Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

baton_ pisze:Pisze
Dzisiaj polski (oj, Antygona zdziwiła :p ), jutro matma, czwartek oba angielskie i piątek troche przeraża, bo i chemia i biologia :p

Prawda, ja też się zdziwiłam Antygoną. Ale w sumie nie było takie trudne

Nasza szkoła nie przystępuje do próbnych z biol i chem! Normalnie się wkurzyłam, jak się dowiedziałam. bez sensu.

baton_
Posty: 42
Rejestracja: 7 lis 2015, o 12:01

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: baton_ »

Ja też ostatecznie sobie chyba dość dobrze poradziłam, o ile gdzieś kardynalnego nie zaliczyłam :p
Serio bez sensu, oby kolejne juz były normalne, bo inaczej to trochę słabo jednak.niektóre szkoły maja jeszcze wersję, ze próbne to tylko jedno rozszerzenie, więc tez lipa.u nas na szczescie fajnie, wszystko możemy pisać

SmalecTropikalny
Posty: 19
Rejestracja: 10 lis 2015, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: SmalecTropikalny »

Ta Antygona etc. to z Operonu próbne? My ten polski pisaliśmy z WSiPu, resztę chyba też. No i nie przystępujemy do biologii, matmy. Dopiero styczeń.
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

Tak, Antygona była z Operonu

Nam z biologii i chemii nauczycielki zrobią takie próbne nieoficjalne (same przygotują zestawy). W sumie doszłam do wniosku, że to dobre rozwiązanie, bo nie dałabym rady wszystkiego pod rząd napisać w ten piątek.
A zmieniając temat. powiem wam, że dzisiejsza matma może nie była szczególnie trudna, ale dla mnie dość wyczerpująca. Przez następną godzinę chodziłam nieprzytomna

Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Hej!
Zastanawiam się nad studiami weterynaryjnymi i może mi pomożecie
Ogółem myślę o medycynie stomatologii i weterynarii. Medycyna i stomatologia są w gruncie na pewno fajne i tak samo ciężkie jak weterynaria jednak czuję, że jako weterynarz bym się sprawdziła najlepiej. Jestem z okolic Gdańska więc do Olsztyna mam dość daleko i też zawsze myslłam że studiować będę w Szczecinie, z siostrą. Jednak rozum mówi jedno a serce drugie
W Olsztynie nie znam nikogo, raczej w grę wchodzi akademik i studia weterynaryjne. Jednak w Szczecinie nie będę sama ale studia nie zbyt mi się widzą. Dodatkowo chodzę na kursy maturalne,korki itd. itp.I moi rodzice marzą o córach lekarzach Co wybrać? Czy wiecie coś o weterynarii w Poznaniu? Jak widzicie mniej więcej swoje punkty na maturze?
Awatar użytkownika
Neotenia
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2014, o 23:16

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Neotenia »

Hej! Również poważnie zastanawiam się nad pójściem na studia weterynaryjne. Jestem w klasie maturalnej w jednym z poznańskich LO i przeżywam załamanie poziomem nauczania chemii w mojej szkole. Jednak chodzę na korepetycje z tego przedmiotu i mam nadzieję że uda mi się nadrobić to co powinnam mieć w szkole Najbardziej myślałam o studiach we Wrocławiu, poniewaž słyszałam że jest tam bardzo dobra kadra, rzetelnie przygotowująca do zawodu lekarza weterynarii. Z tego co wiem o wecie w Poznaniu to słyszałam tylko, że została wybudowana jakaś super nowoczesna klinika umożliwiająca przeprowadzanie porządnych zajęć praktycznych dla studentów

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Neotenia pisze: Najbardziej myślałam o studiach we Wrocławiu, poniewaž słyszałam że jest tam bardzo dobra kadra, rzetelnie przygotowująca do zawodu lekarza weterynarii.

Tak z ciekawosci - gdzie to uslyszalas ?
Awatar użytkownika
Neotenia
Posty: 21
Rejestracja: 13 mar 2014, o 23:16

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Neotenia »

Tak ogólnie się mi obiło o uszy (chociaż że rzetelnie to może być faktycznie zbyt duże słowo) po twojej wypowiedzi wnioskuję że to nie do końca prawda?

Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Ja chodzę do LO ( 1 z 2 w moim mieście ) w okolicy jest to prestiżowa szkoła, jednak jej prestiż opiera się tylko na dawnych czasach. Ponieważ jest to małe miasto to każdy każdego zna, wielu uczniów (pomimo iż ponoć te czasy już minęły) jest dyskryminowanych. Osobiście co tydzień w piątek wsiadam do pociągu i dobre 2h jadę do dużego miasta na kurs, wracam ok 23 a już o 5 w sobotę jadę znowu Obawiam się że mam zbyt duże zaległości i zawiedzenia rodziców jeśli po tych 3,ciężkich latach nie pójdę na medycynę. Jak widzicie swoje szanse na maturze? Ja myślę, że z min 80% będzie na pewno ale niestety na medycynę to za mało.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Neotenia pisze:Tak ogólnie się mi obiło o uszy (chociaż że rzetelnie to może być faktycznie zbyt duże słowo) po twojej wypowiedzi wnioskuję że to nie do końca prawda?

Mi tez sie tak obilo, jak wybieralam uczelnie, tylko ze slyszalam to od ludzi, ktorzy chyba nawet nigdy nie mieli nic wspolnego z ta uczelnia ani z weterynarią

Nie moge sie zbytnio wypowiadac na ten temat, bo nie mam porownania jak jest na innych uczelniach ( moze tak samo, a moze jeszcze gorzej), ale jestem juz na IV roku i nie odnioslam wrazenia, ze probuja nas tutaj jakos super przygotowac. Owszem, zdarzaja sie naprawde super prowadzacy, ktorym sie chce i staraja sie nam jak najlepiej ta wiedze przekazac, ale sa tez tacy, ktorzy przychodza na zajecia za kare i to czesto na tych waznych przedmiotach. No i jesli w Poznaniu mają faktycznie ta klinikę do przeprowadzania zajec praktycznych to super, bo tutaj tej praktyki za duzo nie zauwazylam w ramach zajec ( na internie mamy 2 krowy na 200 osob na roku, wiec wiekszosc rzeczy jest czysto teoretyczna, no bo np na zajeciach z pobierania krwi moze to zrobic 1 osoba na grupe). Nie chce tutaj jakos bardzo oczerniac tego Wroclawia, jest troche rzeczy, ktore mi sie podobaja i nie zaluje, ze tu poszlam, ale zdziwilo mnie po prostu to rzetelne przygotowanie Chociaz domyslam sie, ze po zadnej uczelni na samych studiach sie daleko nie zajdzie. Ale mam kolezanke obecnie na IV roku w Krakowie i maja na zajeciach fajniejsze rzeczy niz my.

A w ogole, to Wrocław dostał akredytację na 10 lat, nie wiem dokladnie z czym to sie wiąze, ale moze kogos to interesuje
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kami_il »

Olax pisze:W Olsztynie nie znam nikogo
Nie znasz → poznasz
Ludzie na wecie z Oln są z całej Polski. Nie sposób, by każdy, kto rozpoczyna wetę na UWMie, wcześniej kogoś tutaj znał.
A jak to na studiach bywa, ludzie - przynajmniej z początku - są przyjaźnie do siebie nastawieni.
Bynajmniej ja jakichś szczególnych przykładów socjopatii nie stwierdziłem
cukier2312
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2012, o 14:15

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: cukier2312 »

"W reaktorze o objętości 1 dm3
przebiegła przemiana zgodnie z równaniem A + B ⇄ C + D.
Do reakcji użyto 2 mole substancji A i nadmiar substancji B. Po ustaleniu się stanu
równowagi stwierdzono, że w mieszaninie poreakcyjnej znajduje się 0,4 mola substancji A.
Stała równowagi tej reakcji w temperaturze prowadzenia procesu jest równa 1. . Oblicz, ile moli substancji B użyto do tej reakcji."- w ogóle nie rozumiem tych zadań. ktoś pomożee?
Olax
Posty: 19
Rejestracja: 27 gru 2015, o 22:58

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Olax »

Kami_il pisze:
Olax pisze:W Olsztynie nie znam nikogo
Nie znasz → poznasz
Ludzie na wecie z Oln są z całej Polski. Nie sposób, by każdy, kto rozpoczyna wetę na UWMie, wcześniej kogoś tutaj znał.
A jak to na studiach bywa, ludzie - przynajmniej z początku - są przyjaźnie do siebie nastawieni.
Bynajmniej ja jakichś szczególnych przykładów socjopatii nie stwierdziłem
A mieszkasz w akademiku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości