WUM czy Wrocław

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Łagiewka
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2017, o 17:14

WUM czy Wrocław

Post autor: Łagiewka »

Pomoże ktoś &#129335‍♀️&#129335‍♀️Nie mam pojęcia czy wybrać studiowanie kierunku lekarskiego w Warszawie czy we Wrocławiu? O Warszawie slyszałam wiecej złych opinii niż o Wrocławiu. Czy ktoś obiektywny, studiujący na którejś z tych uczelni pomógłby mi i opowiedział jak rzeczywiście jest na danym uniwersytecie. Będę ogromnie wdzięczna
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: WUM czy Wrocław

Post autor: kliop »

Wrocław. Jest spoko Trzeba się uczyć (chyba jak w każdym mieście na lekarskim), ale jest czas na piwo wieczorem i jakąś imprezę. Osobiście nie zdarzyło mi się przez 4 lata zarwać nocy, więc da radę przygotować się ucząc tylko w dzień. Jak tam z niezdaniem anatomii i innych przedmiotów z lat I i II, to Ci nie powiem, bo się trochę pozmieniało. Natomiast na latach III i IV się zdaje (może tylko z farmakologii i genetyki jest do po 30 warunków). Na lata V i VI dopiero idę. Poziom ćwiczeń w szóstkach w szpitalu różny (czasem super, czasem prowadzący się spóźnia godzinę albo niewiele robimy, generalnie może być). Atmosfera na roku będzie zależeć od ludzi Samo miasto pod kątem towarzyskim i rozrywkowym wspaniałe Generalnie umed raczej polecam i wybrałbym Wrocław jeszcze raz
Łagiewka
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2017, o 17:14

Re: WUM czy Wrocław

Post autor: Łagiewka »

Bardzo Ci dziękuję &#128522&#128522 A jak oceniasz uczelnie pod względem wyposażenia, kół naukowych, możliwości wyjazdów? Czy dobrze kształci pod względem umiejętności praktycznych jak np szycie i czy na praktykach w wakacje można zobaczyć już jakieś zabiegi?
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: WUM czy Wrocław

Post autor: kliop »

wyposażenia
W bibliotece książek dość mało do wypożyczenia, więc większość pechowców musi sobie radzić używanymi od starszych lat.
kół naukowych
Jest ich dużo, z prawie każdej dziedziny. Jedne bardziej żywe, inne mniej. Generalnie większość kół jest nastawionych na pisanie prac naukowych, ale chodzić na dyżury też na niektórych można
możliwości wyjazdów
Można pojechać na erasmusa na wakacje lub na rok.
Czy dobrze kształci pod względem umiejętności praktycznych jak np szycie
Na zajęciach nie, na kołach naukowych i podczas praktyk wakacyjnych lepiej.
czy na praktykach w wakacje można zobaczyć już jakieś zabiegi?
Jak najbardziej
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości