Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

skouo pisze:Nie tam, nie bardzo jak dla mnie ten wsip srip. Jak się uczyć to z Jedności i Różnorodności, po każdym dziale masz zadania maturalne, wszystko w jednym miejscu. SUPER

Pytanie co do tej chemii jeszcze, jak ustalam stosunek at, mas, % takiego np. związku Fe(CN)6 ^3- to co mam robić? ten minus mnie przeraża !
to 3- to ładunek jonu
liczysz masę całego związku, a potem poszczególnych atomów, przyrównujesz do całości i mnożysz razy 100%

tak wgl to na temat podręczników są osobne wątki
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anarchia »

Edenista pisze:A ma ktos biologie w pytaniach i odpowiedziach tzn chodzi mi na jakim poziomie sa zadania?

na chomikuj jest,przegladalam to, takie nijakie wg mnie
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

Edenista pisze:A ma ktos biologie w pytaniach i odpowiedziach tzn chodzi mi na jakim poziomie sa zadania?

Mogę szczerze polecić )
Zadań sporo, dość ciekawe, choć jest też typowo podstawowych pytań.
Mnie się podobał, na pewno lepsze niż Tydzień po tygodniu.

A zna ktoś może Biologię z tangramem"?
Kazek
Posty: 59
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Kazek »

Skoro to wątek o nauce to pochwale się, bo uważam, że odniosłem dziś osobisty sukces.

Właśnie skończyłem robić zadania z chemii! Dobre 15 zadań z działu, którego nie pamiętałem za nic i nigdy nie lubiłem. Prawa Avogadra, objętości molowe, przeliczanie tego wszystkiego, ustalanie wydajności itp. Poziom rozszerzony. Zajęło mi to trochę czasu ale jednak czuje się spełniony
Wiem, że to brzmi jak wyznanie alkoholika, że wypił jednego kielicha mniej ale Zawsze
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: KatarzynaZSDM »

Kazek pisze:Skoro to wątek o nauce to pochwale się, bo uważam, że odniosłem dziś osobisty sukces.

Właśnie skończyłem robić zadania z chemii! Dobre 15 zadań z działu, którego nie pamiętałem za nic i nigdy nie lubiłem. Prawa Avogadra, objętości molowe, przeliczanie tego wszystkiego, ustalanie wydajności itp. Poziom rozszerzony. Zajęło mi to trochę czasu ale jednak czuje się spełniony
Wiem, że to brzmi jak wyznanie alkoholika, że wypił jednego kielicha mniej ale Zawsze
Wypada tylko pogratulować )
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Tescka »

Kazek pisze:Skoro to wątek o nauce to pochwale się, bo uważam, że odniosłem dziś osobisty sukces.

Właśnie skończyłem robić zadania z chemii! Dobre 15 zadań z działu, którego nie pamiętałem za nic i nigdy nie lubiłem. Prawa Avogadra, objętości molowe, przeliczanie tego wszystkiego, ustalanie wydajności itp. Poziom rozszerzony. Zajęło mi to trochę czasu ale jednak czuje się spełniony
Wiem, że to brzmi jak wyznanie alkoholika, że wypił jednego kielicha mniej ale Zawsze
Brawoooo! A zostało ci coś po tym w głowie? P
Awatar użytkownika
Gajuta
Posty: 136
Rejestracja: 22 sty 2011, o 09:35

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Gajuta »

Ale się rozpisaliście Nie nadążam za Wami

Jeśli chodzi o podręczniki do biologii to mam Operon i PWN. Wczoraj zaczęłam czytać ten drugi i uważam, że jest fajny, Operonu mam póki co dość Mam jeszcze Bukałę, ale ją sobie zostawię na potem. Chcę teraz przeczytać PWN i zacząć robić zadania z Witowskiego, bo biologia mnie na maturze najbardziej przeraża. Ach ten przeklęty klucz o.O

Co do chemii to będę zaczynać organiczną W szkole nie dokończyliśmy tematów z wielofunkcyjnych i muszę to sama nadrobić. Póki co robię wspomniane przeze mnie zbiory Operonu, a na drugi rzut pójdzie Pazdro lub Witowski (jeszcze nie wiem).

Jak u Was z pogodą? U mnie od rana leje.
Ghost_xt
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2013, o 08:37

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Ghost_xt »

Witam,

Mam nadzieję że można jeszcze dołączyć do wspólnej nauki Jako że biologię w podstawię zakończyłem w poprzedniej klasie a myślę nad zdaniem rozszerzenia, mam pytanie. W jakiej kolejności się uczyć? Mam Vademecum operonu z biologii i wypożyczone z biblioteki kompendium biologiczne żeby uzupełniać braki vademecum + internet. Sęk w tym bo nie wiem czy lecieć jak w vademecum rozdziałami czy w jakiś bardziej uporządkowany sposób.

Oczywiście moje notatki z lekcji są dość ubogie(jakoś nigdy mi nie były potrzebne w szkole wystarczyły lekcje )

///

Zrobiliście jakąś platformę edukacyjną czy komunikujecie się tylko w tym temacie?
Awatar użytkownika
Gajuta
Posty: 136
Rejestracja: 22 sty 2011, o 09:35

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Gajuta »

Kazek pisze:Skoro to wątek o nauce to pochwale się, bo uważam, że odniosłem dziś osobisty sukces.

Właśnie skończyłem robić zadania z chemii! Dobre 15 zadań z działu, którego nie pamiętałem za nic i nigdy nie lubiłem. Prawa Avogadra, objętości molowe, przeliczanie tego wszystkiego, ustalanie wydajności itp. Poziom rozszerzony. Zajęło mi to trochę czasu ale jednak czuje się spełniony
Wiem, że to brzmi jak wyznanie alkoholika, że wypił jednego kielicha mniej ale Zawsze
Gratulacje!
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: promyczek14175 »

Kazek: jesteśmy z Ciebie dumni!

Ghost_xt: zacznij od podręczników operonowskich
Awatar użytkownika
Gajuta
Posty: 136
Rejestracja: 22 sty 2011, o 09:35

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Gajuta »

Ghost_xt pisze:Witam,

Mam nadzieję że można jeszcze dołączyć do wspólnej nauki Jako że biologię w podstawię zakończyłem w poprzedniej klasie a myślę nad zdaniem rozszerzenia, mam pytanie. W jakiej kolejności się uczyć? Mam Vademecum operonu z biologii i wypożyczone z biblioteki kompendium biologiczne żeby uzupełniać braki vademecum + internet. Sęk w tym bo nie wiem czy lecieć jak w vademecum rozdziałami czy w jakiś bardziej uporządkowany sposób.

Oczywiście moje notatki z lekcji są dość ubogie(jakoś nigdy mi nie były potrzebne w szkole wystarczyły lekcje )

///

Zrobiliście jakąś platformę edukacyjną czy komunikujecie się tylko w tym temacie?
Witamy Najlepiej ucz się pokolei, będziesz miał pewność, że nie przeoczyłeś żadnego zagadnienia. A co do vademecum to zostaw sobie je do powtórek a nie do nauki. Do głównego zdobywania wiedzy niezastąpione są podręczniki koniecznie do rozszerzenia. Kup sobie Operon lub PWN i czytaj (koniecznie ze zrozumieniem!). Później się weź za zadania.
Kazek
Posty: 59
Rejestracja: 9 lip 2013, o 14:49

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Kazek »

Tescka pisze:
Kazek pisze:Brawoooo! A zostało ci coś po tym w głowie? P
Pewnie
Generalnie zauważyłem, że sporo klapek mi się w głowie otwiera podczas czytania. Kiedyś już to wszystko powtarzałem i wiedziałem, tylko wtedy jakoś nie miałem chęci, a teraz uczę się z przyjemnością

U mnie pogoda marna, ale to dobrze, bo dziś dużo pracy, szkolenie i ogólnie fuj.
Awatar użytkownika
skouo
Posty: 162
Rejestracja: 20 lis 2012, o 15:12

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: skouo »

Promyczek, nasz watek jest jedyny w swoim rodzaju, tylko tu rozmawiamy o serniku na maturze
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości