Weterynaria 2010

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Czoko
Posty: 87
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 13:17

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Czoko »

boze ja nie mowie ze duzo sie zarabia czy cos/ i jestem ze srodowiska calkowicie weterynaryjnego od dziecka i wszsycy doswiadczeni weterynarze mowia mi ze praca zawsze sie zanjdzie, ale nie zawsze za dobre pieniadze. po prostu nie rozumiem jak mozna isc na studia i zamiast sie cieszyc jakos z tego to narzekac jak to jest cieko i jak to ciezko prace znalezc, a juz najbardziej nie rozumiem jak STUDENT WETERYNARII moze mowic ze na wsi nie ma pracy, no to juz jest szczyt! wlasnie w miastach w co ktorejs rodziniue jest jeden piesek czy kotek a na wsi lujdzie mala hodowle krow czy koni do tego pelno psow i kotow, a jakies wiejskie metody o ktorych wspomianacie zdarzaja sie juz bardzo rzadko tak samo na wsi jak i w miastach.
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

trochę tego jest więc raczej problemu z pracą nie ma. A wiadomo po studiach od razu kokosów się nie zarobi
Awatar użytkownika
Dariuss
Posty: 19
Rejestracja: 13 lut 2010, o 10:45

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Dariuss »

Witam wszystkich:) Na początku wypadałoby się przedstawić, niniejszym to uczynię . Jestem studentem 3 roku zootechniki w Lublinie i tak jak wszyscy przygotowuję się w tym roku do matury, żeby ją poprawić i startować na weterynarię. W ubiegłym roku niewiele mi zabrakło, aby się dostać na wieczorowe do Wawy i jeszcze mniej żeby dostać się do Lublina. No ale cóż takie życie. Śledzę od jakiegoś czasu to forum, wiec postanowiłem się dopisać, aby móc się włączyć do dyskusji. Mam jednak nadzieję, że będziemy mogli wymienić się poglądami i jeśli to będzie możliwe służę swoją wiedzą jaką dotychczas zdobyłem (w końcu nie jestem już taki młody ).

I tak na wstępie muszę się zgodzić z wypowiedzią Czako , na wsiach pracy dla weterynarzy jest pod dostatkiem, trzeba mieć zamiłowanie, a jak się już je ma + wiedza = zadowolenie
Awatar użytkownika
ispep
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2010, o 11:05

Re: Weterynaria 2010

Post autor: ispep »

ale cisza nastała:D
heh:D ja jak sie w tym roku nie dostane to poczekam tez rok ale 3 razy to mi sie nie chce startować:PP
Awatar użytkownika
KosaOli
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2010, o 19:07

Re: Weterynaria 2010

Post autor: KosaOli »

Witam wszystkich!
Mam ogromną prośbę. Byłabym niezmiernie wdzięczna, gdyby ktoś mi pomógł. Poszukuję kalendarium na rok 2010 odnośnie przyjęć na studia. (Interesuje mnie głównie Wrocław, ale info o innych miastach też się przyda) Chodzi mi o to, od kiedy dokładnie jest rejestracja, kiedy wyniki matur, kiedy lista przyjętych na wetę z pierwszego rzutu i kiedy z późniejszych, kiedy trzeba potwierdzić ew. chęć nauki, kiedy trzeba złożyć osobiście papiery.

Bardzo proszę, jest to dla mnie ważne.

Pozdrawiam. KosaOli.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Korczaszko »

takiego kalendarium chyba jeszcze nie ma
2 lata temu terminarz był w kwietniu-maju (ze wskazaniem na maj), ale daty co rok są podobne - wyniki matury ok 30 czerwca (o to pytaj w szkole) zgłoszenia w internecie przez czerwiec + ewentualnie parę pierwszych dni lipca, pierwsza lista w 2 poniedzialek lipca, papier doslac lub dowiezc do piatku
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

KosaOli, te informacje będą podane na stronie uczelni
Awatar użytkownika
KosaOli
Posty: 33
Rejestracja: 17 lut 2010, o 19:07

Re: Weterynaria 2010

Post autor: KosaOli »

Dzięki za informację! Jeżeli ktoś, coś. to bardzo proszę o jakieś nowinki na forum.

A jak tam maturzyści? Jak nauka, zobaczymy się na tej weterynarii Oby, oby! Ja kieruję się na Wrocław.
Bianca
Posty: 63
Rejestracja: 31 lip 2008, o 21:51

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Bianca »

No nie wiem jak reszta Szanownego Grona Maturzystów , ale ja powoli zaczynam się denerwować, że czas tak szybko leci, do maja coraz bliżej, a moja wiedza (a raczej niewiedza) jest wciąż bardzo duża W sumie to dziwne, bo skoro po raz trzeci przystępuję do matury, to powinnam odczuwać mniejszy stres.Po prostu od niej za dużo zależy, jak mi nie wyjdzie dostanie się na wymarzoną wetę i w tym roku, to mnie chyba rodzina z domu wyrzuci
Jak Wam idą przygotowania?:) Ja z biologii jeszcze muszę powtórzyć najistotniejsze rzeczy i siadam do testów, gorzej z chemią, bo mam jeszcze mnóstwo zaległości do nadrobienia/
KosaOli, Ty też do Wrocławia?:) Fajnie:)
Ok, wracam do chemii:)
paczek
Posty: 23
Rejestracja: 2 sie 2009, o 22:54

Re: Weterynaria 2010

Post autor: paczek »

A mi właśnie odwrotnie, chemia idzie jak najbardziej do przodu, ale biola stoi w miejscu i za bardzo nie chce się ruszyć. Zobaczymy jak to będzie, już nawet doszło do tego, że zastanawiam się na ile musiałbym napisać chemię żeby się dostać na wete, gdybym czasem nie poprawił biologii .
Pozdro!
vetaankaaa
Posty: 70
Rejestracja: 10 sty 2010, o 02:47

Re: Weterynaria 2010

Post autor: vetaankaaa »

bianca na pewno dasz rade jak to mówią do trzech razy sztuka

a ja mam chemie w soboty 4 godziny co tydzień moja szkoła zwariowała ale trzeba się poświęcić.oby za rok też była
bo jak nie będzie ciężko.
z bioli nie jest źle.
Jak ja bym chciała w tym roku pisać już maturę a tymczasem muszę rozgryźć choróbska i badanie poubojowe bydła i świń
Bianca
Posty: 63
Rejestracja: 31 lip 2008, o 21:51

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Bianca »

vetaank pisze:bianca na pewno dasz rade jak to mówią do trzech razy sztuka
Mam nadzieję, że do trzech, a nie do czterech, jak to zwykle u mnie bywa:) Ale dzięki za wsparcie - od razu lepiej się robi człowiekowi na duszy
vetaank pisze:choróbska i badanie poubojowe bydła i świń
Hmm, nie wiem co bym wolała, ale wydaje mi się, że wolałabym to od całej chemii organicznej Chyba dzisiaj będą mi się w nocy śnić wszystkie reakcje
paczek pisze:na ile musiałbym napisać chemię żeby się dostać na wete, gdybym czasem nie poprawił biologii .
He, he, ja te obliczenia też już przerabiałam Ba, nawet teraz sobie je w myślach powtarzam, jak mam jakiś zastój w uczeniu - pomaga, bo się wtedy biorę do roboty
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria 2010

Post autor: Korczaszko »

Bianca, ja to za Ciebie trzymam najmocniej kciuki a na ile masz biologię? zresztą chemia nie jest zła i jeśli uczysz się jej sumiennie po rzuceniu psychologii to powinnaś dać radę
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości