Weterynaria Kandydaci 2015/2016

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Pewnie złożę wszędzie oprócz Krakowa. Chyba, że matura pójdzie mi bardzo średnio to i tam będę próbować. Nie wiem jak jest z dostaniem się, ale drugi na mojej liście jest Wrocław.

kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

aa może ktoś z was wie ile wynosił ostateczny próg na weterynarię na UWM w Olsztynie w tym roku?
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Kami_il »

kokosanka, 354pkt
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Korczaszko »

MarikaWet pisze:Niech ktoś mi sprzeda patent, jak rozplanować sobie nauke
Nie przesadzać z ryciem i nie stresować się, że nie zna się cyklu rozwojowego jakiegoś chińskiego pasożyta.
shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

Wydaje mi się, że u niektórych (czyt. Nie tylko u mnie) problem polega na, tym, że nie można się przełamać i zacząć po prostu uczyć. I wtedy błędne koło powstaje- wiemy, że nie robimy nic, albo bardzo mało i się zaczynamy stresować, że nic nie umiemy i się nie dostaniemy . Tak miałam zeszłym roku z maturą. Teraz wzięłam się w garść i się uczę. Zamiast snuć plany

shhake
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 15:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: shhake »

shhake pisze:Wydaje mi się, że u niektórych (czyt. Nie tylko u mnie) problem polega na, tym, że nie można się przełamać i zacząć po prostu uczyć. I wtedy błędne koło powstaje- wiemy, że nie robimy nic, albo bardzo mało i się zaczynamy stresować, że nic nie umiemy i się nie dostaniemy . Tak miałam zeszłym roku z maturą. Teraz wzięłam się w garść i się uczę. Zamiast snuć plany


I kupować stosy książek, proponuje po prostu usiąść i zacząć się uczyć z tego co mamy.

*pisałam z telefonu i w trakcie pisania wysłał mi się post. Nie wiem jak edytować więc tu dokończyłam. Wybaczcie

kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

okey, słuchajcie czy jest możliwość przeniesienia się z zootechniki na weterynarię (znów mówię o Olsztynie). bo różne opinie słyszałam, a mój kolega właśnie zaczyna zootechnikę (i twierdzi, że tak możliwość oczywiście istnieje tylko jakoś mi w to się nie chce wierzyć)?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: ryniofit8000 »

kokosanka, jakoś wątpię w takie cuda
Awatar użytkownika
Reptilia
Posty: 685
Rejestracja: 4 lis 2013, o 20:57

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Reptilia »

kokosanka pisze:okey, słuchajcie czy jest możliwość przeniesienia się z zootechniki na weterynarię (znów mówię o Olsztynie). bo różne opinie słyszałam, a mój kolega właśnie zaczyna zootechnikę (i twierdzi, że tak możliwość oczywiście istnieje tylko jakoś mi w to się nie chce wierzyć)?
Szczerze to watpię aby bez poprawy matury mozna było sie przenieść. Patrząc na progi na zootechnike i weterynarie to raczej nie możliwe

Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Kami_il »

kokosanka, MOŻNA jak najbardziej z zootechniki, biotechnologii i biologii
Na moim roku udało się to 6-ciu osobom - do mojej grupy doszły 3 osoby z zootechniki.
Trzeba mieć tylko wystarczająco wysoką średnią, minimum 4,0. Dodatkowym warunkiem jest ocena z anatomii(chyba też zoologii). Wiem od znajomej(która przeniosła się z zoo w roku akademickim 2013/14), że nie przyjęli dziewczyny, ponieważ pomimo wysokiej średniej(ponad 4,3), miała tylko 3,5 z anaty(czy zoologii) i nasz dziekan się nie zgodził na przeniesienie.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2014, o 14:35 przez Kami_il, łącznie zmieniany 2 razy.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Korczaszko »

I z tego co wiem tyczy się to TYLKO UWM. We Wrocławiu na 100% nie ma takiej możliwości.
kokosanka
Posty: 43
Rejestracja: 29 sty 2014, o 12:32

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: kokosanka »

to powiem delikatnie, że się zdenerwowałam takie cyrki w Olsztynie
mówi się trudno w tym roku analitykapaździernik 2015 CEL: weterynaria
Medve
Posty: 4
Rejestracja: 13 sie 2014, o 10:19

Re: Kandydaci na wete ( 2015/16r. )

Post autor: Medve »

Hej wszystkim
Ja też planuję się dostać na wete, najlepiej na sggw.
Dopiero się zaczęłam uczyć biologii i chemii więc będzie ciężko ale jestem dobrej myśli.
Mam do was pytanie, czy podręczniki do biologii operonu i zbiory zadań Witowskiego wystarczą żeby się w miarę dobrze przygotować do matury?
Czy może warto dokupić Villego?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości