Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
equo
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:36

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: equo »

kat94 pisze:Myślę, że lajtowo jeszcze spadnie i nie ma się co martwić. We Wrocku problem jest taki, że wszystkie osoby na liście muszą dostarczyć dokumenty i stąd nawet ci, którzy chcą iść gdzie indziej i tak je dostarczają, aby mieć koło ratunkowe. Z tego tworzą się kolejki, chaos i dzisiejszy nieruszony próg ) we wrześniu według mnie będzie o wiele przejrzyściej.
Czyli są szanse, że próg spadnie do 140 pkt? Z tego co powyliczałem to 31 osób jest przede mną, liczę na to, że te osoby do 165 pkt pójdą na medycynę i zwolnią miejsca, albo jakaś część znajdzie swoje miejsce na wecie w innym mieście.
Awatar użytkownika
Tsunade
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, o 19:38

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Tsunade »

Witam przyszłych poznaniaków! Ja również w tym roku dostałam się na weterynarię do Poznania! Pani z rekrutacji przy zanoszeniu papierów była bardzo miła i zrobiła na mnie dobre wrażenie. Także czekam na październik z niecierpliwością, głównie z tego powodu że w tamtym roku byłam na innych studiach, na przezimowaniu", a teraz cieszę się, że będę uczyć się tego co mnie naprawdę interesuje i o tym co kocham. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że zobaczymy się w październiku, może by jakieś spotkanie integracyjne urządzić na jesień.
Klaudyna123
Posty: 57
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 10:43

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Klaudyna123 »

Tsunade pisze:Witam przyszłych poznaniaków! Ja również w tym roku dostałam się na weterynarię do Poznania! Pani z rekrutacji przy zanoszeniu papierów była bardzo miła i zrobiła na mnie dobre wrażenie. Także czekam na październik z niecierpliwością, głównie z tego powodu że w tamtym roku byłam na innych studiach, na przezimowaniu", a teraz cieszę się, że będę uczyć się tego co mnie naprawdę interesuje i o tym co kocham. Pozdrawiam. Mam nadzieję, że zobaczymy się w październiku, może by jakieś spotkanie integracyjne urządzić na jesień.
Jak najbardziej jestem za !
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

Zwracam się do zakwalifikowanych w poznaniu dzisiaj w listy rezerwowej - dlaczego termin zapłaty za legitymację także mamy do 17 lipca? Info pojawiło się dzisiaj na stronie po zalogowaniu i fajny termin mamy widzę, taki zaprzeszły
equo
Posty: 7
Rejestracja: 13 lis 2014, o 21:36

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: equo »

Moja korespondencja z panią z komisji rekrutacyjnej UP Wrocław nt. dalszego ogłaszania progów - ewentualnych spadków:

Ja:
Dzień dobry, mam pytanie dotyczące dalszych ogłoszeń progów punktowych na studia na kierunku weterynaria. Czy jeśli osoby z początku listy np. te z wynikami 170 - 200 zabiorą papiery od państwa to czy na ich miejsca wskakują osoby, które zostały przyjęte na studia niestacjonarne. Czy rekrutacja została już całkowicie zamknięta i Ci którzy dostali się na stacjonarne studia zostają na stacjonarnych, a ci którzy są na płatnych zostają na płatnych?
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
Pani:
Rekrutacja na studia stacjonarne została zakończona.
Jakiekolwiek przesunięcia są mało prawdopodobne.
Pozdrawiam
Matylda Hałat
i moja odpowiedź:
Chciałbym się zapytać o sam mechanizm, nawet jeśli to mało prawdopodobne, choć wg mnie większość studentów jako studia pierwszego wyboru wybrało kierunek lekarski, a patrząc na spadki progów kandydaci z wynikiem 170-165 mają duże szanse dostać się na ten kierunek to myślę, iż niemal pewne, że jakieś 40-50 osób zabierze swoje papiery, dlatego pytam co w takim przypadku robi uczelnia, gdy ktoś zabierze papiery. Czy dzwoni do kolejnych osób z listy?
i mało precyzyjna odpowiedź pani Matyldy z rekrutacji:
Jeżeli będzie duży odpływ przyjętych kandydatów, to komisja być może przesunie progi. Wówczas będzie się kontaktować z kandydatami.
Pozdrawiam
Matylda Hałat
no i co o tym myślicie?
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

equo, nawet jeśli nie pozabierają dokumentów (osoby, ktore mają po 200 pkt to finaliści jakiejś olimpiady rolniczej, niektórzy nawet nie zdawali matury z bio i chemii) to odpłynie sporo osób na inne uczelnie, nie każdy jest z zachodu kraju i nie każdy wybiera wrocław na 1 miejscu. moim zdaniem poleci ze 2 pkt jeszcze (tak ze 20 osób)
Kaamilaa
Posty: 88
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:13

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaamilaa »

We Wrocławiu był najwyższy próg na weterynarię i raczej jak ktoś się dostał do Wrocławia to na inne uczelnie też. (145 w górę) I niestety nie można zakładać, że każdy z bardzo dobrym wynikiem matury chce iść na lekarski bo tak nie jest. A osobom pracującym przy rekrutacji też jest ciężko powiedzieć ile osób zrezygnuje. Ale może jeszcze troszkę progi spadną.

celinaa
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:01

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: celinaa »

dorotkaa96, ile miałaś pkt jeśli mogę wiedzieć ?
ninaninanina
Posty: 5
Rejestracja: 19 lip 2016, o 14:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: ninaninanina »

Jaki jest teraz prog w Poznaniu?

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

celinaa pisze:dorotkaa96, ile miałaś pkt jeśli mogę wiedzieć ?
na wrocław czy poznań? 143 i 74.
celinaa
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:01

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: celinaa »

A ja mam 73
dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

celinaa pisze:A ja mam 73
i co dalej jesteś na rezerwowej? / mało osób przyjęli w takim razie
dla pocieszenia z wiedzą ile mam pkt popatrz na mój nick a potem na listę wrocławską
celinaa
Posty: 13
Rejestracja: 15 lip 2016, o 14:01

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: celinaa »

No tak, nadal rezerwowa
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości