WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Ja również w tym roku zaczynam studia na tym kierunku Na chwilę obecną boję się, że nie znajdę wszystkich sali, w których mają odbywać się wykłady. teraz zastanawia mnie gdzie mieści się dziekanat w którym 3 września mam podpisać umowę. Będę wdzięczna za wskazówki. )
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kokardka »

mafefka, wchodzisz na wydział, przy samym wejściu na prawo jest szatnia, na lewo schody w górę i w dół - wybierasz się na dół i idziesz prościutko, tam są drzwi do dziekanatu, jedna pani obsługuje farmację, druga analitykę
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Bardzo dziękuję, przy okazji zapytam jeszcze o ten wf, czy np jeśli wybiorę siłownię to na zajęcia mam chodzić codziennie, czy tylko kilka dni w tygodniu ?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kokardka »

mafefka, wf niezależnie od tego co sobie wybierzesz (siłownia, basen, aerobik etc.) jest tylko 1 raz w tygodniu i trwa 1,5h (w zależności co wybierzesz, masz wf w dowolny dzień od poniedziałku do piątku, niektóre zajęcia są nawet w soboty).
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

I w każdym tygodniu mogę wybrać inny dzień, czy jeśli wezmę poniedziałek np. to zawsze bdz to ten sam dzień? Zapytam jeszcze o ksiązki czy większość muszę mieć, czy też bez problemu (np. mała ilość dostępnych) dostanę je w bibliotece?
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

kokardka
zobacz-ten-plik.pdf
(816.49 KiB) Pobrany 13 razy
czy taki kalkulator jak ten pierwszy, z takimi funkcjami wystarczy, czy potrzebuje lepszego? wiem, że pytanie jest głupie ale chciałabym wiedzieć w co się zaopatrzyć )
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Jejku jeszcze kolejne pytanie mi się nasunęło, jeśli chodzi o jakieś zeszyty itp. to czy do każdych ćwiczen trzeba mieć oddzielny zeszyt, czy może można pisać na kartkach i potem je spinać, czy mieć jeden duży notatnik ? Czy zeszyty są w ogóle wymagane?
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

mafefka pisze:Na chwilę obecną boję się, że nie znajdę wszystkich sali, w których mają odbywać się wykłady. teraz zastanawia mnie gdzie mieści się dziekanat w którym 3 września mam podpisać umowę. Będę wdzięczna za wskazówki. )
Dziekanat analityki medycznej zmienił jakiś czas temu swe położenie. Owszem, jak się wchodzi, to po lewej są schody i idzie się nimi na dół. Tuż przy schodach skręcasz w lewo i mijasz dosyć wąskim korytarzem gabinet dziekana i coś jeszcze. Dziekanat to będą trzecie lub czwarte z kolei drzwi, zresztą ciężko przeoczyć, bo po swojej lewej będziesz miała tablice ogłoszeń dla analityki
mafefka pisze:I w każdym tygodniu mogę wybrać inny dzień, czy jeśli wezmę poniedziałek np. to zawsze bdz to ten sam dzień? Zapytam jeszcze o ksiązki czy większość muszę mieć, czy też bez problemu (np. mała ilość dostępnych) dostanę je w bibliotece?
Jak wybierzesz wf (np. siłownię w poniedziałki), to albo możesz chodzić w te poniedziałki (opcja zalecana) lub próbować odrabiać zajęcia u tego samego prowadzącego w inny dzień lub w innym miejscu (opcja w przypadku kolidowania wfu z innymi sprawami ).
Z książkami na pierwszym roku jest o tyle słabo, że nie możesz teraz korzystać z biblioteki, w której wypożycza się książki na cały semestr, bo nie masz legitymacji. Legitymację dostaniesz w pierwszym tygodniu studiowania. Niestety bywa tak, że książek może zabraknąć, ale nie przejmuj się, bo zazwyczaj książki nie są aż tak potrzebne Ważniejsza jest obecność na zajęciach i notatki Owszem, warto wypożyczyć coś, co się przyda, ale nie polecam wypożyczania wszystkiego jak leci z listy, bo aż tyle nie można zabrać z biblioteki no i kto to dźwignie?
Dobrym rozwiązaniem jest albo skanowanie potrzebnych rozdziałów z książki od kogoś, komu udało się książkę wypożyczyć lub udać się do czytelni i tam można skorzystać z zasobów oraz zeskanować coś w razie potrzeby
No i trzeba będzie zaopatrzyć się w skrypty z niektórych przedmiotów. Zajrzyj do przewodników dla analityki na stronie dziekanatu

Kalkulator - koniecznie z funkcjami statystycznymi! Bez tego ani rusz na matematyce, statystyce na pierwszym i piątym roku. Najlepsze są te z firmy Casio.
mafefka pisze:Jejku jeszcze kolejne pytanie mi się nasunęło, jeśli chodzi o jakieś zeszyty itp. to czy do każdych ćwiczen trzeba mieć oddzielny zeszyt, czy może można pisać na kartkach i potem je spinać, czy mieć jeden duży notatnik ? Czy zeszyty są w ogóle wymagane?
Nie ma obowiązku notowania na wykładach, ale lepiej to robić Jak Ci wygodnie z pisaniem, choć luźnych kartek nie polecam, bo lubią się gubić Dla mnie najlepszym rozwiązaniem był zeszyt ale taki na spirali, bo zajmuje mniej miejsca, można pisać szybko nawet na kolanie itp. Jeśli do ćwiczeń będą potrzebne zeszyty, to prowadzący stosownie wcześniej uprzedzą.
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Czy są takie książki lub skrypty, w które koniecznie muszę się zaopatrzyć?
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Chodzi mi glównie o te najważniejsze bez których ani rusz, bo na stronie analityki jest podany spis, a ktoś kto studiuje na pewno wie które są najważniejsze, będę wdzięczna za pomoc:)
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

mafefka pisze:Chodzi mi glównie o te najważniejsze bez których ani rusz, bo na stronie analityki jest podany spis, a ktoś kto studiuje na pewno wie które są najważniejsze, będę wdzięczna za pomoc:)
Prowadzący zazwyczaj mówią, czy jest jakaś wartościowa książka na początku, choć nie zawsze. Według przewodnika:
- anatomia: najważniejsza jest chyba Anatomia i fizjologia człowieka Sylwanowicza, wydanie jak najnowsze no i udział w zajęciach co do
atlasów anatomicznych, nie pożyczałam i zajrzałam może ze trzy razy w czytelni
- biofizyka: wymienione są dwie książki, ale nie widziałam ich na oczy
- biologia i genetyka: mnie wystarczyła książka Genetyka, krótkie wykłady", nie miałam nic z książek obowiązkowych, bo po prostu już ich nie było. I tak najważniejszy jest udział w wykładach, co może być trudne
- chemia analityczna: polecałabym Chemię analityczną Kocjana
- chemia bionieorganiczna: teraz są skrypty do kupienia w skrypciarni, ja musiałam posiłkować się jedynie obecnością na wykładach
- chemia bioorganiczna i chemia organiczna: skrypty do kupienia, w których jest dosłownie wszystko, ale można próbować pożyczyć jakiś podręcznik do chemii organicznej
- chemia nieorganiczna: wykłady i jakikolwiek w sumie podręcznik do nieorganicznej (jeśli będą)
- język angielski: nie ma podręcznika
- pierwsza pomoc: nie ma podręcznika
- matematyka i statystyka: prowadzący dadzą materiały z zadaniami, tabelami
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kokardka »

mafefka, dla rozjaśnienia sprawy z wf, zajrzyj tutaj

Kod: Zaznacz cały

zapisywf.wum.edu.pl/index.php?menu=5
jak już będziesz miała plan zajęć, wchodzicie na tę stronę, patrzysz które sekcje nie kolidują z planem (bo niektóre zajęcia się wykluczają), klikasz na wybrane zajęcia i w ten sposób się na nie zapisujesz. Obok widzisz godzinę, dzień, np. poniedziałek 15.00-16.30 i wtedy chodzisz na wf. Co do zeszytów to nie pomogę, jestem na farmacji i u nas może to być nieco inaczej
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

kokardka, , czy wybierając jedną z dyscyplin na wf wykupuje jakiś karnet do korzystania z niej ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość