Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: fasolka88 »

cannabis, pisalam do oke i cke, wiec cos o tym wiem, nie chcac zrobic z siebie blaznow, to nie uznaja prawie zadnych odwolan, rzadko 1 pkt na kilka do ktorych sie odwolujesz. a poza tym, jak sie ostatnio dowiedzialam, zabraklo egzaminatorow z biologii, wiec nasze prace sprawdzali.historycy. chyba na tego wlasnie trafilam. zero wlasnego myslenia, jak w prxzypadku biologow, czy nie uznac, oni sie trzymali klucza kurczowo. a poza tym, wszystkie prace nie sa sprawdzane dwukrotnie. moja mama tez jeat egzaminatorem, i jest np na 60 sprawdzanych przez nia prac, losowo wybieranych 10.
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: elliott »

fasolka88 pisze:wiec nasze prace sprawdzali.historycy
przegięcie
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: fasolka88 »

a tak na marginesie, to tna punkty za wszystko, bo jak sie wyda, ze np nieslusznie zaliczyl ktos 2 dodatkowe pounkty, to dla niego troche kopytko, bo moga go juz wiecej nie chcec do sprawdzania prac, wiec obinaja po to, zeby chronic swoj wlasny tylek.
Karolina*
Posty: 149
Rejestracja: 14 lut 2008, o 09:13

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Karolina* »

Przykre jest w tym wszystkim to, że ci egzaminatorzy, którzy kurczowo trzymają się swojej posadki i kompletnie nie przejmują się faktem, że ich nieuzasadnione czepianie się słówek w udzielonej przez maturzystę odpowiedzi i być może wynikające z wygodnictwa ocenianie słowo w słowo z kluczem, który z zasady ma tylko nakreślać sens odpowiedzi, a nie dokładny sposób jej sformułowania, nie widzą w tych wszystkich kodach, peselach, numerach, itd. młodego człowieka, któremu przez ucinanie na każdym kroku z własnej głupoty, schematycznego myślenia i rutynowego sprawdzania prac nawet tych 2, czy 3 punktów mogą po prostu przekreślić wszelkie plany, czy marzenia. A nam pozostaje tylko mieć nadzieję na to, że nasze prace trafią we właściwe ręce i człowiek, który je będzie oceniał weźmie pod uwagę to, że maturzysta nie jest jasnowidzem i trudno trafić w 100% w taką odpowiedź jaka jest zamieszczona w kluczu. Oby egzaminatorzy po prostu zaczęli używać swoich własnych rozumów, bo inaczej, jaki sens ma ocenianie matur z danych przedmiotów przez dyplomowanych biologów, chemików, fizyków, czy historyków, jeśli z kluczem w ręce, mógłby to robić każdy laik. Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim i sobie również stalowych nerwów i ogromnej cierpliwości. Bądźmy mimo wszystko dobrej myśli
cannabis
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2008, o 22:58

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: cannabis »

fasolka88 pisze:cannabis, pisalam do oke i cke, wiec cos o tym wiem, nie chcac zrobic z siebie blaznow, to nie uznaja prawie zadnych odwolan, rzadko 1 pkt na kilka do ktorych sie odwolujesz. a poza tym, jak sie ostatnio dowiedzialam, zabraklo egzaminatorow z biologii, wiec nasze prace sprawdzali.historycy. chyba na tego wlasnie trafilam. zero wlasnego myslenia, jak w prxzypadku biologow, czy nie uznac, oni sie trzymali klucza kurczowo. a poza tym, wszystkie prace nie sa sprawdzane dwukrotnie. moja mama tez jeat egzaminatorem, i jest np na 60 sprawdzanych przez nia prac, losowo wybieranych 10.
U mnie w LO był przypadek że dziewczyna była pewna swojego wysokiego wyniku matury z biologi,jednak z OKE Kraków przyszedł wynik inny niż zakładała,więc postanowiła zweryfikować swoją prace
Po sprawdzeniu pracy jeszcze raz przy jej obecności wynik został zmieniony na jej korzyść.
Telefonicznie czy przez mejla to Cię mogą zbywać cały czas,a tak poza tym to każdy z maturzystów ma prawo do wglądu w swoją prace
Tyle że trzeba być przygotowanym na dużą dawkę nieżyczliwości łagodnie mówiąc xD ,ale o swoje warto walczyć
fasolka88
Posty: 30
Rejestracja: 14 maja 2008, o 03:03

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: fasolka88 »

cannabis,po pierwsze: nie mozna robic odwolania telefonicznie ani mejlowo, bo takiego po prostu nie uznaja. po drugie: szczerze mowiac, po akcjach z zeszlego roku, to wierzyc mi sie nie chce w te cala dziewczyne, bo ja ogladalam swoja prace i mozna to robic tylko przy jakims bubku ktory siedzi przy tobie i nei wolno z nim gadac, po trzecie: NIE MA OSOBISTYCH SPOTKAN Z POPRAWIAJACYMI MATURE. no chyba ze tak robia w oke krakow, w oke poznan tak nie ma. a po czwarte: kilka osob z mojej klasy sie odwolywalo, kazdy do kilku zadan, i przyznano 2 osobom po jednym punkcie. a wiec nie podniosa nikomu wyniku o 15 % , bo sami by sobie strzelali w kolano.
cannabis
Posty: 22
Rejestracja: 25 maja 2008, o 22:58

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: cannabis »

fasolka88 pisze:cannabis,po pierwsze: nie mozna robic odwolania telefonicznie ani mejlowo
Dzwoniąc lub mejlując do oke w celu ponownego sprawdzenia pracy nic nie wskórasz o to mi chodziło ,należy wystosować odpowiednie pismo do OKE
fasolka88 pisze:szczerze mowiac, po akcjach z zeszlego roku, to wierzyc mi sie nie chce w te cala dziewczyne, bo ja ogladalam swoja prace i mozna to robic tylko przy jakims bubku ktory siedzi przy tobie

Prace sprawdza przy tobie jeszcze raz nie bubek spod spożywczego tylko egzaminator
fasolka88 pisze:NIE MA OSOBISTYCH SPOTKAN Z POPRAWIAJACYMI MATURE. no chyba ze tak robia w oke krakow w oke poznan tak nie ma
Lol dziewczyno a ja pisałem gdzieś o osobistych spotkaniach z egzaminatorami?

Naprawdę widzę że nie znasz dobrze swoich praw,i nie wiesz co wolno a co nie radziłbym nadrobić te braki
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: krisofis »

A ja jestem załamany. w maju naliczyłem sobie około 90% z tymi przykładowymi rozwiązaniami. a tu taki szok. miałem marne 70 % ( Nie ma cudów, ale mam nadzieję, że chociaż do Katowic się dostanę.

Najdziwniejsze jest to, że jak dzisiaj sprawdzałem sobie z kluczem i komentarzem do każdego zadania (do pobrania na stronie CKE) to nadal sądzę że powinienem mieć co najmniej 83 %. Czy to możliwe, żeby egzaminator pomylił się aż tak bardzo

Nie wiecie, czy jest jakakolwiek możliwość odwołania się od wyniku? Bo wgląd w pracę nie jest równoznaczny z odwołaniem, wręcz przeciwnie, nie daje do tego podstaw.

[ Dodano: Wto Lip 01, 2008 13:58 ]
agatha_89 pisze:jaka była średnia krajowa z biologii rozszerzonej Słyszałam,że w całym kraju biologia rozszerzona poszła słabo. Tzn,że progi posapdają na uczelniach ? o ile ?
średnia krajowa wyniosła 51%. w zeszłym roku była chyba 60% (ale nie jestem tego absolutnie pewien).

Progi na pewno pospadają, ale nie sądzę żeby różnica była większa niż 10pkt w stosunku do ubiegłego roku.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: Medycyna Lwów »

krisofis pisze:Najdziwniejsze jest to, że jak dzisiaj sprawdzałem sobie z kluczem i komentarzem do każdego zadania (do pobrania na stronie CKE) to nadal sądzę że powinienem mieć co najmniej 83 %. Czy to możliwe, żeby egzaminator pomylił się aż tak bardzo

Nie wiecie, czy jest jakakolwiek możliwość odwołania się od wyniku? Bo wgląd w pracę nie jest równoznaczny z odwołaniem, wręcz przeciwnie, nie daje do tego podstaw.
nie możliwe bo praca przechodzi nie przez jedną osobę. Po drugie CKE nic nie udowodnisz, wynik jest i tak ostateczny, więc szkoda zachodu.
jaka była średnia krajowa z biologii rozszerzonej Słyszałam,że w całym kraju biologia rozszerzona poszła słabo. Tzn,że progi posapdają na uczelniach ? o ile ?
sprawdź na stronie CKE tam wszystko jest.
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: docia_klocia »

byebye pisze:tez własnie zastanawiam sie czy sie nie odwołac. ale nie wiem w jaki sposob sie do tego zabrac i czY jest to mozliwe
ja sie odwołuje .jutro wysylam wniosek faksem znajdziesz go np. na oke.wroc.pl zalezy do jakiego okregu podlegasz i masz tam zakladkewglad do prac i sciagnij sobie ten wniosek i najlepiej wyslij faksem jest najszybciej oni potem do Ciebie dzwonia i umawiaja na dzien i godzine kiedy masz sie u nich zjawic . zobaczymy wnioski przyjmuja od 2 lipca czyli od jutra .
Awatar użytkownika
krisofis
Posty: 184
Rejestracja: 1 lip 2008, o 12:53

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: krisofis »

Obawiam się, że w nerwach nie rozróżniłaś dwóch kwestii - wgląd do prac a odwołanie to coś zupełnie innego. Poczytaj sobie na stronie OKE regulamin wglądu do prac - odkrycie błędu w sprawdzeniu wcale nie oznacza że Ci doliczą te procenty. Możesz co najwyżej podbudować własną satysfakcję.

W zeszłym roku kilka osób weszło z OKE Łódź na drogę sądową o błędy w sprawdzaniu. Nie wiem, jak się te procesy skończyły, ale nie ma co liczyć na poprawę świadectwa w tegorocznym procesie rekrutacji.
docia_klocia
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2008, o 19:09

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: docia_klocia »

ach tak ide wgladac to jest paranoja
rigor mortis
Posty: 177
Rejestracja: 7 maja 2007, o 20:56

Re: Wgląd do matury - odwoływanie się od wyniku

Post autor: rigor mortis »

Kaamil pisze:nie możliwe bo praca przechodzi nie przez jedną osobę. Po drugie CKE nic nie udowodnisz, wynik jest i tak ostateczny, więc szkoda zachodu.
Z tym się nie mogę zgodzić. Koleżanka poprosiła o wgląd do swojej pracy w OKE, napisała odwołanie i okazało się, że rzeczywiście źle oceniono jej arkusz. Wynik poprawił się jej o jakieś 7% do 10%. Ale to przypadek jeden na 100, innym moim znajomym odwoływanie się nic nie dało. Ponadto warto zaznaczyć, że wynik odwołania ta koleżanka otrzymała już po rekrutacji na uczelniach ]]
Jednakże nieprawdą jest, że się nic nie udowodni CKE - ale prawda jest taka, że są na to małe szanse. Spora część ludzi odwołujących się nie rozumie, że naprawdę zrobiło błąd, gdyż wydaje im się, że po prostu użyli w odpowiedzi jednego innego słowa i są święcie przekonani o poprawności swej odpowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 19 gości