Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
opos
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2016, o 09:09

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: opos »

Jak myślicie - lepiej iść na stacjonarne do Lublina, czy iść na niestacjonarne do Wrocławia?

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

opos pisze:Jak myślicie - lepiej iść na stacjonarne do Lublina, czy iść na niestacjonarne do Wrocławia?
jeśli studia niestacjonarne nie sprawią, że finansowo ucierpisz a masz bliżej to na Twoim miejscu poszłabym to wrocka. a jeśli odległość jest Ci obojętna wybrałabym studia stacjonarne
opos
Posty: 8
Rejestracja: 7 lip 2016, o 09:09

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: opos »

Odległość mam porównywalną - jestem znad morza. Bardziej mi chodzi o jakość kształcenia i ogólnie o to, czy te uczelnie różnią się od siebie zapleczem i podejściem do studenta. Do Wrocławia jest się ciężej dostać. Daje to jakieś odzwierciedlenie w poziomie nauczania na tej uczelni? Słyszałem też że ludzi z niestacjo we Wrocławiu traktują nieco gorzej od dziennych. i teraz najlepsze - jest szansa na dzienny Wrocław ze 137 pkt?
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

Mam pytanie, jak uczelnia w Poznaniu? Rozmawiałam niedawno ze znajomymi z Olsztyna- obecnymi lekarzami wet, podobno jest tragedia jesli chodzi o kadre i sprzet. Jak uwazacie?
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Wiadomo. Sprzęt sami kupujemy a na zajęciach prowadzących nie ma i sami z książek się uczymy. Nie powiem, że jest idealnie ale gdzie jest? Zastanawiam się tylko skąd ludzie biorą takie informacje bo może skład kadry trudno znaleźć ale informacje o nowej klinice już nie.

Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

Kaamilaa, jakbyś drugi raz miała wybierać to też poszłabyś na Poznań ? Ja właśnie sie zastanawiam miedzy Poznaniem a Wrocławiem. Dużo bliżej mam do Poznania i też wolałbym tam studiować ale właśnie można znalezc wiele informacji że słaba kadra, słabe zaplecze itp itd, nie wiem wlasnie czy w to wierzyć czy nie. Jak to tam wyglada, opowiesz coś ?
marpar
Posty: 8
Rejestracja: 9 lip 2016, o 13:50

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: marpar »

opos pisze:Jak myślicie - lepiej iść na stacjonarne do Lublina, czy iść na niestacjonarne do Wrocławia?

Studia niestacjonarne to jednak dość duże obciążenie finansowe. mozesz sprobowac isc do Lublina i po roku spróbować się przenieść jeżeli było by nie zadowolająco
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

Kaamilaa pisze:Wiadomo. Sprzęt sami kupujemy a na zajęciach prowadzących nie ma i sami z książek się uczymy. Nie powiem, że jest idealnie ale gdzie jest? Zastanawiam się tylko skąd ludzie biorą takie informacje bo może skład kadry trudno znaleźć ale informacje o nowej klinice już nie.

Info mam od profesorów weterynarii, lekarzy i właścicieli firm wet. Stad pytam studentów. Nie chciałabym po 5 latach załowac i pracowac w biedronce bo nie chac poznanskich studentow.
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

To przy takich imponujących znajomościach zdecydowanie nie musisz się martwić o pracę nawet po poznańskiej weterynarii. Każdy nowy kierunek ma pod górkę. Mamy nowy sprzęt, kadra ciągle się powiększa. Z mojej perspektywy jest ok, teraz zacznę przedmioty kliniczne i mam nadzieję, że też będzie wszystko w porządku. Jedni prowadzący są bardziej ludzcy inni trochę mniej ale też można przeżyć.

Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

To nie kwestia znajomości a miliona próśb o rozmowę, jestem absolwentką jednych studiów przyrodniczych i to umożliwiło mi dobry kontakt. Zaczynam studia bedąc troszke starsza niz moi rowiesnicy i nie chciałabym popelnic błedu ze względu skoro dostałam się na każdą uczelnię a wybrałam Poznan tylko ze względu na faceta /
Awatar użytkownika
nicpon500
Posty: 56
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 17:29

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: nicpon500 »

Boje się tego samego co Klaudyna123, nie wiem właśnie czy pracodawcy pózniej naprawdę wolą wybierać tych np z warszawy wrocławia czy lublina ?
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Pracodawcy wybiorą najlepszą osobę (z największymi umiejętnościami/ doświadczeniem/dobrze rokującą). Rok w rok te same rozważania, ciekawe kiedy to się znudzi.

Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaya »

opos pisze:Odległość mam porównywalną - jestem znad morza. Bardziej mi chodzi o jakość kształcenia i ogólnie o to, czy te uczelnie różnią się od siebie zapleczem i podejściem do studenta. Do Wrocławia jest się ciężej dostać. Daje to jakieś odzwierciedlenie w poziomie nauczania na tej uczelni? Słyszałem też że ludzi z niestacjo we Wrocławiu traktują nieco gorzej od dziennych. i teraz najlepsze - jest szansa na dzienny Wrocław ze 137 pkt?
Opos, myślę, że istnieje szansa na to, że próg spadnie jeszcze o kilka pkt. Jutro zobaczymy.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości