Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Wspólna nauka do matury 2014 na forum.biolog.pl

Post autor: Anarchia »

skoro powstal tak idzial o maturze 2013 to czemu by nie 2014?

prawie, prawie mamy juz pierwszy rok za sobą, wartałoby ustematyzowac wiedze

zapraszam chetne osoby

mysle ze mam w miare czytelne notatki a i chetnie poczytam innych

venominus
Posty: 9
Rejestracja: 3 sty 2012, o 18:32

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: venominus »

Tak z ciekawości się zapytam. Na jakim dziale jesteście? Bo my na płazińcach (połowa książki do pierwszej klasy), a do końca roku ledwo miesiąc pozostał. Też tak macie, czy my po prostu wolno z materiałem jedziemy i będę musiał nadrobić materiał?
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Anarchia »

my tez wolno idziemy i dodam ze pol ksiazki (2 czesc) nie zdazylismy jeszcze przerobic obecnie sa paprotniki/mszaki itp
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: tchorz »

My przerobiliśmy od bakterii do obecnie ryb, ale niektóre kawałki zostały pominięte typu hormony roślin,tkanki zwierzęce.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Przemeqq »

Ja już jestem po maturze, więc mogę się wypowiedzieć co do szybkości postępu materiału.
O ile dobrze pamiętam to pierwszą klasę zakończyłem na pierścienicach, miałem wtedy 3h biologii/tydz. W drugiej klasie 2h/tydz. + godzina fakultetu od drugiego półrocza i skończyłem na układzie limfatycznym. 3 klasa 5h/tydz. i spokojnie zrobiony materiał, na miesiąc przed maturą klepało się same zadanka i arkusze, można spokojnie zdążyć.

Warto też robić notatki, jeśli ma się nauczyciela z pasją. Moja psor pomimo małej ilości godzin ze wszystkim zdążyła, wszystko zdołała podyktować do zanotowania, dzięki czemu mam w tej chwili zeszyt, którego każdy biologiczny maturzysta może mi zazdrościć i odpowiedzi na jakieś 90% tegorocznych maturalnych zadań mogłem wręcz żywcem z niego przepisać )

Ale wydaje mi się, że rozpoczynanie nauki już teraz jest słabym pomysłem. Dobrym jeśli ktoś ma zamiar startować w OB, ale matura jest jeszcze daleko. Jeśli dobrze pamiętam ja rozpocząłem gdzieś w połowie 2 klasy lekkie powtórki, żeby na wakacjach powtórzyć wszysto co było do tej pory i później lecieć z materiałem na bieżąco. Z matur nie spodziewam się wyniku niższego niż 90%, więc nie jest to chyba zła taktyka )
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Anarchia »

Przemeqq pisze:
Ale wydaje mi się, że rozpoczynanie nauki już teraz jest słabym pomysłem. )
Dlaczego ?

Chyba lepiej teraz powtarzac, poki nie ma jeszcze stresu i wgl?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Przemeqq »

Bo to za wcześnie. Moja taktyka była taka, żeby nauczyć się materiału i później co 3 dni, co tydzień, co 2 tygodnie a następnie co miesiąc przypominać sobie dokładnie całość. Zaczynając w połowie 2 klasy w kwietniu-maju tego roku byłem już tak wypalony, że nie chciało mi się patrzeć na biologię, kiedy wymagała ona największej uwagi.
Nie zmienia to faktu, że taktyka dobra, ale zacząć od powiedzmy wakacji po 2 klasie.

To był mój sposób, co nie zmienia faktu, że pewnie jesteście pełni werwy i zapału, więc nie mogę wam zabronić rozpoczęcia nauki już teraz : )
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Anarchia »

w sumie masz racje

ale ja mysle ze lepiej zaczac juz teraz, potem bedzie jak z gorki

3 klasa bedzie tylko na tesciki
Awatar użytkownika
Selene93
Posty: 216
Rejestracja: 16 mar 2011, o 18:16

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Selene93 »

Anarchia pisze:
Dlaczego ?

Chyba lepiej teraz powtarzac, poki nie ma jeszcze stresu i wgl?

Bez względu na to czy zaczniesz powtórki w pierwszej klasie, drugiej czy w przedszkolu - do trzeciej klasy i tak nic Ci nie zostanie. Systematyczna nauka na lekcje jak najbardziej wystarczy. Jak coś to radziłabym raczej rozwiązywanie zadań z jakiegoś zbiorku po zakończeniu każdego działu niż uczenie się na pamięć cykli rozwojowych co i tak na maturze się nie przyda

Dodam jeszcze, że na początku liceum dość mocno tłukłam np. makro i mikroelementy za co odpowiadają i gdzie się znajdują - a za cholerę nie mogłam tego zapamiętać. A jak robiłam powtórki do matury to samo to jakoś weszło do głowy. Przerabiając materiał często wraca się do poprzednich rzeczy, które stają się wtedy bardziej zrozumiałe - kolejny argument za tym, żeby nie cisnąć za bardzo na początku q:
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: tchorz »

A tu się zdecydowanie nie zgodzę.
Owszem, nauka w szkole wygląda tak, że masz partię nowego materiału, uczysz się 3 dni przed sprawdzianem,i wracasz do powtórki za rok
I praktycznie musisz się uczyć od nowa.
Co pomaga się nauczyć?np sprawdzian z całości roku, porównywanie przekrojowe typy porównanie gametofitu u grup roślin, klasyczne porównywania jakiegoś układu u zwierząt itp itd.
Owszem jest dużo uczenia na pamięc np mikro i makro elementy- to trzeba wkuć podobnie jak wiele innych rzeczy
Awatar użytkownika
Convallaria
Posty: 105
Rejestracja: 16 maja 2012, o 15:11

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Convallaria »

Przemeqq pisze: Zaczynając w połowie 2 klasy w kwietniu-maju tego roku byłem już tak wypalony, że nie chciało mi się patrzeć na biologię, kiedy wymagała ona największej uwagi.
Nie zmienia to faktu, że taktyka dobra, ale zacząć od powiedzmy wakacji po 2 klasie.

To był mój sposób, co nie zmienia faktu, że pewnie jesteście pełni werwy i zapału, więc nie mogę wam zabronić rozpoczęcia nauki już teraz : )
masz racje mi było nie dobrze jak patrzyłam na biologie po maratonach jakie sobie fundowałam, czytajcie dla relaksu znajdźcie równowagę pomiędzy biologią a chemią
Awatar użytkownika
Anarchia
Posty: 279
Rejestracja: 20 sty 2012, o 20:27

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: Anarchia »

Ja własnie uwazam ze jak sie cche dostac na jakies dobre studia to nie mozna odpuscic nauki. Dlatego od 2 klasy trzeba systematycznie kuc + testy

podziwiam was ze dopiero w 3 klasie zaczyanacie porzadna powtorke.zreszta przeciez dla mnie mysle ze taka powtorka bylaby przyjemnoscia skora wczesniej co nieco juz bym umiala
seqtek95
Posty: 69
Rejestracja: 8 kwie 2012, o 17:54

Re: Wspólna nauka do matury 2014

Post autor: seqtek95 »

może powymieniamy się materiałami? uprzedzę wszelkie wątpliwości, kończe 1 klase technikum, no i dlatego maturę zdaję w 2015, ale ze wzgęldu że tech odbiega od tego co chcę dalej robić to sama się przygotowuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości