WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger »

naso pisze:a płacenie codziennie za kolejkę to chyba lekka przesada.
więc zagadajcie z dyrekcją w sprawie zwolnienia z opłaty, wszyscy pracownicy zoo mają kolejkę za darmo więc nie widzę powodu dlaczego wolontariusze mieliby płacić.
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: naso »

No ja nie wiem, czy płacą, nie jestem jeszcze wolontariuszem Cały czas zastanawiam się, które zoo wybrać. Bardziej wolałabym nowe, ale powstrzymywała mnie myśl o tym trudnym dojeździe, dlatego zapytałam. Ale skoro mówisz, że pracownicy za kolejkę nie płacą, to może wolontariusze też? Jeśli tak, to miałabym problem z głowy
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Philippeo »

Jak docieramy do Zoo? Oczywiście pieszo. Autobus 97? NIe ma takiego. Jak już, dojeżdza autobus 57. aż cztery razy na dzień, i to w tych godzinach, w których wolontariusze nie przychodzą. A na Maltankę to bym nie liczył, podlega ona pod MPK a nie pod dyrekcję, a i nawet pracownicy mają czasami problem z bezpłatnym przejazdem (choć mają faktycznie za darmo). W sumie to nawet nie znam nikogo, kto by Maltanką jeździł, zważywszy również na fakt, że kursuje ona od 10, a pracę zaczyna się o 6.45 a wolontariusze od 8. A na przychylność dyrekcji bym nie liczył, bo nie potrafi ona załatwić wielu prostych rzeczy(co widać choćby w funkcjonowaniu Zoo). W każdym razie za darmo nie mamy, chyba, że się pójdzie z pracownikiem, który potrafi sprawę załatwić. Ale po co takie kombinacje? Spacerek jest ok. 15 minutowy i bardzo przyjemny:)
naso
Posty: 69
Rejestracja: 30 maja 2007, o 18:15

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: naso »

Philippeo pisze:Spacerek jest ok. 15 minutowy i bardzo przyjemny:)
Tak, przyjemny, szczególnie w deszczu, a zimą po śniegu i lodzie

To mówisz, że wolontariusze zaczynają o 8? Myślałam, że można przychodzić o której się chce. Ale w takim razie nie widzę problemu, 57 staje na Krańcowej o 7.50, to chyba w sam raz.
Philippeo
Posty: 46
Rejestracja: 25 sie 2007, o 19:20

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Philippeo »

Owszem, można przychodzić na którą się chce, ale najczęściej są to okolice 8-9, jeśli chce się popracować) Bo przychodzenie np. na 11 mija się z celem(moim zdaniem).

A swoją drogą, to zimą, idzie się jeszcze przyjemniej, ale co kto woli)
verdi20
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2009, o 17:23

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: verdi20 »

a czy ktoś miał praktyki w opolskim zoo:)ja jestem przed, i tak mnie ciekawośc żzera) dziękuje za odp)
Darkmessiahh
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 11:41

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Darkmessiahh »

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać:)
To mój pierwszy post na tym forum, miejmy nadzieję, że nie ostatni.
Od października zaczynam studia biologiczne na Uniwersytecie Opolskim, a jak wiadomo teraz wakacje mi się troszeczkę dłużą. Jestem zainteresowany wolontariatem w opolskim zoo, jednak Panie odbierające telefon w kadrach potrafią dosyć skutecznie do tego zniechęcić:) Dzwoniłem kilka razy i za każdym razem odpowiedź padała ta sama: Pani kadrowa jest na urlopie proszę zadzwonić w następnym tygodniu w poniedziałek". W końcu Pani przy telefonie chyba miała dosyć moich co poniedziałkowych telefonów i powiedziała, że mam zadzwonić po 4 września. Nie udało mi się nawet dowiedzieć czy wolontariat jest w ogólne możliwy. Dlatego tutaj pojawia się moja prośba do forumowiczów:) Czy ktoś był wolontariuszem w zoo w Opolu? Jak się pracuje? Jeżeli ktoś miałby informacje co to stanu wolontariatu ba dzień dzisiejszy byłbym bardzo, bardzo wdzięczny. Z góry dzięki na odpowiedź:)
Pozdrawiam
StaryPierniol
Posty: 12
Rejestracja: 24 mar 2012, o 17:45

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: StaryPierniol »

Hej! Mam pytanie co do wolontariatu w Zoo. Konkretnie w Nowym Zoo w Poznaniu, chociaż przydadzą się także uwagi tych, tych, którzy pracowali gdzieś indziej. Przechodząc do sedna, zamierzam zostać wolontariuszem, chciałabym pracować przy kopytnych lub naczelnych. Czy ktoś mógłby udzielić mi jakiś rad co do pracy w Zoo? Jak się przygotować? Jaką wiedzę muszę posiadać? Co miałabym tam robić? Mogę być wolontariuszem za rok i trochę, więc nie pali się, ale chciałabym dobrze się przygotować:)

PS Jeśli ktoś zna w Poznaniu jakąś fundację zajmującą się zwierzętami, gdzie potrzebują kogoś do pomocy (kto niekoniecznie jest pełnoletni) to dajcie cynk Mogę robić obojętnie co, byleby pomóc (oprócz tymczasów, transportu samochodem itp., bo siłą rzeczy nie dam rady)
animal 9
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, o 18:29

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: animal 9 »

Cześć, dołączam się do tego tematu, ponieważ chciałabym zapytać czy ktoś wie czy przyjmują wolontariuszy do wrocławskiego ZOO,albo do opolskiego ? Mam teraz 15 lat ale i tak chciałabym zacząć od przyszłych wakacji , wtedy miałabym już 16 lat.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: zoo_ »

animal 9, znajdź numer telefonu na stronie www i przedzwoń - to będzie najpewniejsze źródło informacji
animal 9
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2012, o 18:29

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: animal 9 »

zoo_ pisze:animal 9, znajdź numer telefonu na stronie www i przedzwoń - to będzie najpewniejsze źródło informacji
a czy byłaś może wolontariuszką?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: zoo_ »

Nie byłam i myślę, że dość małe szanse masz, że trafisz tutaj na kogoś takiego Więc szybciej informacje uzyskasz u źródła - a i pewność wieksza co do wiarygodności
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: Cytrulina »

Hej Odbywszy praktyki (dość długie) w gdańskim zoo, tak mi się spodobała taka praca, że zaczęłam myśleć o wolontariacie, ale w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Czy może jest tu ktoś kto taki wolontariat odbywał właśnie tam i mógłby się podzielić swoimi odczuciami itp.? Z góry wielkie dzięki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość