WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

kić, czyli po prostu trzeba mieć jak najwięcej notatek i kombinować kserówki jak coś:) dziękuję za pomoc, wydaje mi się że pojedyncze egzemplarze książek pozostają w czytelni i można je skanować prawda?
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

W czytelni zawsze jest kilka pozycji danej ksiazki, atlasu czy podrecznika, ktorych nie mozna wypozyczyc tylko przegladac na miejscu. Takze spokojnie mozesz znalezc to czego szukasz i poogladac, ewentualnie zeskanowac.

Co do zeszytow to tak naprawde kwestia indywidualna, prowadzacych nie interesuja zbytnio takie rzeczy, byle bys miala gdzie notowac. Jak najgrubszy zeszyt zaloz sobie do matematyki i statystyki w II semestrze, bo sporo notuje sie na wykladach i na cwiczeniach zadania. Poza tym przyda sie zeszyt do biologii i genetyki (na seminariach panie dyktuja notatki, tempo swoja droga jest zabojcze), chemii ogolnej i nieorganicznej (na cwiczeniach rozwiazuje sie zadania, czasami warto cos zanotowac na wykladach), anatomii (glownie notatki z wykladow). Jesli chodzi o mnie to srednio toleruje wolne kartki, ktore bardzo czesto gubie, dlatego praktycznie do kazdego przedmiotu mialam zeszyt, zwykle 32 lub 60 kartkowe i spokojnie wystarczyly by najwazniejsze rzeczy zanotowac i koszt nie byl nie wiadomo jak duzy.

Jedyne dwa przedmioty, do ktorych musisz miec zalozony zeszyt to chemia analityczna (piszesz w nich sprawozdania z laboratoriow i oddajesz do oceny) oraz histologia (zeszyt czysty, w ktorych robi sie rysunki preparatow).

Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kokardka »

mafefka pisze:kokardka, , czy wybierając jedną z dyscyplin na wf wykupuje jakiś karnet do korzystania z niej ?
Nie, po prostu się zapisujesz internetowo i nie ma żadnego karnetu czy jakiegoś płacenia za to.
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

Lady Marion pisze:Jedyne dwa przedmioty, do ktorych musisz miec zalozony zeszyt to chemia analityczna (piszesz w nich sprawozdania z laboratoriow i oddajesz do oceny) oraz histologia (zeszyt czysty, w ktorych robi sie rysunki preparatow).
Nie no, bez przesady, że to jedyne dwa przedmioty, bo potem będzie potrzebny osobny zeszyt do ćwiczeń z patomorfologii, mikrobiologii, toksykologii, hematologii i kilku innych Ale fakt, na pierwszym roku potrzebny był do chemii analitycznej osobny. Histologia jest dopiero na drugim.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

Zajęcia w ramach WFu są jak najbardziej bezpłatne, możesz dowolnie wybrać i zapisać się na zajęcia tak by nie kolidowało Ci z planem. Warto jeszcze zaznaczyć, że przed rozpoczęciem II semestru rejestracja na zajęcia odbywa się na nowo i wtedy możesz się zapisać na inną dyscyplinę.

Drugą opcją jeśli chodzi o WF jest AZS - oferuje bardzo dużo innych sekcji sportowych, na które można chodzić, spora część zajęć zalicza WF. Warunek jest taki, że trzeba sobie wyrobić kartę na początku roku (starosta roku na pewno zostanie poinformowany i wam wszystko potem przekaże co i jak, koszt takiej karty to bodajże 60 zł na rok). Moim zdaniem to nie jest dużo i jeśli ktoś lubi regularnie uprawiać jakiś sport to fajna sprawa.

kić, ja jestem dopiero po I roku dlatego o I roku się na razie wypowiadam i myślę, że to na razie najbardziej interesuje tutejszych pierwszaków. My mieliśmy histologię teraz, na pierwszym roku połączoną razem z drugim (ach te oszczędności).
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

Lady Marion, jak to połączona histologia? Nie wiedziałam, że uczelnia tak cienko przędzie Daleko szukać nie trzeba, choćby zajęcia z chemii nieorganicznej, gdzie okna uszczelniane są starymi fartuchami. Zresztą, zobaczysz również zajęcia mikrobów na Oczki (podobno był remont) lub toksykologii na Banacha. Nas łączono z farmacją na fizjologii i patofizjologii na wykładach lub lekarskim, stomatologią na histologii czy patomorfologii. Nie wiem, może to też kwestia niezbyt licznych roczników, bo widziałam, że na listach jakoś tak mało osób.
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

kić, my też byliśmy zaskoczeni, że mamy histologię na I roku chociaż w przewodniku dydaktycznym figuruje jako przedmiot na II! Jak to połączona? Najnormalniej w świecie - mieliśmy wykłady i ćwiczenia w tym samym czasie, na ćwiczeniach tylko nas nie mieszali tylko nasz rok miał swoich asystentów i osoby z II roku też swoich. Coś w tym jest, patrząc na listy osób z analityki, wraz z wyższymi latami zauważyłam dość znaczną tendencję spadkową. ^^
mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Rozumiem, że legitymacje studencką, indeks itp wyrabia się na początku października? ) jejku jak miło, że ktoś ze starszych roczników odpowiada na te wszystkie pytania
Awatar użytkownika
Lady Marion
Posty: 138
Rejestracja: 4 lip 2014, o 18:43

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: Lady Marion »

Tutaj na stronie dziekanatu jest numer konta, na który trzeba przelać pieniądze za indeks i legitymację:

Tylko nie pamiętam dokładnie, od kiedy do kiedy trzeba było to zrobić. Indeks dostajesz na immatrykulacji, a legitymację odbiera się w dziekanacie w konkretnym ustalonym przez nich dniu.
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

mafefka, opłaty za indeks i legitymację robi się jakoś przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Lady Marion, mój rocznik był podobno jednym z liczniejszych Widziałam, że jest tak średnio około 30 osób, co mnie trochę dziwi.
meegova
Posty: 51
Rejestracja: 9 lip 2014, o 19:44

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: meegova »

Co do tego zeszytu do chemii analitycznej, to są jakieś wymagania A5 czy A4 itd.? Ja bardzo lubię te zeszyty na spirali i zawsze takich używałam, nie czepiają się?
kić
Posty: 25
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:12

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: kić »

meegova, do ćwiczeń laboratoryjnych najlepszy jednak będzie normalny zeszyt A5 w kratkę. 32 kartki powinny wystarczyć na opisy i sprawozdania, ale wszystko i tak powiedzą na pierwszych zajęciach. Zeszyty zazwyczaj zostawia się po ćwiczeniach do sprawdzenia. Do innych ćwiczeń lub wykładów możesz śmiało korzystać z zeszytów na spirali Do matematyki jak najgrubszy, bo będzie dużo pisania.

mafefka
Posty: 17
Rejestracja: 23 sie 2014, o 13:30

Re: WUM-analityka medyczna-przedownik po studiach.

Post autor: mafefka »

Czy dostaliście wcześniej informacje z uczelni do kiedy i jaką kwotę macie przelać? Którego września w tamtym roku rozpoczynaliście rok akademicki i w jaki sposób was o tym poinformowano?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość