Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

Kas_ia pisze:Arkusze wg mnie są właśnie najlepsze do tego Ja przerobiłam wszystkie możliwe przed swoją maturą, a jak jakieś zadanie sprawiało mi problem, to je zaznaczałam i potem wracałam. Miałam też Witowskiego, ale wg mnie do biologii to on nie jest zbyt dobry, pamiętam, ze część zadań wykraczała tam poza program. Są niby jakieś książki o pisaniu pod klucz itp, ale na oczy ich nie widziałam, więc się nie wypowiem. U mnie w klasie ludzie wydawali też kupę hajsu na jakieś tematyczne zbiory zadań (nawet nie wiem jak to sie nazywalo).
Ja robiłam arkusze + Witka i wyciagnelam bio na 87 %
Przy czym obrałam taki system, ze przerabiałam sobie jakiś tam dział i potem wyszukiwałam w arkuszach wszystkie możliwe zadania na ten temat i je robiłam. A, i nauczyciel z biologii nam mówił, że jak robimy arkusze, to żebyśmy zaczynali od końca, bo tam są zadania typowo na myślenie i kombinowanie ( te z ewolucjonizmu itp) i jak się przerobi cały arkusz to potem się już nie chce myśleć nad tamtymi i robi się byle jak. W sumie to ja tak miałam, że pod koniec juz mi się nigdy nie chciało i zlewałam te zadania.

A z chemi? Też robiłaś witosa?

Sorinika
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2015, o 15:27

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Sorinika »

Kas_ia pisze:Arkusze wg mnie są właśnie najlepsze do tego Ja przerobiłam wszystkie możliwe przed swoją maturą, a jak jakieś zadanie sprawiało mi problem, to je zaznaczałam i potem wracałam. Miałam też Witowskiego, ale wg mnie do biologii to on nie jest zbyt dobry, pamiętam, ze część zadań wykraczała tam poza program. Są niby jakieś książki o pisaniu pod klucz itp, ale na oczy ich nie widziałam, więc się nie wypowiem. U mnie w klasie ludzie wydawali też kupę hajsu na jakieś tematyczne zbiory zadań (nawet nie wiem jak to sie nazywalo).
Ja robiłam arkusze + Witka i wyciagnelam bio na 87 %
Przy czym obrałam taki system, ze przerabiałam sobie jakiś tam dział i potem wyszukiwałam w arkuszach wszystkie możliwe zadania na ten temat i je robiłam. A, i nauczyciel z biologii nam mówił, że jak robimy arkusze, to żebyśmy zaczynali od końca, bo tam są zadania typowo na myślenie i kombinowanie ( te z ewolucjonizmu itp) i jak się przerobi cały arkusz to potem się już nie chce myśleć nad tamtymi i robi się byle jak. W sumie to ja tak miałam, że pod koniec juz mi się nigdy nie chciało i zlewałam te zadania.

A z chemi? Też robiłaś witosa?

Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Tak, z chemii tez arkusze + Witowski Witowski do chemii całkiem spoko wg mnie. Jakieś zadania też robiłam ze zbioru Pazdro, mozna tanio kupić. No i z chemii chodziłam na korki, bo tak szczerze to olewałam ją przez 2 lata. Ale od września na lajcie wszystko od nowa przerobiłam i też wysoko napisałam Także czasu macie jeszcze naprawdę duzo
W ogóle widzę, ze z tego Witowskiego są az 4 tomy teraz, jak ja kupywałam to były 2. Nie wiem co on tam teraz nawymyślał, ale jakby ktoś chciał zaoszczędzić, to mozna kupić wydanie z zeszlego roku i uzupełnić je tylko najnowszymi arkuszami
bluvelvet0811
Posty: 41
Rejestracja: 8 wrz 2012, o 17:17

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: bluvelvet0811 »

Hej jeśli chodzi o naukę do matury z biologii to polecam pięcioksiąg z PWN i zrobienie WSZYSTKICH arkuszy z matur zwykłych, próbnych, operonowskich itp. To powinno wystarczyć, mi to pomogło podnieść wynik z biologii o 30%. Jeśli chodzi o chemię to dobrze przerobić Witowskiego i Pazdro, ale to już zależy jak komu leży chemia, bo ja potrzebowałam jeszcze korków. Powodzenia !

Wiollonczelistka
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2015, o 19:31

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Wiollonczelistka »

Hej, ja również będę teraz pisała maturę, właśnie idę do 3 klasy LO. Weterynaria mi się uwidziała na początku drugiej klasy i tak mnie trzyma, z miesiąca na miesiąc coraz bardziej.

Moje przygotowanie do matury z chemii jest całkiem dobre, cały ostatni rok miałam korepetycje i teraz też będę je miała, z kolei biologia leży, bo w szkole biologia to jakaś porażka i cały ostatni rok robiłam wszystko sama. Mam kupione repetytorium Pyłki i podrukowane wszystkie Bukały z pdfów, żeby było taniej. Robię własne notatki, jestem dopiero na metabolizmie, którego nie mogę przejść i nie wiem jak się wyrobię z resztą materiału w szkole i w domu.

Co do uczelni to mieszkam w Krakowie, więc najchętniej bym poszła tutaj ale tu liczą również angielski a ja jestem językową fajtłapą, więc pójdę gdzie się dostanę na południu Polski a potem będę próbowała się przenosić, bo może być krucho z utrzymaniem w innym mieście przez pięć lat.

Zamierzam od 1 września spróbować kursu z biologii Abiturient. Wiem, co mówią o kursach ale płatność jest miesięczna, więc gdyby mi nie przypasował zawsze mogę zrezygnować i stracić tylko pieniądze za jeden miesiąc a ten kurs brzmi dobrze i słyszałam o nim pochlebne opinie, grupy do 5 osób i jeszcze się najprawdopodobniej uda, że będę w grupie z koleżankami z klasy, również załamanymi biologią w szkole.

Pozdrawiam. )
Awatar użytkownika
Kas_ia
Posty: 244
Rejestracja: 17 maja 2012, o 16:05

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Kas_ia »

Wiollonczelistka pisze:
Co do uczelni to mieszkam w Krakowie, więc najchętniej bym poszła tutaj ale tu liczą również angielski a ja jestem językową fajtłapą, więc pójdę gdzie się dostanę na południu Polski a potem będę próbowała się przenosić, bo może być krucho z utrzymaniem w innym mieście przez pięć lat.
Z dobrze napisaną biologią i chemią nie musisz mieć wysoko angielskiego Ja oprocz Wrocka skladalam tez na Lublin i bez problemu się tam zakwalifikowałam, mimo iz z języka pisałam podstawę ( wtedy w Lbl liczyła się podstawa x 1,3. a rozszerzenie x 2 ). Takze język nie jest przeszkodą, jesli ma się wysoko chemię i biologię
A, no i znam 2 osoby, ktore przeniosły się do Krakowa, wiec chyba nie robią z tym duzych problemow w razie co
yoananna
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2015, o 19:35

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: yoananna »

Kas_ia pisze:Miałam też Witowskiego, ale wg mnie do biologii to on nie jest zbyt dobry, pamiętam, ze część zadań wykraczała tam poza program.
To mnie pocieszyłaś Uczę się z kilku różnych książek, żeby nie pominąć niczego, a tu Witowski czasem mnie czymś dziwnym zaskoczy W takim razie nie mam się czym przejmować

markow
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2015, o 23:04

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: markow »

Ja nie rozumiem negatywnego nastawienia do kursów. Wiadomo są różne. Ja chodziłam do Forberga w Katowicach i jestem mega zadowolona. Chodziłam i na biologię i na chemię. Grupy były 5 osobowe. Prowadziły świetnie Panie egzaminatorki. Bardzo się angażowały w prowadzenie zajęć. Zawsze mogłam liczyć na indywidualne konsultacje i co najważniejsze nie wydałam na to fortuny. Ceny bardzo przystępne. Płaciłam też zawsze po zakończeniu każdego miesiąca no i co najważniejsze dostałam się w końcu na medycynę.
fox2009
Posty: 83
Rejestracja: 7 lip 2015, o 20:00

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: fox2009 »

Kursy to nie jest głupia sprawa.Ja przygotowywałem się na kursach organizowanych przez Sggw i szczerze polecam. Chemię, z której miałem na maturze próbnej ok 20% poprawiłem na 77%. I to dzięki świetnemu wykładowcy( Pan Witold Bekas) mozna powiedzieć, że pokochałem ten przedmiot. Dodam tylko, że wybrałem opcję kursu nie całoroczną, a semestralną od lutego do maja w weekandy.
natalia_klara
Posty: 3
Rejestracja: 19 sie 2015, o 05:24

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: natalia_klara »

Czasami nie ma się wyjścia i albo pozostaje iść na kurs albo samemu starać się ogarnąć. Ja zaczęłam ogarniać chemie tzn. działy, które robiłam 5 lat temu i o dziwo jakoś mi to idzie stoję na wodorosolach a może też dlatego, że mam notatki stare jak świat chyba z 2004 r od babeczki, która przygotowuje same osoby na stome albo medycynę czy weta i z tego co wiem 100% jej uczniów się dostaje . Zakupiłam Witosa i zobaczymy

Pozdrawiam
The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: The_Educated_Fool »

Ja z kolei przez jakiś czas chodziłam na kurs z chemii i uznaję to za czas stracony, i pieniądze za zmarnowane. Może źle trafiłam. Po prostu nauka w grupie nie była efektowna, mimo dobrej nauczycielki. Każdy miał problemy z czym innym, a materiał trzeba było zrealizować. Więc tak naprawdę jedyna korzyść to to, że w miarę wcześnie się obudziłam i dostrzegłam, że chemia u mnie w szkole tak naprawdę nie jest na poziomie rozszerzonym i wszystko muszę nadrabiać sama.
Awatar użytkownika
Lollobrigida
Posty: 12
Rejestracja: 2 wrz 2015, o 14:26

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: Lollobrigida »

Cześć Wszystkim!
Pewnie część z Was uzna, że jestem szalona, ale postanawiam pisać maturę z biologii i chemii na rozszerzeniu i zdawać na weterynarię
Nie pisałam w ogóle tych przedmiotów na maturze, byłam na humanie i studiuję prawo na 3 roku. Pomimo to postanowiłam spróbować, bo coś czuję, że właśnie to chcę robić w życiu
Niektórzy stwierdzą, że nie dam rady, nie mam szans itd. Ale spokojnie, już to słyszałam i najwyżej nie zdam Może pójdę na coś innego, może coś co połączę z prawem, albo po prostu powiem sobie: trudno, nie udało się, ale chociaż próbowałam.

Jak to jest u Was? Czemu akurat weterynaria? )
yoananna
Posty: 8
Rejestracja: 28 cze 2015, o 19:35

Re: Weterynaria Kandydaci 2016/2017

Post autor: yoananna »

Ważne jest nastawienie, jak masz zapał do pracy i pozytywne myśli w głowie, to dasz rady

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości