Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

Czuję się przy Was staro!
MarikaWet
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 09:48

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: MarikaWet »

Cześć Kochani ! Od jakiegoś czasu śledzę wasze posty, dzisiaj postanowiłam się przyłączyć Tak samo jak wy zaczynam walkę z biologią i chemią (dodatkowo jeszcze angielski) Powiem wam szczerze, że nawet nie wiem od czego zacząć jeżeli chodzi o naukę Jeżeli chodzi o uczelnie to najbardziej interesuje mnie Olsztyn Na dzień dzisiejszy jeszcze zbieram materiały pomocnicze do nauki, i na dniach zaczynam :-P A jak tam u was ?
Sumwise
Posty: 11
Rejestracja: 13 lis 2013, o 19:13

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Sumwise »

MarikaWet pisze:Cześć Kochani ! Od jakiegoś czasu śledzę wasze posty, dzisiaj postanowiłam się przyłączyć Tak samo jak wy zaczynam walkę z biologią i chemią (dodatkowo jeszcze angielski) Powiem wam szczerze, że nawet nie wiem od czego zacząć jeżeli chodzi o naukę Jeżeli chodzi o uczelnie to najbardziej interesuje mnie Olsztyn Na dzień dzisiejszy jeszcze zbieram materiały pomocnicze do nauki, i na dniach zaczynam :-P A jak tam u was ?
Ja również dopoero zaczynam tę prawdziwą naukę. Obudziłem się dopiero od początku września Tak więc trzeba się spiąć.
Ja też cisnę jeszcze angielski Materiały jak na razie skromne, czaję się na coś porządnego. Póki co, lepiej dobrze poznać teorię jak na początek

MarikaWet
Posty: 5
Rejestracja: 13 wrz 2014, o 09:48

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: MarikaWet »

Sumwise pisze:
MarikaWet pisze:Cześć Kochani ! Od jakiegoś czasu śledzę wasze posty, dzisiaj postanowiłam się przyłączyć Tak samo jak wy zaczynam walkę z biologią i chemią (dodatkowo jeszcze angielski) Powiem wam szczerze, że nawet nie wiem od czego zacząć jeżeli chodzi o naukę Jeżeli chodzi o uczelnie to najbardziej interesuje mnie Olsztyn Na dzień dzisiejszy jeszcze zbieram materiały pomocnicze do nauki, i na dniach zaczynam :-P A jak tam u was ?
Ja również dopoero zaczynam tę prawdziwą naukę. Obudziłem się dopiero od początku września Tak więc trzeba się spiąć.
Ja też cisnę jeszcze angielski Materiały jak na razie skromne, czaję się na coś porządnego. Póki co, lepiej dobrze poznać teorię jak na początek

Ja też mam skromne materiały, ale nie wiem czy jest faktycznie sens zawalania stołu stertą książek Myślę, że biologia i angielski spoko ogarnę sama. Gorzej z chemią Staram się aktualnie o korki. Ale stwierdzam, że nie ma co spinać wora jak mam w zwyczaju mówić Wszystko na spokojnie, małymi krokami do celu. Się nie obejrzymy, a za rok będziemy się mijać na uczelniach
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

Reptilia witam ponownie również poprawiam maturkę (mam cichą nadzieję, że pierwszy i ostatni raz)!
w tym roku wybieram się na analitykę medyczną (liczę, że będzie przydatna do poprawki z chemii)
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

Kokosanka, który jesteś rocznik? Jeśli mogę zapytać )
Idziesz na analitykę? W takim razie podczas roku akademickiego proszę o relacje jak jest na tym kierunku itp. To mój plan awaryjny P W sumie już miałam w tym roku na to iść ale postanowiłam że chyba lepsze efekty będą jak zostanę w domu
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

jestem z rocznika 95
analityka też mój plan awaryjny (w domu niestety pozostać nie mogłam)
o ile dobrze pamiętam 3 raz już próbujesz? jakieś spostrzeżenia, porady odnośnie nauki do poprawy?
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

Jak to się mówi trzech razy sztuka
Porady? hmm z chemii to przede wszystkim odejść od schematycznych zadań. Mnie na tegorocznej maturze z chemii zgubił schemat, robiąc zadania przed maturą często robiłam je z automatu, lecąc schematem. Na maturze zadania były już nie tak schematyczne + stres i poległam, choć na prawdę czułam się przygotowana. Teraz zmieniłam korepetytorkę , ale taka prawda że korepetycje mogą tylko rozjaśnić dane zagadnienia, a cała ciężka praca należy do nas
Jeśli chodzi o biologie to zjadł mnie stres. Mam cudowną korepetytorkę i to na prawdę dużo mi daje. Teraz mam inny plan na naukę biologii, teorie przyswajać powoli i dokładnie. Na korkach mam testy i matury co miesiąc więc wiedzę będę miała jak sprawdzać. Zaopatrzyłam się w Bukałę, z niej po każdym zakończonym dziale robię zadania Na prawdę polecam Bukałę, teraz przerobiłam z niej komórkę i jestem bardzo zadowolona.
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

Bukała, bardzo dobra pozycja, chociaż zawiera parę zbędnych informacji.
Reptilia mam jeszcze pytanie, z biologii robisz notatki? ja w podczas przygotowań zaczęłam, ale później mi czasu nie starczyło i tylko leciałam z żółtym zakreślaczem
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

kokosanka pisze:Bukała, bardzo dobra pozycja, chociaż zawiera parę zbędnych informacji.
Reptilia mam jeszcze pytanie, z biologii robisz notatki? ja w podczas przygotowań zaczęłam, ale później mi czasu nie starczyło i tylko leciałam z żółtym zakreślaczem
Wiesz, raczej robię takie mapy myślowe. Jakieś krótkie notki tego czego nie mogę zapamiętać i dużo schematów ( jeśli oczywiście się da ) Przykładowo nie przepisuje z ksiązki definicji błony komórkowej, tylko piszę to co uważam za najważniejsze, a potem podczas powtórek przypominają się szczegóły. Ksiązka też jest oczywiście pokreślona ale to jeszcze zostało z tamtego roku D
Awatar użytkownika
sempervirens
Posty: 156
Rejestracja: 22 lut 2014, o 22:02

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: sempervirens »

Czy ja dobrze widzę, że w Krakowie będzie brana pod uwagę dodatkowo Matematyka?
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Latimeria_ »

chyba dobrze widzisz, bo ja wczoraj też to zauważyłam (i co tam robi ta matematyka ja się pytam?!).
tylko zastanawiam się czy chodzi o matmę P czy R.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: ryniofit8000 »

Latimeria chalumnae, na pewno P, tym bardziej że ma wagę 1
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości