Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Kasienka89
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2016, o 22:08

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kasienka89 »

Noo ja też zwalniam niestacjo we Wrocławiu bo jestem w Krakowiemyślę że dużo niestacjo się zwolni

dorotkaa96
Posty: 68
Rejestracja: 13 lip 2016, o 12:22

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: dorotkaa96 »

niestacjo niestacjo, a czy ktoś zwalnia stacjo we wrocku?
Pan X
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2016, o 06:52

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Pan X »

A jaki był próg na niestacjo we Wrocławiu ostatecznie?
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kami_il »

Pan X, tegoroczny: 110, zeszłoroczny: 120, sprzed dwóch i trzech lat: 95
Beti_97
Posty: 1
Rejestracja: 13 lip 2016, o 20:11

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Beti_97 »

Hej
Może ktoś szuka współlokatorki do Krakowa? Szukam pokoju z możliwością mieszkania z małym psem.

A tak po za tym. To podczytuje forum od jakiegoś czasu. Gratuluje tym co się dostali, mi niestety się nie udało. W ogóle myślicie, ze w Lublinie już nie będą przyjmować na stacjo ? Ostatnio byłam tam na liście rezerwowych i myślałam, ze jest szansa.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaya »

Spokojnie, jest jeszcze dużo czasu do października i na pewno sytuacja jeszcze się zmieni. We wrześniu często jest tak, że próg spada, także głową do góry. We Wrocławiu w zeszłym roku we wrześniu przenieśli sporo osób z niestacjo na stacjo, próg spadł jeszcze chyba jakoś 5pkt.

Kasienka89
Posty: 5
Rejestracja: 15 lip 2016, o 22:08

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kasienka89 »

Beti_97 pisze:Hej
Może ktoś szuka współlokatorki do Krakowa? Szukam pokoju z możliwością mieszkania z małym psem.

A tak po za tym. To podczytuje forum od jakiegoś czasu. Gratuluje tym co się dostali, mi niestety się nie udało. W ogóle myślicie, ze w Lublinie już nie będą przyjmować na stacjo ? Ostatnio byłam tam na liście rezerwowych i myślałam, ze jest szansa.
A co będziesz studiować w Krakowie?
Ja w sumie szukam mieszkania w Krakowie teraz

RoyalFlash
Posty: 6
Rejestracja: 7 lis 2015, o 13:54

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: RoyalFlash »

Wyjaśnijcie mi coś, bo myśle o tym intensywnie od kilku dni i nie rozumiem. Jaki sens jest iść na weterynarie (dostalem sie) i po 5,5 roku ciezkiej nauki miec trudnosci w znalezieniu posady, a jak juz dostaniesz to zarabiasz najnizsza krajowa lub nieco wiecej? Po co robic potem specjalizacje skoro wynagrodzenie nie wzrasta? To juz lepiej pracowac od razu w biedronce (pracuje sezonowo) i zarabiac conajmniej 1600 zlotych. Nie rozumiem tego, moze uslysze glos rozsądku?

Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

RoyalFlash, finansowo nie ma to sensu. Ale jeśli dzięki temu robisz w życiu to co kochasz i pomagasz tym, którym chcesz pomóc, to jest to więcej warte niż jakakolwiek wypłata. Nie wszystko robi się dla pieniędzy.
Awatar użytkownika
Chimera
Posty: 216
Rejestracja: 8 sty 2013, o 18:44

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Chimera »

RoyalFlash pisze:Wyjaśnijcie mi coś, bo myśle o tym intensywnie od kilku dni i nie rozumiem. Jaki sens jest iść na weterynarie (dostalem sie) i po 5,5 roku ciezkiej nauki miec trudnosci w znalezieniu posady, a jak juz dostaniesz to zarabiasz najnizsza krajowa lub nieco wiecej? Po co robic potem specjalizacje skoro wynagrodzenie nie wzrasta? To juz lepiej pracowac od razu w biedronce (pracuje sezonowo) i zarabiac conajmniej 1600 zlotych. Nie rozumiem tego, moze uslysze glos rozsądku?

Widzisz. praca pochłonie większą część Twojego życia, a więc aby odczuwać z niej radość, musisz robić coś wspaniałego. A jedyny sposób, aby robić coś wspaniałego, to kochać to, co robisz A dzisiejsze czasy i tak wymagają, byś nie był przeciętny w tym co robisz, także przedstawiciel każdego zawodu musi się wybić, jeśli chce coś osiągnąć
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: micra »

Mówisz o pracy sezonowej , pomyśl czy chciałbyś pracować w biedrze przez parę lat , nie rozwijać się umysłowo wręcz cofać i nienawidzić swojej pracy . Co to za życie ? Straszna wizja !
Po żadnych studiach na samym początku nie dostaje się kokosów, nie mamy umiejętności i nie mamy wiedzy by zarabiać kilka tysięcy (studia to dopiero początek). Z tą różnicą że z czasem możesz liczyć na więcej (o ile się rozwijasz) a w biedrze? Chyba nie bardzo .
Nie można tego porównać

[Swoją drogą praca sezonowa dla studentów czy uczniów jest trochę lepiej płatna , bo pracodawca nie płaci za wszystkie świadczenia]

Awatar użytkownika
JellyTime
Posty: 53
Rejestracja: 10 lip 2013, o 16:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: JellyTime »

RoyalFlash pisze:Po co robic potem specjalizacje skoro wynagrodzenie nie wzrasta?
Nie wiem, czy spotkałeś specjalistów kardiologii, chirurgii czy nawet dermatologii weterynaryjnej. Z pewnością biedy nie klepią
Reakcja

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Reakcja »

Hej

A czy jest może taki ktoś, kto złożył teraz na wetę na SGGW, ale jest osobą podlegają limitom i zrezygnuje? Bo miejsc ogółem jest 8 (). Mnie brakuje 3 pktów do pierwszego progu. Jutro leci druga lista, miejsc zostało 3. Tracę nadzieję :c
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości