Weterynaria czy medycyna?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Weterynaria czy medycyna?

Post autor: Asia_nmc »

Wiem, że na pytanie gdzie łatwiej się dostać jest ciężko odpowiedzieć, jest to względne. Waham się między medycyną w Poznaniu a weterynarią we Wrocławiu. W tamtym roku na medycynę było tam około 5 osób/miejsce a na wet. 10. Ale to nie pozwala stwierdzić gdzie była większa poprzeczka, bo przecież może być różny poziom osób startujących na te kierunki. Medycynę weterynaryjną można studiować tylko na 4 polskich uczelniach, dlatego jest tam też tak duzo osób na jedno miejsce.
Czy ktos z Was, lub z Waszych znajomych składał podania na te kierunki i może ocenić gdzie jest się trudniej dostać
Bardzo mi na tym zależy.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: Guru »

podstawowym pytaniem jest to, co cie bardziej pociaga, medycyna czy weterynaria, a przeciez mozesz tez zlozyc papiery na oba te kierunki! i wtedy wybierzesz gdzie pojdziesz jak sie dostaniesz na oba, lub pojdziesz tam gdzie sie dostaniesz.

[ Dodano: Sro Sty 25, 2006 11:53 pm ]
abstrahujac od tematu to chyba w twoim miescie zamkneli tego slynnego ordynatora szpiatal psychiatrycznego(o ile dobrze pamietam)? dobrze kojarze?
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: Asia_nmc »

Tyle, że problem jest w tym że na razie nie mogę się jeszcze zdecydować . Wolałabym się nastawić na dany kierunek i dlatego chciałabym wiedzieć gdzie jest większe prawdopodobieństwo dostania się.

Z tym ordynatorem to się nie pomyliłeś. Jak na razie sprawa zupełnie ucichła i chodzą plotki, że były ordynator jest na wolności a nawet został przywrócony do pracy w tym szpitalu. Ile w tym prawdy, nie wiem

Pozdrawiam
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: tagitsu »

wiem, że we Wrocławiu o wiele wyższy próg punktowy był na weterynarii niz na medycznej

ale myślę, że powinnaś raczej zastanowić się nad tym co chciałabyś robić w przyszłości, a nie gdzie się łatwiej dostać, bo praca z ludźmi a praca ze zwierzętami znacznie sie od siebie różnią
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: Guru »

nie rozumiem troche nastawiania sie na dany kierunek, jak dla mnie medycyny i weterynaria to sa dwa odmienne kierunki, i nie powinno sie patrzec na to przez pryzmat gdzie jest sie latwiej dostac.

a jak bedzie cos slychac o tym ordynatorku daj znac z gory dzieki
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: tagitsu »

Guru pisze:to sa dwa odmienne kierunki, i nie powinno sie patrzec na to przez pryzmat gdzie jest sie latwiej dostac.
całkowicie się z Tobą zgadzam
Awatar użytkownika
Asia_nmc
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2006, o 10:01

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: Asia_nmc »

Wiem, że kierunki te zupełnie się różnią jednak pajnonują mnie tak samo.
Myślę, że czas pokaże i dokonam dobrego wyboru.

Pozdrawiam
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: ziomalka »

ja sadze, ze nie można patrzeć na te kierunki przez pryzmat, gdzie sie łatwiej dostać pomyśl, ze to, co wybierzesz, decyduje o Twojej przyszłości, a należy kierować się przede wszystkim zainteresowaniami, pasjami itp.
Musisz przemyśleć to, zresztą masz jeszcze mnóstwo czasu i myśle, ze nie musisz sie spieszyć z decyzzją, bo ja w liceum zmieniałam zdania o rodzaju studiów ze cztery razy
Pozdrawiam
tusiaczko

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: tusiaczko »

a ja mam problem mozna powiedziec identyczny z kolezanka,ktora ten problem tu poruszyla. i wlasnie czasu to zostalo niewiele, a ja nie wiem naprawde coz ze soba poczac, zadreczaja mnie mysli czy to ze zwierzetami czy zludzmi wolalbym obcowac w przyszlosci w moim zawodzie, w gre wchodzi jeszcze farmacja i moje nastawienie do kazdego z tych kierunkow zalezy od dnia, w ktorym mysle o moim studiowaniu. ciezko mi w tej chwili juz wybirac motyw przewodni mojego zycia :/ ale mile widziane sa sugestie ) pozdrawiam
ziomalka
Posty: 155
Rejestracja: 10 mar 2006, o 17:18

Re: Weterynaria czy medycyna?

Post autor: ziomalka »

wazne by kierowac sie tym, co lubisz naj naj naj a bedzie gites, zycze udanego i trafnego wyboru
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości