Właściwości wody a zamarzanie zbiorników wodnych.

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
Harpia
Posty: 4
Rejestracja: 5 wrz 2019, o 12:10

Właściwości wody a zamarzanie zbiorników wodnych.

Post autor: Harpia »

Witam. Mam zadanie, w którym na początku jest krótki opis właściwości wody (że największą gęstość osiąga w temp 4 stopni, wraz ze spadkiem temperatury, gęstość się zmniejsza, lód jest lżejszy od wody itd), a następnie jest polecenie:

"Wykaż na jednym przykładzie, że dwa opisane powyżej stany skupienia wody mają istotne znaczenie dla życia w zbiornikach wodnych."

Mój problem polega na tym, że nie do końca rozumiem polecenie. Tzn - rozumiem opisywany mechanizm, rozumiem dlaczego ta właściwość wody jest korzystna dla żyjących w wodzie organizmów itd, ale nie rozumiem na jakim przykładzie mam to wykazać. W sensie coś na zasadzie "w czasie zamarzania stawu, żyjące w nim karasie coś tam coś" (nie chce mi się pisać całości).

Bardzo proszę o naprowadzenie mnie na to, co autor zadania miał na myśli pod słowami "wykaż na jednym przykładzie" :)
Blaze
Posty: 8
Rejestracja: 13 lis 2019, o 17:46

Re: Właściwości wody a zamarzanie zbiorników wodnych.

Post autor: Blaze »

Masz rację. Przykładem mogą być karasie,które dzięki tej właściwości wody przeżyć zimę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości