Wybór uczelni- Politechnika Gdańska i Łódzka

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Auda
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:41

Wybór uczelni- Politechnika Gdańska i Łódzka

Post autor: Auda »

Witam,

Chciałabym prosić studentów wspomnianych w tytule Politechnik o radę.

Dostałam się na PG i prawdopodobnie dostanę się do Łodzi (kierunek biotechnologia). Teraz muszę dokonać wyboru i prawdę mówiąc nieszczególnie mi to idzie.
Rozpatrzyłam wszystkie kryteria i pozostał mi teraz do porównania poziom programu i nauczania. Program wydaje się być bardzo podobny, więc jedyne, czym mogę się sugerować to Wasze doświadczenie.
Jak oceniacie poziom tych uczelni ogólnie, a także pod kątem tego kierunku? Nie chodzi mi o to, jak ciężko się utrzymać, tylko jak rzetelnie realizowany jest program, jakie są laboratoria, dofinansowanie uczelni i sprzętu etc.
Muszę też przyznać, że mocno mnie niepokoi nazwa „Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności” na Politechnice Łódzkiej. Wiadomo, że Politechniki są nastawione na przemysł, ale bardzo nie chciałabym uczyć się wyłącznie o GMO w spożywce (interesują mnie głównie komórki macierzyste, inżynieria genetyczna, leki).

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.

Pozdrawiam, Auda
Auda
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:41

Re: Wybór uczelni- Politechnika Gdańska i Łódzka

Post autor: Auda »

Nikt nie poratuje koleżanki w potrzebie?
Awatar użytkownika
kokardka
Posty: 1964
Rejestracja: 3 kwie 2013, o 17:10

Re: Wybór uczelni- Politechnika Gdańska i Łódzka

Post autor: kokardka »

Na tym forum raczej mniejsza ilość osób studiuje/studiowała coś na politechnice, a na dwóch to raczej ze świecą szukać więc raczej rzetelnego porównania tutaj nie znajdziesz.
Auda
Posty: 3
Rejestracja: 11 lip 2014, o 16:41

Re: Wybór uczelni- Politechnika Gdańska i Łódzka

Post autor: Auda »

W takim razie będę tylko bardzo wdzięczna, jeśli ktoś powie mi, jak to jest z tą biotechnologią na Politechnice Łódzkiej. Bo boję się, że nagle wyląduję w krainie (wyłącznie) drożdży i mutowania ziemniaków.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości