Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Arabela
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2015, o 07:24

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Arabela »

Nowa klinika weterynaryjna z możliwością leczenia duzych zwierząt .chyba jedyna w Polsce. Wadą jest pewnie także to ,że na roku jest malo osób i ma się np. mikroskop do własnej dyspozycji. Wejscia do prosektorium gdzie spedza sie większość studenckiego życia jest bezproblemowa. Kadra warto poszperac w necie cos by się znalało na temat wykładowców i ich swiatowych osiągnięć Poznań to zdecydowanie nie fabryka . I wkółko sie słyszy,że nowy kierunek.ok zgadza się ale bez bitwy o sprzęt i preparaty. A uwierz mi,że to bardzo dużo.
Klaudyna123 pisze:Mam pytanie, jak uczelnia w Poznaniu? Rozmawiałam niedawno ze znajomymi z Olsztyna- obecnymi lekarzami wet, podobno jest tragedia jesli chodzi o kadre i sprzet. Jak uwazacie?
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

Arabela pisze:Nowa klinika weterynaryjna z możliwością leczenia duzych zwierząt .chyba jedyna w Polsce.
Już bez przesady ale to fakt, klinika jest fajna
Martinez_Panda
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2016, o 14:37

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Martinez_Panda »

Cześć trochę odeszliście od tematu Olsztyna, ale mam pytanie odnośnie rekrutacji tam - jak jest z listą ? Wiem, że jest połączona, ale interesuje mnie to, czy wszystkie niezakwalifikowane osoby otrzymują status na liście rezerwowej czy tylko do pewnej ilości punktów ? I jeśli nie wszyscy, to czy obecność na liście rezerwowej daje spore szanse na bycie zakwalifikowanym na drugiej, trzeciej liście ?
Felikolec
Posty: 30
Rejestracja: 5 lip 2016, o 14:52

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Felikolec »

Właśnie to mi się podoba w Poznaniu. Jest kameralny. I to jeden z głównych powodów dla którego celowałem w niego na start. Różnica między liczbą studentów 240 a 60 robi na mnie wrażenie. Mam przez to przed oczami wizję ludzi pałających konkretnym zamiłowaniem, a nie bezładnej oprószonej debilizmem masy.

Z resztą spójrzym prawdzie w oczy. Jeśli to jest to co chcecie robić to kogo obchodzą wasze studia?

Jeśli całe wasze życie opiera się na tym marzeniu. I to jest to co chcecie robić niezależnie od okoliczności. W każdej chwili. .to kogo obchodzą wasze studia? I tak będziecie w tym dobrzy.

Sprzęt na uczelni. O tak, to się przydaje. A widzieliście zdjęcia? No, całkiem ładnie odjebany budyneczek. W środku nie może być gorzej, prawda? Bo dość łatwo znaleźć, że trochę pieniędzy w to zainwestowali. Ba, kierują się na najnowocześniejszą uczelnię. W taki projekt Poznań inwestował. Nic dziwnego, w końcu to przyszłościowy kierunek. Nie wiem jak jest, ale mam nadzieję na świeżość, a nie stare i śmierdzące schematy.

A kadra? Cóż, gdzieś musiała być wykształcona, prawda? A jeśli stare, dobre, renomowane uczelnie nie były w stanie wykształcić dobrych profesorów to chyba same są nic nie warte.

Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Kadra, sprzęt, uczelnie to tylko 10% efektu końcowego. Reszta to wasza pasja, praca i poświęcenie. Oni mają wam tylko pomóc. I nie przeżyjcie tylko szoku, że mają was w dupie. Bo nie jesteście dla nich. To oni są dla was. Tylko wy dla nich. To wy macie się starać. Oni mogą wam wskazać tylko na co zwrócić uwagę. Pokazać co jest ważne, ale szczerze to tylko drobne ułatwienie, bo sami byście do tego doszli. Choć trochę wolniej.

Bądź co bądź wszystko jest waszych rękach. A wszystko inne to zbędne pierdolenie i zwalanie winy. Jeśli zaś nie ma w was pasji i chcecie uprawiać rzemiosło to uczelnie też nie mają znaczenie. Więc już teraz można się wybrać z CV do biedronki lub zacząć szukać znajomości, gdzie was przyjmą, bez względu na wasze osiągnięcia. Inaczej nie dy rydy.

Popyt na ludzi dobrych w tym co robią jest, był i zawsze będzie.

Hough.
crap
Posty: 31
Rejestracja: 5 lip 2016, o 14:25

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: crap »

Także w Lublinie będę szukała pokoju jednoosobowego, najlepiej w mieszkaniu dwupokojowym. Gdyby ktoś szukał czegoś podobnego - zapraszam do kontaktu.
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

Dziękuję. Troszkę mnie uspokoiliście. Mam nadzieję, że będzie warto
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Dzisiaj znowu Wrocław! chyba nie ma możliwości, żeby próg w ogóle nie spadł, prawda?
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

dorotka96, spadnie i to sporo wystarczy spojrzec na strasznie niskie progi na lekarskim
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Klaudyna123, boję się, że nagle wszyscy złożą dokumenty

faktycznie, progi na lekarskim pospadały mocno nawet przy pierwszych listach, ale próg mimo wszystko trzymają osoby z poprzednich lat, kiedy matury były niestety łatwiejsze niż tegoroczna.
doceniłam wagę centyla
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaya »

Spokojnie, spadnie jeszcze o kilka pkt. Historycznie niskie progi.

celinaa
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:01

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: celinaa »

A w Poznaniu myślicie, że też będzie jakiś spadek
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

celinaa pisze:A w Poznaniu myślicie, że też będzie jakiś spadek
Myslę, że do 72 spadnie, bo dużo osób wybierze inne uczelnie a dopiero była pierwsza lista
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

Ps. jakby ktoś chciał zdjęcie osob rezerwowych w Poznaniu to zapraszam na priv
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości