Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anezka »

Poznań wywiesił I listę na dietetykę. Limit przyjęć - 48. Moje miejsce? 50 W ogóle zastanawia mnie, jakim cudem ludzie mający po 180+ złożyli podania na ten kierunek. Toż to nielogiczne
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Anezka, może to było ich marzenie Albo nie wierzyli, że dostaną się gdzieś indziej. Na pewno zrezygnują.

U mnie 21 wywiesza pierwszą listę na gumedzie z przyjętymi. Ciekawa jestem tego.
Awatar użytkownika
Anezka
Posty: 1022
Rejestracja: 27 gru 2009, o 23:17

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anezka »

Ja rozumiem awaryjnie składać na farmację, ale żeby tu również.? Mi tam generalnie pasuje - dziś nie udało mi się załatwić lekarza medycyny pracy więc musiałabym się spinać. Za to dowiedziałam się, że oprócz mojej kurzej ślepoty mam zaje* astygmatyzm w lewym oku. Ktoś tu się szykuje na okulistę?
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Edenista »

W bukale jest masa rzeczy z wsipowskiego .

Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Mnie nie interesuje ani farmacja, ani tym bardziej lek-dent O.o

Ej, mam pytanko stricte chemiczne. Bo mam jakąś zaćmę w mózgu i nie pamiętam. od czego zależy, który związek będzie pierwszy we wzorze chemicznym?
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: annusza »

Ja bazuję na podręczniku Operonu i sobie chwalę . Bukałę też mam, czytam, ale jest tam dużo niepotrzebnych wiadomości i uważam, że czasem w danym temacie nacisk jest położony na mniej ważne rzeczy. Moim zdaniem Bukałę warto mieć, ale bazować trzeba na jakimś podręczniku szkolnym, innymi pozycjami uzupełniać .
Awatar użytkownika
skouo
Posty: 162
Rejestracja: 20 lis 2012, o 15:12

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: skouo »

chyba tu chodzi albo o elektroujemność albo o szereg aktywności, ale nie jestem w stu pro pewna
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Convallaria majalis »

Tescka, ja bym stawiała chyba na elektroujemność

Promyczku, zainspirowałaś mnie, właśnie zamówiłam sobie Czarnockiego koniec z kupowaniem, już mam tych książek zdecydowanie za dużo chociaż znając życie jeszcze niejeden zbiorek mnie skusi.
zła_studentka
Posty: 122
Rejestracja: 22 wrz 2012, o 11:42

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: zła_studentka »

książek nigdy nie za wiele
Awatar użytkownika
Convallaria majalis
Posty: 107
Rejestracja: 27 cze 2013, o 12:59

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Convallaria majalis »

bedę miała co sprzedawać (oby za rok, nie później)
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Rogata »

Tescka, albo najpierw jest metal, a potem niemetal (np. NaCl), albo jeżeli związek składa się z niemetali to pierwszy jest symbol tego pierwiastka, który w układzie okresowym znajduje się w grupie o niższym numerze (np. PCl3), jeżeli mamy pierwiastki z tej samej grupy np. jod i fluor, to pierwszy jest ten o wyższym okresie - tyle jeżeli chodzi o Pazdro i jego cenne rady . Czasem od tych zasad są wyjątki np. CH4. Ja często albo wyznaczam sobie atom centralny, albo myślę jak bym dany związek nazwała i potem wyznaczam wzór.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

skouo dzięki, wydaje mi się, że koleżanka ma tę książkę, może mi pożyczy

infernal_phoenix Mam już repetytorium Pyłki-Gutowskiej, całkiem całkiem. Ale mimo wszystko skuszę się na tego WSIPa bo Operon mi już bokiem wyłazi.
Awatar użytkownika
Edenista
Posty: 270
Rejestracja: 22 sty 2013, o 20:07

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Edenista »

A ma ktos biologie w pytaniach i odpowiedziach tzn chodzi mi na jakim poziomie sa zadania?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości