WETERYNARIA

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
agajo
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2006, o 23:30

WETERYNARIA

Post autor: agajo »

Witam)
Jestem jak narazie w II klasie liceum,ale wiem ze za rok bede zdawac biologie i chemie.
Chcialabym bardzo dostac sie na weterynarie na SGGW w Warszawie. Jezeli ktos moglby podzielic sie informacjami dotyczacymi tych studiów bylabym bardzo wdzieczne.
Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedzi:):):)
poziomka
Posty: 109
Rejestracja: 25 sty 2006, o 15:01

Re: WETERYNARIA

Post autor: poziomka »

Hej! też bym się czegoś chętnie dowiedziała, bo jestem w takiej samej sytuacji jak agajo Czy przy przyjęciu jest jakiś odgórnie ustalony próg punktów, czy po prostui przyjmowane jest iles tam najlepszych osób? I czy liczy się matura z języka obcego?
tiddy

Re: WETERYNARIA

Post autor: tiddy »

na wete ciezko jest sie dostac po 11, 10 os na miejsce ja probuje w tym roku ale pewnie sie nie dostaneno coz warto probowac pozdrawiam
rafal

Re: WETERYNARIA

Post autor: rafal »

czy ktos wie jaki była minimalna liczba pkt zeby sie dostac na weterynarie na sggw w zeszlym roku?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: WETERYNARIA

Post autor: skarabae »

moje informacje od koleżanki z weterynarii są takie:
prog w tamtym roku wynosił cos ok 160 pkt -pod uwage była brana biologia i chemia na obydwu poziomach ( z przelicznikiem 0,4 x podstawa i 0,6 x rozszerzenie).
Ale:
a) zmienił się system zdawanie matury
b) matura z biologii w tym roku była w przeciwienstwie do tej z zeszłego roku prostsza

co do uwagi o ilosci osob na miejsce - jest ona słuszna jesli sie wezmie pod uwage studia dzienne. Istnieje jeszcze tzw weterynaria wieczorowa - dodatkowe 110 miejsc (albo cos koło tego). Jest to dosc fajne rozwiazanie dla tych ktorym matura poszła troche gorzej -od dziennych studia roznia sie tylko tym ze sie za nie płaci i to tylko przez 2 lata, pozniej w wyniku ostrej selekcji (odpada jakas połowa studentow), ludzie z wieczorowki (ci co sie ostali) przenoszeni sa na dzienne

matura z jezyka obcego w tamtym roku w ogole sie nie liczyła, z polskiego była brana pod uwage tylko wtedy, gdy była rowna ilosc pkt u kilku kandydatow
Ostatnio zmieniony 9 cze 2007, o 14:52 przez skarabae, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: WETERYNARIA

Post autor: skarabae »

wstukać kropeczkę po wmw i będzie dobrze
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: WETERYNARIA

Post autor: kamila_ania »

wystarczy jak wpiszesz w google ten link i masz)
ja

Re: WETERYNARIA

Post autor: ja »

skarabae ma zupelna racje co do rekrutacji na wieczorowe trza bylo miec ponad 160 mpkt, na dzienne 164. w tym roku zasady rekrutacji nie ulegly zmianie
Student

Re: WETERYNARIA

Post autor: Student »

Co do pytań to nie ma jakiś ustalonych progów punktowych są przyjmowani najlepsi aŻ do zapełnienia miejsc. Progi punktowe są zaleŻne od trudności matury i liczby punktów ale zwykle wynosi ok 167 z pierwszej listy na dzienne czyli ok 84% z chemi i 84% z biologi później spada do 161 około. Wiem bo studiuje wet na sggw
Student

Re: WETERYNARIA

Post autor: Student »

Tam gdzie napisałemProgi punktowe są zaleŻne od trudności matury i liczby punktów chodziło mi nie o liczbę punktów a oczywiście liczbę chętnych
Askaria
Posty: 16
Rejestracja: 3 lip 2007, o 18:47

Re: WETERYNARIA

Post autor: Askaria »

we Wrocławiu (tylko o tym mogę coś powiedzieć) w ogóle nie przyjmowali papierów, jeśli średnia arytmetyczna z obu poziomów danego przedmiotu nie wyniosła 50. Warto wiedzieć, zanim się straci kasę na opłatę rekrutacyjną
Recon

Re: WETERYNARIA

Post autor: Recon »

Postanowiłem odświeŻyć trochę ten temat: W necie znalazlem progi, jak widać to progi rekrutacyjne na róŻne kier. w SGGW w tym weterynarię. I mam takie pytanie: czy daty12.07 30.07 06.08 13.08 20.08 oznaczają kolejne próby, odwołania rekrutacji JeŻeli tak to próg wynosi lekko ponad 160pkt w tym roku, jak myslicie czy w przyszłej rekrutacji(2008) ulegnie duŻej zmianie JeŻeli tak to spadek czy wzrost progu Chodzi mi o czyste spekulacje. 8)
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: WETERYNARIA

Post autor: skarabae »

Wiadomo, iż prawie niemożliwością jest by wszyscy którzy się dostali na dany kierunek złożyli tam papiery i tym samym zdeklarowali się (choć nawet jak złożą papiery prędzej czy później mogą się wycofać), stąd te kolejne rekrutacje, niejako uzupełniające, do czasu aż wszystkie miesca zostaną już zajęte. Jak widać na niektórych kierunkach wystarczyły już 2 tury, a na innych np. trzeba było jeszcze przeprowadzić rekrutację uzupełniającą po wcześniejszym uzyskaniu kompletu chętnych, bo widać ktoś zrezygnował.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości