Weterynaria

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Weterynaria

Post autor: Rayne »

A co myślicie o studiach weterynaryjnych?Jakie są uczelnie w kraju,dobrze przygotowywujące do zawodu,ale też niezbyt ciężkie ?
Czy ktoś sie wybiera na te studia?
(nie wiem,czy ten temat tu może być.w końcu to nie medycyna )
Seul
Posty: 84
Rejestracja: 21 mar 2006, o 17:05

Re: Weterynaria

Post autor: Seul »

Rayne pisze:ale też niezbyt ciężkie
ja bym szukał jak najcięższej, czyli najlepiej przygotowującej do wykonywania zawodu = w końcu lubię wyzwania

co do weterynarii, to w porządku zawód. mnie nie ciągnie, czuję większy pociąg do ludzi

ale płace chyba podobne, jak nie i większe.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Weterynaria

Post autor: Vinci »

weterynaria to nie taka bajka jak myslicie, studia sa ciezkie, wiedza praktycznie taka sama co po medycynie z tym wyjatekim ze musisz potrafic rozpoznac wszystko samemu, zwierze nie powie ci co go boli i jak sie czuje. Na weterynarii jest najwiekszy odsetek samobostw, dobra ucelnia jest we wrocławiu przy AR.
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Weterynaria

Post autor: MUSOPHAGA »

Dokładnie, najlepsza uczelnia weterynaryjna - to tylko we Wrocławiu. druga to SGGW!
większość moich znajomych pokończyła już studia weterynaryjne więc nie jestem na bieżąco.
pracują teraz jako przdstawiciele i tłumaczą rolnikom dlaczego ich zwierzęta powinny jeść taką a nie inną paszę.
trzeba bardzo kochac zwierzęta i nauke aby wybrac właśnie te studia.
trzeba miec tez stalowe nerwy bo z opowiadań przyjaciól wiem, że sekcja zwłok konia na wszystkich robi wrażenie!
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Weterynaria

Post autor: Vinci »

rzeba bardzo kochac zwierzęta i nauke aby wybrac właśnie te studia.
to fakt, jesli nie jestes w 100% przekonany, ze wlasnie to chcesz robic w zyciu to daruj sobie lepiej.
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Weterynaria

Post autor: Rayne »

No w sumie lubię wyzwania Seul
Ja tak na razie szukam kierunku zapasowego,jeśli mi się z medycyną nie uda.A fizykę trzeba zdawać na maturze?
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Weterynaria

Post autor: Vinci »

nie trzeba zdawać fizyki na weterynarie
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Weterynaria

Post autor: Rayne »

Vinci pisze:nie trzeba zdawać fizyki na weterynarie
Więc może to jest zawód dla mnie.Krwi sie nie boję,ani wnętrzności.Może warto o tym pomyśleć jeśli nie wyjdzie z medykiem i biotechnologią
Torres

Re: Weterynaria

Post autor: Torres »

jak trudne są studia w sferze teoretycznej? a jak w praktycznej?
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Weterynaria

Post autor: Rayne »

w praktycznej to słyszałam,że większość studentek odpada.Zostają studenci.Nie wiem dlaczego.Może dlatego,że studentkom nie uśmiecha się wkładanieręki do części wydalniczej krowy.O tym też tylko słyszałam,ale to całkiem możliwe.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Weterynaria

Post autor: Vinci »

wkładanieręki do części wydalniczej krowy
jak bedzesz weterynarzem to bedzesz miala rękę w czesci wydalniczej nie tylko krowy
Rayne
Posty: 229
Rejestracja: 9 maja 2006, o 20:24

Re: Weterynaria

Post autor: Rayne »

Vinci pisze:
wkładanieręki do części wydalniczej krowy
jak bedzesz weterynarzem to bedzesz miala rękę w czesci wydalniczej nie tylko krowy
wiem mnie to nie przeraża.Jeśli nie będę mogła iść na medycynę lub biotechnologię to wierzcie czy nie.kupuję gumowe rękawiczki
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Weterynaria

Post autor: Gosiaczek »

okropne

dla mnie weteryanria jest idealnym kierunkiem dla młodego silnego mężczyzny
nie wyobrazam sobie kobiety w sytuacji gdy musi obezwładnic dużego rozwścieczonego byka .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości