Weterynaria w Krakowie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
MyMad
Posty: 9
Rejestracja: 2 sty 2012, o 16:55

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: MyMad »

David pisze:Pensja podstawowa ok, szkoda, że żaden lekarz nie wlicza do niej wizyt prywatnych, prywatnego gabinetu, dodatkowych dyżurów na oddziale, czy pogotowiu.
Tak, moja ciocia od 30-40 roku życia tak pracowała po 12 h dziennie, czym zarobiła sobie razem z mężem okulistą na spory domek z ogródkiem na przedmieściach krakowa i wyprawy 2 razy do roku w różne ciekawe miejsca, ale teraz stwierdziła, że nie ma już siły tak zapieprzać i woli trochę pożyć", chce mieć więcej wolnego czasu.

Po medycynie na pewno ścieżki rozwoju, możliwości są ogromne, boję się właśnie, że po wecie, jak się nie ma nadzianych starszych to za dużo się nie zdziała, albo pracy (oprócz inspektoratu) nie będzie w ogóle.
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Elly »

blaiseodniosłam się trochę do obserwowanej u mnie w domu sytuacji. Wiem jak to wygląda od podszewki a przy okazji poznałam parę (garstkę) osób, którzy mimo dobrej specjalziacji - pracy znaleźć tak łatwo nie mogą. Może źle szukają? Oczywiście, biorę to pod uwagę. Chciałam wyłącznie zaznaczyć, że nie jest tak łatwo jak to zabrzmiało z Twojej wypowiedzi. Co też nie znaczy, że moim celem było jakieś zniechęcenie, pisałam o realiach (a że one są inne ze strony każdego.)

Nie myślę, że lecznic nie ma skoro nie ma weterynarii w Kr. Mieszkam w tym mieście od ponad 20 lat a praktycznie od 15 korzystam z usług weterynarzy w związku z moim zwierzyńcem. Także wiem jaka jest sytuacja na rynku pracy w Krakowie.

No w każdym razie - dogadaliśmy się
Studiuję aktualnie biologię. Tak jak planowałam zawsze - chcę na wetę, jeśli oni mnie w końcu zechcą Natomiast biologia i zafascynowanie jakie się we mnie zrodziło po rozpoczęciu tych studiów trochę mi utrudnia podjęcie decyzji. Ale czas pokaże co i jak.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Petite »

Myślicie, że zrobią za rok niestacjonarną weterynarię w Krakowie? Bo z tego co widzę to w tym roku będzie tylko stacjonarna. Zawsze by to było lepiej studiować wieczorowo w Krakowie, jakby mi się przypadkiem noga podwinęła (tfu, tfu) niż wydawać na pociągi do innych miast
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: talagia »

Z drugiej strony ponad 4 tysiące za semestr to też piechotą nie chodzi Nie wiem czy np utrzymanie w Lublinie przez ten czas nie wyszłoby taniej
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: paulina_47 »

Wcale tak często do domu wracać nie będziesz, więc na te pociągi fortuny nie wydasz. na początku to i owszem, a potem do chodzi się do wniosku, że w ten weekend nie ma czasu, w ten ma się plany, w ten się nie opłaca, więc fortuna na podróż nie wychodzi.
Awatar użytkownika
Petite
Posty: 79
Rejestracja: 7 mar 2011, o 18:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Petite »

Jakby chodziło tylko dom to w porządku, ale mam chłopaka w Bielsku-Białej i nie mogę sobie powiedzieć, że mi się nie opłaca przyjechać
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Stalowy »

Chłopak nie ściana, przesunie się. ^^

Urologia jest bardzo wziętą specjalizacją - pacjentów jest ogrom, a specjalistów stosunkowo niewielu. Pod uro podpadają zapalenia pęcherzy, cewek, nowotwory pęcherzy, nerek, sterczy, kamienie nerkowe.

Poza tym jest to świetna specjalizacja jeśli chodzi o ciekawość - z jednej strony jest tą gabinetową - trzeba mieć sporą wiedzę o ustroju, ponieważ problemy dotykające od tej strony są często wielopłaszczyznowe - więc każdy teoretyk się tutaj świetnie odnajdzie. Z drugiej strony jest to specjalizacja zabiegowa - wszystko co między cewką a nerką należy do urologa, gdzie rządzi niepodzielnie
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Korczaszko »

ale offtop narąbaliśmy D

Nawet nie wiedziałam, że uro jest taka popularna, do lekarza czeka się raczej krótko (szczególnie porównując z endokrynologiem czy reumatologiem). Ale wizyta była zabawna, 20letnia dziewczyna pośród starszych panów przerażonych, czy przypadkiem Jagoda to imię a nie nazwisko i lekarz jest kobietą

PS stalowy Twój cytat jest okropny zatraty to mi się kojarzą już tylko z końskim kopytem / wrrr
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Stalowy »

Tk, biedni starsi panowie. Przez miesiąc praktyk napatrzyłem się sporo i wiem jaką udręką jest pobyt w szpitalu dla takich ludzi. Najczęściej panowie musieli stawać się od kogoś zależni i to jeszcze z powodów intymnych". Na prawdę przerażające, gdy trzeba prosić o niektóre rzeczy pielęgniarki, bo samemu nie jest się w stanie sobie poradzić. Nie żeby One nie były chętne do pomocy (były wspaniałymi kobietami ) tylko. to zdanie całkowite na kogoś - uch, okropne uczucie. Często niektórzy wynajdywali mnie, żebym im pomógł a i to robili z ogromną dozą onieśmielenia - co dopiero przed kobietą.

Co do kobiet to akurat tu nie było problemu: była tylko jedna na ośmiu lekarzy i w dodatku kiepska

Dziękuję, cytat też mi się podoba

Co to są. zatraty końskich kopyt (professional curiosity )
Awatar użytkownika
Elly
Posty: 45
Rejestracja: 21 maja 2010, o 22:50

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Elly »

Wiecie jak będzie wyglądało przeliczanie wyników z matur (biologia, chemia i język) na pkt?
I jak to jest z językiem obcym - lepiej wypada ten kto ma rozszerzony, czy nie ma różnicy w przeliczaniu?

: )
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Idan »

wydaje mi się, że angielski chyba na R ale i tak mało się liczy.
kurde, myślę ,że nawet bym się dostał, ale boję się zwierząt
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Kolave »

to trochę komplikuje sprawę
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: kamilorni »

Idan pisze:kurde, myślę ,że nawet bym się dostał, ale boję się zwierząt
zostaw lepiej miejsce osobie, która się nie boi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości