Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Godrisk
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2014, o 19:47

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Godrisk »

chodzi o anodę, która pomimo podłączenia do prądu sama w sobie ma potencjał ujemny (pewny nie jestem ale tak mi się wydaje).
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Aksolotl »

Ech, bzdury.
Na anodzie zawsze zachodzi reakcja utlenienia, na katodzie zawsze zachodzi redukcja.
W pracujacym elektrolizerze katoda jest polaczona z ujemnym biegunem pradu.
Anoda wykonana z materialu innego niz grafit czy platyna roztwarza sie w procesie elektrolizy.
Masz juz dane, teraz pomysl, czemu odpowiedz jest wlasnie taka

Awatar użytkownika
Embarrassed
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2013, o 21:42

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Embarrassed »

Analizowałam, i wg mnie oni pytając o potencjał pytają o potencjał substancji redukowanej a nie o biegun prądu.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Erick »

Określ potencjał elektrody(dodatni czy ujemny), na której w obu opisanych doświadczeniach zachodziła ta sama reakcja elektrodowa.
W elektrolizie zawsze zapisujesz przecież : K (-), A (+) , co już ci sugeruje jaki jest potencjał elektrod.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Aksolotl »

"Okresl potencjal elektrody (.)"
O co chodzi, o jakim potencjale substancji mowisz?

Ostatnio zmieniony 9 maja 2014, o 13:49 przez Aksolotl, łącznie zmieniany 1 raz.
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: MrsCytoplazma »

Dlaczego to glukoza jest głównym źródłem energii dla organizmu, mimo tego że z kwasów tłuszczowych otrzymujemy więcej energii
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Madridistka »

Z kwasów tłuszczowych powstaje zbyt dużo acetylo CoA, nie wszystko jest wykorzystywane w cyklu Krebsa, niewykorzystane acetylo CoA łączą się ze sobą i powstają ciała ketonowe, które są szkodliwe dla organizmu
MrsCytoplazma
Posty: 319
Rejestracja: 6 paź 2011, o 20:08

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: MrsCytoplazma »

okejos, dziękuję
Awatar użytkownika
Яafik
Posty: 121
Rejestracja: 1 paź 2012, o 14:57

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Яafik »

Jak myślicie, co warto powtórzyć z botaniki? Co jest najbardziej prawdopodobne, że będzie na maturze?
kate2013
Posty: 40
Rejestracja: 1 gru 2012, o 11:21

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: kate2013 »

Przypomniało mi się takie zadanko, które kiedyś robiłam i nadal nie znam na nie odpowiedzi. Był do niego taki krotki tekst o ochronie populacji szympansow w jakims afrykanskim państwie i było pytanie dlaczego w ochronie szympansow powinny wspołdzialac wszytskie panstwa na ktorych terenie one występują? Pytanie może troche przekreciłam.
Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Aksolotl »

Ja mysle ze z tego samego powodu z ktorego np. nie ma sensu chronic niedzwiedzi tylko w polskich tatrach, a w slowackich juz nie. Bo wszystkie razem tworza lokalna populacje i jak taki szympans/niedzwiedz wyjdzie poza granice kraju i go ubija to slaba taka ochrona.

Awatar użytkownika
Aksolotl
Posty: 1212
Rejestracja: 1 mar 2014, o 21:13

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Aksolotl »

Ej niech mnie ktos oswieci. Hormony peptydowe dzialaja wybiorczo na niektore tkanki, bo tylko niektore komorki maja zewnetrzne receptory, z ktorymi moga sie polaczyc, nie? A jak jest ze steroidowymi, tak se lataja po wszystkich komorkach organizmu poki wewnatrz ktorejs nie spotkaja receptora? O_o mam wrazenie ze to by strasznie duzo hormonu musialo byc naprodukowane. No jak to dziala, no.

cordis
Posty: 601
Rejestracja: 26 mar 2012, o 13:06

Re: Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: cordis »

Aksolotl
Dobre pytanie ! na maturze powinno starczyc wiadomosc ze hormony sterydowe przenikaja przez blone i receptory są w cytoplazmie
Zapytaj się mamy powinna wiedzieć

Ja ma do was takie pytanie w jednym z kluczów odpowiedzi było napisane: aerenchyma w przestworach międzykomorkowych magazynuje powietrze ktore jest źródłem CO2 i O2 a gazy te biorą udział w podstawowych procesach fizjologicznych rośliny

Czy tu się wszystko zgadza czy lepiej czego takiego nie pisac na maturze?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości