Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

tmk
Posty: 2
Rejestracja: 6 kwie 2008, o 21:31

Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: tmk »

Pierw chce sie przywitac z wszystkimi posiadaczami tych wesolych zwierzatek

Mam kilka pytan,
Posiadam szynszyla od 2dni , wypuszczam go z klatki -biega minimum 2h dziennie.
I teraz zauważylem ze lubi sie wcisnac miedzy kaloryfer a sciane
Nie wiem czego sie trzyma ale siedzi tam dobre 15 min , kaloryfer jest cieply.
Czy moze byc jej za zimno? Ja chodze w krótkim rekawku i chyba mam cieply pokój)

I druga sprawa Preferuje tylko sucha karme i sianko, nie udaje mi sie jej namówic na marchewke , pestki dyni , slonecznik kostke wapienna tylko raz ugryzla dziisaj [w tym i mnie] jak jej podtykałem)
Macie moze jakies swoje własne sprawdzone sposoby na to aby ją przyzwyczaic do takich łakoci ?:)
Pewnie przez to ,ze w sklepie nie rozpieszczali ja smakołykami:(

Myślałem nad tym aby ograniczyc jej karme sucha i moze sama z siebie zacznie jest ? co po tym sadzicie?


Pozdrawiam i dzieki z góry za rady :]
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: Mysia »

moja mimi też nie je nic żadnych smakołyków, żadnych warzyw, owoców, je tylko fistaszki)
szynszyla nie przekonasz do jedenia takich lakoci
pozdrawiam:D
jjjkkk
Posty: 24
Rejestracja: 14 lut 2008, o 18:39

Re: Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: jjjkkk »

Mój szynszylek cały zcas włazi między kaloryfer. dlatego jak go wypuszczałam to skręcalam kaloryfer bo raz się przegrzał i gubił futerko:( kostki wapiennej nie dotyka.woli ściany:P klocka drewnianego , raz na jakiś czas:) warzywa tak samo, jak ma ochote. Na początku ropieszczałam go i przekonywałam dos iebie rodzynkami i orzechami ostatnio doszły migdały i fistaszki.
tropik
Posty: 22
Rejestracja: 25 lip 2008, o 09:05

Re: Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: tropik »

mój lubi chodzić po kaloryferze, ale to normalne, dlatego, że się Ciebie jak na razie boi. jest wystraszony. cierpliowości
Pebyls98
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2009, o 18:47

Re: Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: Pebyls98 »

Przeczytałam na stroncę, że szynszyle gdy się wpychają gdzieś obok kaloryfera to oznaka ,że potrzebują zjeść cość cieplejszego np. potrzymasz fistaszka w ręce i wtedy staje się cieplejszy może to być oznaka ,że jest jej zimno.
Może reagować tak jak człowiek.
Bo szynszyle raczej nie ubiorą sobie sweterka *
Szynszyle Górą!
Marola
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2010, o 12:27

Re: Wybryki ,fochy i niechęć do jedzienia :)

Post autor: Marola »

Młodym szynszylą zdrowiej podawać suszone smakołyki . Mój Szylek uwielbia suszone banany, rodzynki itp.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości