Weterynaria w Krakowie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Aphlysia
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2015, o 16:27

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Aphlysia »

Kto na obóz jeździecki? Udało Wam się zapisać?
Bum12
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2015, o 19:11

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Bum12 »

Aphlysia Ja się zastanawiam Napisałam e-maila, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
W pon będę próbować dzwonić.

A Tobie udało się skontaktować?
Awatar użytkownika
Aphlysia
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2015, o 16:27

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Aphlysia »

[at]: Tak, lepiej od razu zadzwonić Pani, która się tym zajmuje powiedziała, że chwilowo nie ma dostępu do internetu, ale jak odzyska to na pewno będzie nas informować mailowo. I na razie nie ma co się stresować miejscami, bo zapisy zaczęły się dopiero parę dni temu Sama obstawiam termin 24-28 sierpnia
Ravenna
Posty: 31
Rejestracja: 8 lip 2015, o 14:18

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Ravenna »

Ja się zastanawiam nad tym obozem, ale znając mnie jak się już zdecyduję to miejsc nie będzie
Awatar użytkownika
Atropos
Posty: 39
Rejestracja: 2 lip 2015, o 21:53

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Atropos »

Nitrogliceryna pisze:A ja mam pytanie odnośnie akademików. Czy jest tak, że wszyscy studenci weterynarii są przydzielani do jednego, a jeśli tak to do jakiego? I czy polecacie te akademiki, idzie tam się nauczyć czy ciągła impreza? Słyszałam, że Młodość i Bratniak są spokojniejsze, ale ie w tym prawdy?
Podbijam! Ma ktoś jakąś wiedzę na temat akademików UR i chciałby ją trochę tutaj nam streścić?
Awatar użytkownika
Aphlysia
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2015, o 16:27

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Aphlysia »

Wybaczcie zmianę tematu, ale strasznie nurtuje mnie jak mają się sprawy z naszym USOSem. Z tego co wiem, niektórzy dali radę się zalogować, a inni (w tym ja) dalej mają z tym problem. Na nr pesel jako login i hasło z UJ-owego erk nie da się wejść, próba zmiany hasła też nic w moim przypadku nie dała- wyskoczył komunikat o błędzie wewnętrznym systemu. Miał ktoś może taki sam przypadek? Zastanawiam się czy zawracać głowę pani w dziekanacie, czy nie martwić się i po prostu poczekać na szkolenie z użytkowania tego wspaniałego wynalazku techniki
blackmegi
Posty: 28
Rejestracja: 12 lip 2015, o 20:05

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: blackmegi »

witam
mam pytanie do studentow wety - Krakow czy macie strone www gdzie można zobaczyć rozkład zajec i plan studiow? lub gdzie mogę to sprawdzić?
sally92
Posty: 1
Rejestracja: 12 sty 2016, o 14:05

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: sally92 »

A jak funkcjonuje klinika weterynaryjna w Krakowie?
zuza91
Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2014, o 18:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: zuza91 »

Nie ma jeszcze kliniki, ale z tego co wiem, to uczelnia ma podpisane umowy z prywatnymi klinikami, i tam studenci 4 roku mają zajęcie.
trolololo123
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2013, o 15:25

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: trolololo123 »

ja również jak studentka weterynarii w Krakowie nie mogę powiedzieć złego słowa

na uczelni jest komitet który zajmuje się sprawą akredytacji której sam proces rozpoczyna się półtorej roku przed wyjściem pierwszych absolwentów, osobiście kontaktowałam się z ministerstwem edukacji i na obecną chwilę jest potwierdzone że absolwenci dostaną dyplom LEKARZA

nie oszukujmy się ale dla studenta to luksus gdy ma na roku niecałe 60 osób na roku, małe grupy, wykładowcy są w stanie nam przekazać swoją wiedzę najlepiej jak potrafią

korzystamy zarówno z dóbr uczelni UR jak i UJ co nie ma miejsca w innych miastach

działa tutaj prężnie rozwijający się oddział IVSA, jest mnóstwo propozycji ze stron innych krajów i możliwość wymian międzynarodowych już od pierwszego roku, dla chętnych organizowane są dodatkowe wykłady przez przyjezdnych wykładowców - lekarzy i specjalistów

studenci od drugiego roku mogą korzystać również z projektu Erasmus, mamy świetny Samorząd który działa jak powinien i stara się jak najbardziej zintegrować roczniki, nie ma sytuacji w której byśmy sobie nie pomagali

dostałam się na każdą uczelnię z pierwszych list ale nie zamieniłabym UCMW UJ-UR na inną uczelnię, mimo że może mają doświadczenie, program jest specjalnie przygotowywany pod nas, zmieniany jeśli trzeba, ULEPSZANY, obie uczelnie dają od siebie to co najlepsze, zarówno wydziały Rolniczego jak i Krakowskiego Collegium Medicum, o zaplecze edukacyjne również nie ma się co martwic

to że co roku będzie ok 60 więcej absolwentów weterynarii ma sprawić że ludzie go kończący będą musieli się udoskonalać, a nie aby obniżyć poziom, zdecydowanie nie ze strony Krakowa!

proszę nie rozsiewać plotek tylko napisać do ludzi będących na grupach fcbookowych naszej wety, są tu też osoby które specjalnie z innych uczelni przepisywały się do Krakowa, ZASIĘGNIJCIE WIEDZY U ŹRÓDŁA, nowego źródła, a nie z plotek które powstały zanim jeszcze weta w Krakowie istniała ! ludzie są na prawdę otwarci i opowiedzą jak się u nas studiuje

jeżeli macie jakieś pytania to na moim blogu zyrafawmiescie.blogspot.com będą pojawiały się regularnie posty o weterynarii krakowskiej (albo osobiście napiszcie na priv
zuza91
Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2014, o 18:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: zuza91 »

Ja się właśnie z Lublina przeniosłam . W Krakowie jestem dopiero od paru miesięcy, więc za dużo jeszcze powiedzieć nie mogę, ale na pewno nie żałuję zmiany uczelni na UCMW .

trolololo123 takie pytanie mam odnośnie biochemii. Bardzo ciężko egzamin zdać? Z czego najlepiej się uczyć, masz jakiś tajemniczy sposób?gt
Awatar użytkownika
Latimeria_
Posty: 155
Rejestracja: 11 sty 2014, o 21:46

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: Latimeria_ »

zuza91 pisze:Nie ma jeszcze kliniki, ale z tego co wiem, to uczelnia ma podpisane umowy z prywatnymi klinikami, i tam studenci 4 roku mają zajęcie.
z tego co wiem w Krakowie kliniki koni nie ma, więc jak/gdzie odbywają się zajęcia związane z tymi zwierzętami?
zuza91
Posty: 27
Rejestracja: 6 gru 2014, o 18:58

Re: Weterynaria w Krakowie...

Post autor: zuza91 »

UR w Przegorzałach ma swoją stację badawczą, gdzie jest stadko koników polskich. Jeszcze tam zajęć z weterynarii nie miałam osobiście, ale jak coś, to przypuszczam, że tam mogą się odbywać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość