcjonował w ofercie.

Fakt faktem że to oficjalne info z senatu ale jak pewnie mogą się i od tego wyjątki zdarzyć.(ale tych nie przewiduje się)
Chociaż teraz te budynki, które już praktycznie czekają na studentów mogą wskazywać na pozytywny przebieg sprawy.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Weterynaria 2010

Post autor: David »

Studiuję biologię na UR w Krakowie, i pani profesor od anatomii też mówi o otwarciu weterynarii za ok 5. lat. Ponoć już poczyniono jakieś decyzje.
lykorz
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

rok 2011/2012 to nie w kij ni w oko a swoją droga ciekawe czy w ogóle tam otworzą wetę bo niby już w 2008 miała być otwarta i zonk

pożyjemy zobaczymy
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Tahtimittari »

Wg mnie i tak, gdy ktoś będzie składał papiery (jeśli by powstały te nowe wydziały), to lepiej iść na uczelnię, na której kierunek ma już jakąś renomę,niż na tą, na której dopiero co zaczyna się coś dziać w tym kierunku. Nawet z punktu widzenia przyszłych pracodawców, pewniejsze jest wykształcenie absolwenta tychże uczelni niż tej nowej.
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

Tahtimittari, no chyba ze samemu się będzie chciało założyć działalność dydaktyczną. ale zgadzam się z Tobą przez pare latek nie bd wiedzieć co mają robić. heh tak jak u mnie jestem pierwszym rocznikiem TW i niestety nie da się tego nie zauważyć
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Czoko »

zgadzam sie z Tahtimittari
Awatar użytkownika
Patka_nt
Posty: 191
Rejestracja: 3 lut 2010, o 11:44

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Patka_nt »

Witam wszystkich!
Ja również wybieram się na weterynarię do Wroc - a przynajmniej mam taki zamiar.


David pisze:Studiuję biologię na UR w Krakowie, i pani profesor od anatomii też mówi o otwarciu weterynarii za ok 5. lat. Ponoć już poczyniono jakieś decyzje.
Dzwoniłam jakiś miesiąc temu na Rolniczą do Krakowa i dowiedziałam się, że weterynaria będzie tam otwarta za 3 lata (czyli, w moim przypadku, akurat jak będę szła na 3 rok studiów we Wroc, to otworzą w Krk weterynarię).


Aa, kłania się Patrycja.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Weterynaria 2010

Post autor: David »

Nie zgodzę się z Tahti. To trochę tak jak mówiono o medycynie w Olsztynie- wszyscy bluzgali, a oni się wzięli w garść, ściągnęli dobrą kadrę i zakupili sprzęt którego nie powstydzi się sama Warszafka.

Jak coś jest nowe/młode, to wierz mi, będą dbać o poziom nauczania etc., bo w tym przypadku każdy będzie patrzył im na ręce, i nikt nie będzie nadstawiał dupy.
lykorz
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Czoko »

ale pracodawca ktory bedzie mial do wyboru studenta ktory skonczyl renomowana uczelnie a nowo otwarta to w wiekszosci wybierze tego ktory skonczyl ta pierwsza
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Weterynaria 2010

Post autor: David »

W praktyce jest taki niedobór weterynarzy, że prace dostanie każdy kto ma PWZ wydane przez KILW.

Pamiętajcie, że kończąc kierunki w stylu weterynaria/farmacja/medycyna, kończona uczelnia nie ma znaczenia.
lykorz
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Gekon »

David pisze:W praktyce jest taki niedobór weterynarzy, że prace dostanie każdy kto ma PWZ wydane przez KILW.

Pamiętajcie, że kończąc kierunki w stylu weterynaria/farmacja/medycyna, kończona uczelnia nie ma znaczenia.
Taki niedobór,że w moim województwie go nie widać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości