Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Inuki pisze: Na początku w ogóle nie brałam pod uwagę niestacjo, ale po dłuższym przemyśleniu trochę się przekonałam. Kwota nie jest mała, ale nie jest to tyle, co opłata za medycynę. W razie czego kredyt, a co roku w wakacje jechać na miesiąc-dwa za granicę do pracy i może jakoś to odłożę
Nie po kazdym roku niestety da się jechac na 2 miesiace do pracy, po IV i V roku jest do zrobienia 6 tygodni praktyk, co juz zabiera sporą część wakacji, no i moze się tez trafic jakis egzamin we wrzesniu, trzeba wiec wczesniej miec jakis zapas, zeby sie na to zdazyc nauczyc i przyjechac na kilka dni na same egzaminy. Oczywiscie zyczęjak najlepiej i wierzę, ze jesli ktos jest zdeterminowany, to uda mu się pokonac barierę finansową Mozna się tez postarac o stypendium naukowe, ale we Wrocku na wecie to stypendium doatej 10% studentow i z samej sredniej ciezko jest wyciagnac (najlatwiej po II roku), bo wiecej punktow do stypendium idzie za jakies osiągnięcia sportowe, czy artykuły, dzialanosc naukową itp ( dlatego zgarniają je glownie studenci z wyzszych lat, bo te 10% to przelicza się na całą wetę, a nie na poszczegolne roczniki, co jest trochę lipne).
M&#xE5rran pisze:Zawsze na niestacjo można próbować poprawiać maturę, wtedy mniej lat płacenia.
Z tego co kojarzę, to u nas nie mozna się tak przenosic, i na innych wetach tez nie. Pozostaje rekrutacja od nowa.
Inuki pisze:Mårran, chyba najtrudniej jest zacząć
Zacząć te studia to akurat nie jest duze wyzwanie Przynajmniej po tych 4 latach mam takie wrazenie , poglądy się zmieniają
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

Kas_ia, spróbuję jakoś tę barierę pokonać. Łatwo nie będzie, ale wierzę, że jest to możliwe
Kas_ia pisze:
M&#xE5rran pisze:Zawsze na niestacjo można próbować poprawiać maturę, wtedy mniej lat płacenia.
Z tego co kojarzę, to u nas nie mozna się tak przenosic, i na innych wetach tez nie. Pozostaje rekrutacja od nowa.
Dziękuję za tę informację, nie będę marnować czasu na zbędne poprawianie matury
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kaya »

Ja jestem po analityce.

gabkrk
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2016, o 20:40

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: gabkrk »

Kraków stanął po II rekrutacji jak przyjęli osobę ze 159 numer to tak zostało Sądzicie, że są jakieś szanse na wrzesień? Albo ktoś wie jak to było w tamtym roku? Sama czekam już którąś rekrutacje i nic tylko się denerwuje
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

gabkrk, wiem, że ktoś został przyjęty już w październiku, po rozpoczęciu zajęć. Ale nie wiem, ile osób dokładnie zostało przyjętych po rekrutacjach, ani na jakiej zasadzie.
gabkrk
Posty: 4
Rejestracja: 4 sie 2016, o 20:40

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: gabkrk »

To trzymam za nas kciuki
thegreentops
Posty: 11
Rejestracja: 6 maja 2015, o 11:12

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: thegreentops »

W Lublinie progi na stacjo spadły, bo z 266 pkt jestem zakwalifikowany, ale zwalniam miejsce.
Awatar użytkownika
abigaill
Posty: 12
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: abigaill »

Cześć. Wiem, że są progi punktowe, ale czy ktoś mógłby napisać ile minimum trzeba mieć procent z obu przedmiotów żeby dostać się z pierwszej listy?
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

abigaill, zależy o jakiej uczelni myślisz, ale pierwszy próg to właśnie jest próg z pierwszej listy

Np. W UP we Wrocławiu próg pierszej listy wynosił 150. W informacjach na stronie uczelni można znaleźć, że liczy się tylko sumę z biologii i chemii (oczywiście rozszerzonych).
Nie ważne, czy biologię zdasz na 70%, a chemię na 80%, czy odwrotnie, ważne, że suma wyników musi wynosić 150.
Oczywiście w tym roku.

W Krakowie już sytuacja wygląda inaczej: próg w pierwszej liście wynosił 70. Jednak nie jest to po prostu suma biologii i chemii. Punkty na uczelni oblicza się w ten sposób: (procent z biologii x 4) + (procent z chemii x 4) + procent z angielskiego + procent z matematyki i to wszystko dzielisz przez 10. I w tym roku na pierwszej liście z tego obliczenia musiało Ci wyjść co najmniej 70.

Każda uczelnia ma swój sposób obliczania punktów i czasem brane pod uwagę są przedmioty dodatkowe, ale jeśli zdasz biologię i chemię na 75-80% to powinnaś spokojnie dostać się w pierwszej liście. Oczywiście musisz zdać je rozszerzone.

Ale tak naprawdę nie jest ważne, czy dostaniesz się w pierwszej, czy trzeciej, ważne, że zaczniesz studiować dany kierunek
Awatar użytkownika
abigaill
Posty: 12
Rejestracja: 5 sie 2016, o 19:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: abigaill »

Inuki pisze:abigaill, zależy o jakiej uczelni myślisz, ale pierwszy próg to właśnie jest próg z pierwszej listy

Np. W UP we Wrocławiu próg pierszej listy wynosił 150. W informacjach na stronie uczelni można znaleźć, że liczy się tylko sumę z biologii i chemii (oczywiście rozszerzonych).
Nie ważne, czy biologię zdasz na 70%, a chemię na 80%, czy odwrotnie, ważne, że suma wyników musi wynosić 150.
Oczywiście w tym roku.

W Krakowie już sytuacja wygląda inaczej: próg w pierwszej liście wynosił 70. Jednak nie jest to po prostu suma biologii i chemii. Punkty na uczelni oblicza się w ten sposób: (procent z biologii x 4) + (procent z chemii x 4) + procent z angielskiego + procent z matematyki i to wszystko dzielisz przez 10. I w tym roku na pierwszej liście z tego obliczenia musiało Ci wyjść co najmniej 70.

Każda uczelnia ma swój sposób obliczania punktów i czasem brane pod uwagę są przedmioty dodatkowe, ale jeśli zdasz biologię i chemię na 75-80% to powinnaś spokojnie dostać się w pierwszej liście. Oczywiście musisz zdać je rozszerzone.

Ale tak naprawdę nie jest ważne, czy dostaniesz się w pierwszej, czy trzeciej, ważne, że zaczniesz studiować dany kierunek
Teoretycznie nieważne, z której listy się dostanie, ale jednak te oczekiwanie jest stresujące i pozbawiające wiary. Zwłaszcza, że ja jeszcze nie do końca orientuję się w rekrutacji, a przyszły rok będzie moim być albo nie być
oxlxix
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, o 21:03

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: oxlxix »

Witam. Mam pytanie do osób z SGGW. Badani medycyny pracy mogę zrobić u siebie w mieście czy w wyznaczonych przez uczelnię placówkach?
Awatar użytkownika
Inuki
Posty: 90
Rejestracja: 15 cze 2016, o 12:55

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Inuki »

oxlxix, w prawdzie nie wybieram się na SGGW, ale mając skierowanie z Wrocławia bez problemu umówiłam się na badania w Krakowie. W dodatku nie pobierają ode mnie żadnej opłaty
Jeśli się obawiasz, to zadzwoń do swojego ośrodka medycyny pracy i zapytaj
Awatar użytkownika
panienkar
Posty: 95
Rejestracja: 27 sie 2015, o 18:15

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: panienkar »

Pytanie apropo Lublina. Skoro próg spadł do 266 pkt ( ) to są jakieś znaczące szanse, że próg na niestacjo spadnie poniżej 180 niż rok temu?
Do 180 mało mi brakuje, a mam taki stres, że szok. Boję się, że nie rektor nie zgodzi się na obniżenie progu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości