Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
gwynbleidd
Posty: 10
Rejestracja: 15 cze 2014, o 15:48

Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: gwynbleidd »

Witam wszystkich!
Za rok czeka mnie maturka i chciałabym mieć ogólne rozeznanie nt. uczelni, byłabym wdzięczna za jakieś informacje o każdej z nich, jakie są wady, zalety, czy wybralibyście ją po raz drugi? Czy w każdej nacisk kładziony jest na coś innego czy wszędzie uczą mniej więcej tak samo? Gdzie jest dużo możliwości praktyk?
Będę wdzięczna za każdą opinię
stella3
Posty: 2
Rejestracja: 27 sty 2017, o 20:40

Re: Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: stella3 »

Moja siostra studiowała weterynarię na tej uczelni we Wrocławiu. Stacjonarnie, 5,5 roku. Zadowolona z uczelni była bardzo, też się długo zastanawiała gdzie iść i zachęcona opiniami innych studentów wybrała UP. Z praktykami problemu nie miała, z tymże ona z tym prymusów zawsze i wszędzie. Nauki bardzo dużo jak wszędzie na weterynarii, ale warto się pomęczyć.
blackmegi
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2015, o 20:05

Re: Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: blackmegi »

a jest tu moze ktos kto studiuje w Poznaniu i mogłby sie podzielic opinia nt tej uczelni?
VetStory
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, o 23:43

Re: Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: VetStory »

Hej, jeżeli szukasz informacji jak studiuje się Weterynarię w Olsztynie to zapraszam
domidomi
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2018, o 11:11

Re: Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: domidomi »

Wydaje mi sie, ze kazdy z wydzialow weterynarii jest dobry, a wybor zalezy od tego, w jakim miescie chcesz mieszkac. W mojej rodzinie jest dwoch lekarzy weterynarii- jeden studiowal w Poznaniu, drugi w Olsztynie, ale tak czy inaczej skladali papiery na kazdy z wydzialow w Polsce, bo jednak dostac sie nie jest latwo (to tak jak z medycyna, sklada sie papiery na kilka uczelni, nie ograniczajac swojego wyboru tylko do jednej).
TosiaTosia
Posty: 10
Rejestracja: 1 paź 2018, o 20:08

Re: Weterynaria-którą uczelnię wybrać?

Post autor: TosiaTosia »

Gratuluje świetnego wyboru studiów Sama wybieram się na ten kierunek bo o tym by zostać lekarzem weterynarii marzę w zasadzie od zawsze. Jeśli mam być szczera to pojawiła się chwila zawahania gdy uświadomiłam sobie z czym tak naprawdę wiąże się ten zawód. Przecież to nie tylko opieka nad zwierzętami domowymi ale też opieka nad hodowlami, kontakt z groznymi chorobami odzwierzęcymi czy kontrolowanie żywności takiej jak mleko czy jaja. Odpowiedzialność ogromna a wciąż mam wrażenie, że społeczeństwo nie docenia ogromny pracy wkładanego każdego dnia przez lekarzy. Oby w przyszłości się to zmieniło I Tobie i sobie życzę powodzenia na studiach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość