Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
cukier2312
Posty: 14
Rejestracja: 30 maja 2012, o 14:15

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: cukier2312 »

Ja również z biologii zapisałam się na korki i katuję się bardzo! Ale mam nadzieję, że się uda
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Pewnie o tym wiecie, ale dodam tylko, że jeśli chcecie iść na korki to tylko dla kogoś, kto jest egzaminatorem CKE Bo jak ktoś nie sprawdza tych arkuszy i nie wie do końca jak się je ocenia to az tak Wam nie pomoze Ja chodziłam na korki z chemii w 3 LO właśnie do babki, która sprawdzała arkusze i jak je z nią przerabiałam to mówiła mi co i jak. Bardzo mi to pomogło, bo przez wcześniejsze 2 lata totalnie chemię zlewałam, a napisałam bardzo dobrze maturę. Z biologii korków nie brałam, bo miałam w szkole świetnego nauczyciela, który z resztą też był egzaminatorem, więc uczył nas, jak pisać pod klucz.
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

Ja wybieram się za rok na wetę, najlepiej SGGW. Teraz przede mną klasa maturalna. Jestem po całej chemii nieorganicznej i połowie materiału z biologii. Niestety w te wakacje spadło na mnie dużo prywatnych problemów, więc dopiero od teraz mam czas na powtarzanie materiału z 2 klasy. Ale myślę, że jeżeli będę systematyczna, to dam radę wszystkiego się nauczyć do maja

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Berberis pisze:Ja wybieram się za rok na wetę, najlepiej SGGW. Teraz przede mną klasa maturalna. Jestem po całej chemii nieorganicznej i połowie materiału z biologii. Niestety w te wakacje spadło na mnie dużo prywatnych problemów, więc dopiero od teraz mam czas na powtarzanie materiału z 2 klasy. Ale myślę, że jeżeli będę systematyczna, to dam radę wszystkiego się nauczyć do maja

Do maja jeszcze duzo czasu Na studiach szybko się przekonasz, ze da sie duzo więcej zrobic w duzo mniej czasu. Do matury to trzaskać jak najwięcej arkuszy
No ale ja tez się maturą bardzo stresowalam więc rozumiem.
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

A mam jeszcze pytanie. jak znaleźć dobrego korepetytora?

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Mi kolezanka poleciła ( ode mnie z klasy 10 osob chodzilo do tej samej babki). Najlepiej pytaj wsrod znajomych, ktorzy brali korki, jesli takich masz. W ciemno lepiej chyba nie isc, bo potem cięzko jest ze zmianą, bo potem u kogoś dobrego juz moze miejsc nie byc. No i ja bym na Twoim miejscu juz zaczela zalatwiac, bo do wrzesnia juz blisko i mogą miec zaklepane miejsca.
I tak jak pisałam, wg. mnie warto isc tylko do kogos, kto jest egzaminatorem CKE i zna się na maturze.
natalia_klara
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2015, o 05:24

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: natalia_klara »

Cześć:)

Ja również mogę dołączyć do grona osób, które marzą o weterynarii i będą pisać bądź poprawiać maturki w tym roku Moja sytuacja wygląda chyba podobnie jak założycielki wątku, ponieważ studiuje fizjoterapię i będę na 3 roku ale co się nie robi dla marzeń, chyba dużo osób o tym wie zobaczymy co pokaże nam matura w tym roku, ja swoją ostatnią pisałam w 2013 roku i niestety nie napisałam tak jak chciałam , nie dlatego właśnie, że nie miałam wiedzy tylko dlatego, że nie potrafiłam strzelić się w klucz (przynajmniej tak mi się to wtedy wydawało). I rzeczywiście ważny jest korepetytor a nie osoba z przypadku, do których jak chodziłam . Poprawiam w tym roku tylko chemię, ponieważ nie jestem w stanie psychicznie poradzić sobie z biologią a szukanie dobrego korepetytora chyba staje się niezbyt owocne więc będę musiała sama się przygotowywać co w zasadzie myślę , że o to chodzi w życiu , żeby samemu do czegoś dojść Co sądzicie natomiast o kursach przygotowujących do matur? takich jak np. na umcs czy sggw?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Wg mnie te kursy mijają się z celem. Nigdy na takim nie byłam, ale myślę, że jak jest grupa ileś tam osób i nie ma indywidualnego podejscia, to to jest tylko strata pieniedzy. Równie dobrze mozna wziac podrecznik i samemu wszystko przerabiac a wątpliwosci rozwiewac poprzez pytanie na forach ( na biologu są jakies wątki dotyczące zadan itp). Inaczej jak jestes sama z korepetytorem, a inaczej jak w grupie, no bo czym to sie rozni wtedy od zwyklej lekcji w szkole?
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

Zgadzam się z moją poprzedniczką. Kursy maturalne mijają się z celem. Strata czasu i pieniędzy.
Moja nauczycielka od chemii opowiadała, że kiedyś zaproponowano jej prowadzenie tego typu kursu, ale po roku zrezygnowała, bo stwierdziła, że to naciąganie ludzi. Mimo, iż się starała (a naprawdę potrafi tłumaczyć), nikt nie wychodził z kursu mądrzejszy. Trudno się czegoś nauczyć w grupie, która jest liczniejsza, niż przeciętna klasa w szkole. Każdy ma problem z czymś innym, więc potrzeba indywidualnego podejścia, żeby naprawdę opanować materiał.

Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

Za 8 miesięcy matura , chcę to już mieć za sobą. I dostać się na weterynarię
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Na wecie będziesz bardzo miło wspominać maturę.
Berberis
Posty: 128
Rejestracja: 28 mar 2015, o 18:42

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Berberis »

Pewnie i będziemy miło wspominać, ale teraz milutko nie jest. Jeżeli chodzi o mnie, to szczególnie kiedy pomyślę, ile jeszcze mam do nauczenia się, powtórzenia itp

Macie jakieś skuteczne sposoby na uczenie się biologii (przede wszystkim wstrzelania się w klucz)? Oprócz arkuszy, arkuszy i .arkuszy? Bo chyba powoli zaczynam bardziej się bać bioli, niż chemii.

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Arkusze wg mnie są właśnie najlepsze do tego Ja przerobiłam wszystkie możliwe przed swoją maturą, a jak jakieś zadanie sprawiało mi problem, to je zaznaczałam i potem wracałam. Miałam też Witowskiego, ale wg mnie do biologii to on nie jest zbyt dobry, pamiętam, ze część zadań wykraczała tam poza program. Są niby jakieś książki o pisaniu pod klucz itp, ale na oczy ich nie widziałam, więc się nie wypowiem. U mnie w klasie ludzie wydawali też kupę hajsu na jakieś tematyczne zbiory zadań (nawet nie wiem jak to sie nazywalo).
Ja robiłam arkusze + Witka i wyciagnelam bio na 87 %
Przy czym obrałam taki system, ze przerabiałam sobie jakiś tam dział i potem wyszukiwałam w arkuszach wszystkie możliwe zadania na ten temat i je robiłam. A, i nauczyciel z biologii nam mówił, że jak robimy arkusze, to żebyśmy zaczynali od końca, bo tam są zadania typowo na myślenie i kombinowanie ( te z ewolucjonizmu itp) i jak się przerobi cały arkusz to potem się już nie chce myśleć nad tamtymi i robi się byle jak. W sumie to ja tak miałam, że pod koniec juz mi się nigdy nie chciało i zlewałam te zadania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości