Wszystko o yorkach

babelija
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2011, o 14:13

Wszystko o yorkach

Post autor: babelija »

Witam Was mam wiele pytań dotyczących yorka.
Chciałabym dodać, że jest ze mną już ponad 3 tygodnie, a ma 2,5 miesiąca i w związku z tym :

1) jak go nauczyć czystości i czy jest to możliwe jak już tyle ze mną jest i nie był uczony?

2) jak oduczyć go gryzienia rąk, włosów, nóg i twarzy?

3) czy podróż 2 godzinna będzie dla niego męcząca? (jechał już ok 40 min i był bardzo grzeczny)

4) jak nauczyć chodzić go na smyczy? ma szelki zamiast obroży i kiedy z nim wychodzę to albo lega, siada albo leci w przeciwnym kierunku (chyba, że ktoś trzyma smycz a ja idę z przodu to leci za mną)

5) czy muszę kupić mu ubranko na zimę?

6) we wrześniu idę do szkoły dlatego muszę go zostawiać bez opieki przez około 8 godzin. mogę? czy mam szukać kogoś specjalnie do opieki?

Chciałabym na koniec dodać, że to mój pierwszy psiaczek więc proszę o wyrozumiałość. Chcę dla niego jak najlepiej. i z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Wszystko o yorkach

Post autor: zoo_ »

No więc, pomijając to, że takie rzeczy powinnaś wiedzieć zanim wzięłaś żywą istotę pod opiekę i, że ta żywa istota została odłączona od matki za wcześnie (w wieku 7 tyg. o ile dobrze liczę, a minimalne minimum to 8tyg.), zadaję pytanie: czemu nie możesz zapytać się hodowcy? Przecież od niego powinnaś wiedzieć najwięcej, w końcu wydawał Ci tego szczeniaka.


1) Tak, to możliwe. Jednak jeśli nie przebył jeszcze pełnych szczepień i kwarantanny to unikaj miejsc, gdzie chodzą psy. Najlepiej wyjść przed blok na trawniczek i tyle, z dala od kup i innych psów.
Musisz wychodzić z psem po każdym spaniu, jedzeniu i zabawie. Nagradzać ładnie za załatwienie się na dworze. Jeżeli załatwia się w domu na maty, to zabieraj je ze sobą i wykładaj na trawie na podwórku.

2) Nie baw się z nim rękoma, tylko zabawkami. Jeżeli zaczyna gryźć włosy, twarz, mówisz stanowczo nie i odsuwasz się. Chwalisz każdą dobrą zabawę - czyli taką bez gryzienia.

3) Jeżeli zachowywał się dobrze, to nie powinno być problemu. Na wszelki wypadek nie dawaj mu wcześniej jeść, zadbaj tylko o wodę. No i bezpieczeństwo w samochodzie - klatka lub pasy.

4) Może początkowo w ogóle naucz go chodzenia na dworze. Smycz może luźno zwisać sobie za psem, żebyś mogła w każdej chwili złapać w razie czego. A Ty idziesz przed psem i zachęcasz go do podążania. Nagradzasz oczywiście każdy krok. Potem jak już będzie się interesować chodzeniem, węszeniem, to bierz smycz i próbuj spacerować.

5) To zależy od Twojej woli.

6) Dobrze było by, gdybyś kupiła klatkę kennelową i przyzwyczajała psa do pozostawania w niej.
Jeśli dobrze przygotujesz psiaka na zostawanie, to przeżyje te 8h spokojnie. Jednak musisz nad tym wcześniej popracowac. Przydadzą się zabawki i rózne rzeczy zajmujące psa, np. kong.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości