Weterynaria w Krakowie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Idan
Posty: 554
Rejestracja: 11 sty 2010, o 21:26

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Idan »

No pewnie, że tak :p. Przez myśl mi nie przeszło nawet, że miałbym być weterynarzem
Kolave
Posty: 304
Rejestracja: 9 paź 2009, o 20:33

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Kolave »

Coś Ci jednak przeszło skoroś tu napisał
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Kingu$ka »

Elly pisze:Wiecie jak będzie wyglądało przeliczanie wyników z matur (biologia, chemia i język) na pkt?
I jak to jest z językiem obcym - lepiej wypada ten kto ma rozszerzony, czy nie ma różnicy w przeliczaniu?
Jak masz język R to wynik pozostaje bez zmian, jeśli masz język na poziomie P to jest on dzielony przez pół. Czyli teoretycznie gdybyś nawet z podstawy miała 100%, to będziesz miała 50 punktów w rekrutacji, a więc warto zaryzykować poziom R.
Waga biologii i chemii to 4, więc wynik z biologii mnożymy 4x + wynik z chemii mnożymy 4x (plus wynik z angielskiego, tu waga 1 więc nie mnożymy, zostawiamy tak jak jest jeśli jest to poziom R) i dzielimy to wszystko przez 9 (bo taka jest suma wag) i wychodzi wynik w zakresie 0 do 100.
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: josieniek »

ale tam nic nie piszą o rozszerzeniu czy podstawie.
biologia i chemia - rozszerzenie bankowo, ale angielski? żadnej informacji na stronie nie ma (a jeśli jest to niech mi ktoś to pokaże bo bywam ślepa)
tristania555
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2011, o 19:57

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: tristania555 »

Na temat ustalania wyniku przedmiotowego pisze na stronie UJ- to dotyczy wszystkich kierunków, z tego wynika że wet też w Polska nowa matura 2002-2012
Jak Wam poszła matura?
Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: josieniek »

ja sprawdzałam

[matura z 2008 r. – 2012 r.
punkty UR = poziom podstawowy x 0,7
punkty UR = poziom rozszerzony x 1,0]

a z tego raczej wynika, że podstawa x 0.7, a rozszerzenie x 1.
tyle, ze na weterynarii to biologia x 4 i chemia x 4, angielski x 1 (w przypadku podstawy x 0.7?)
napiszę do nich maila, może rozwieją moje wątpliwości

matura. przyznam szczerze, że liczyłam na więcej (dużo więcej). jak biologia mnie nie zaskoczyła, tak chemia nieźle. tyle, ze na biologii nie starczyło mi czasu, a na chemii sama nie wiem czego, wiedzy? koniec końców chemię napisałam lepiej niż biologie, ale szału nie ma. i nie wiem jak to będzie z tą weterynarią. liczę na Kraków
iveta
Posty: 28
Rejestracja: 16 maja 2012, o 16:14

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: iveta »

Tu jest osobna strona o weterynarii, ale w ogóle nie ma zaznaczonych poziomów przy żadnym przemiocie
tristania555
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2011, o 19:57

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: tristania555 »

Chyba to Uj prowadzi rekrutację na weterynarie, wiec bardziej prawdopodobne beda zasady z tą chemią i biolą x4 i językiemx1(a podstawowe dzielone przez 2):-)ja sama mam angielski podstawowy z tamtego roku i sie boje jak to wogole bedzie:(

Awatar użytkownika
josieniek
Posty: 214
Rejestracja: 8 maja 2012, o 15:09

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: josieniek »

no ja w ostatni dzień podpisywania deklaracji maturalnej skreśliłam angielski rozszerzony bo miał mi się nigdzie nie przydać. a tu taki psikus!
tristania555
Posty: 20
Rejestracja: 15 lis 2011, o 19:57

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: tristania555 »

No a ja w tamtym roku pisalam mature, w tym roku poprawialam wynik z biol i chem, ale angielskiego rozszerzonego
nie zdawałam i w tym roku tez nie dopisałam do deklaracji bo wiedzialam że nie jestem w stanie dobrze zdac rozszerzenia i to jeszcze po roku przerwy:(

Awatar użytkownika
eMdzeJ
Posty: 124
Rejestracja: 21 lip 2010, o 12:39

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: eMdzeJ »

Mam do was pytanie. Czy nie orientujecie się gdzie będą prowadzone zajęcia dla weterynarii? Jedne źródła podają, że wykładać będą ludzie z CMUJ, co sugerowałoby jakieś lokacje w Krakowie, a gdzie indziej znów wspomina się coś o Puławach czy Czernichowie. Czy jest to gdzieś doprecyzowane?
Kingu$ka
Posty: 356
Rejestracja: 22 lip 2007, o 12:11

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Kingu$ka »

Prócz zajęć na UJ i UR czytałam, że ponoć do 2013 roku będzie wybudowane Centrum Medycyny Weterynaryjnej koło stacji doświadczalnej UR na Bielanach (ul. Orla) z 11 laboratoriami i 4 salami operacyjnymi
Ale była też informacja, że jeśli nie zdążą wybudować potrzebnych budynków w 3 lata, zajęcia mogą się odbywać w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach, a także być może UJ ir UR będą współpracować ze szkołą weterynaryjną w Czernichowie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Korczaszko »

Gdzie Kraków a gdzie Puławy O.o to chyba będzie ciężkie do zrealizowania.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości