Wymiana zębów u kotów domowych

Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: badger »

Wie ktos moze na przykladzie swojego kota kiedy wyzynaja sie im zeby stale Pytam poniewaz od 2 dni moja kotka chodzi jakas niespokojna, pomiaukuje i caly czas obciera pysk o rozne przedmioty. Ma 5 miesiecy i mysle ze to moze swędzą ja wargi od wychodzacych zebow.
Szukalem w necie ale na kazdej stronie pisza co innego, na jednej bylo napisane ze do 3 miesiecy kot ma wszystkie zeby stale a na innej ze do 6 miesiecy dlatego zeby ktos mi powiedzial z wlasnego doswiadczenia jak to wyglada bo nie wiem czy to normalne zachowanie
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: Feline »

kotki mają zęby stałe później niż kocury
moj kot ma 7 miesięcy i ma już wszystkie stałe zęby, ale to dlatego, że je suchy pokarm
jeżeli dajesz swojej kotce miękki pokarm, to zęby jej wypadną później
mój kotek nie miał specjalnych objawów jak mu się wyrzynały ząbki, jeżeli chcesz pomóc swojej kotce to baw się z nią tak, żeby te zęby rozruszać, niech ona coś gryzie a ty szarp, ale to raczej bezcelowe, one i tak wypadną w swoim czasie
a jeżeli chodzi o obcieranie to upewnij się, czy z uszkami wszystko w porządku
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: badger »

z uszami jest wszystko ok, sa czyste i różowiutkie kotka obciera sie tylko wargami wiec mysle ze to zeby, niedlugo ide z nia na szczepienie to sie jeszcze weterynarza wypytam
Awatar użytkownika
Feline
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2007, o 21:21

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: Feline »

słuchaj to jak będziesz wiedział to napisz na forum
własnie zauważyłam, że mój kot również obciera wargami o kanty ścian i drzwi
poza tym pomiałkuje i grymasi nad jedzeniem
może więc to wcale nie ma związku z zębami (jak już pisałam mój ma wszystkie stałe)
pozdrawiam

aha, a może to dlatego, że marzec się zbliża chociaż mój kot jest kastratem.
zastanowiłeś mnie
Awatar użytkownika
MUSOPHAGA
Posty: 171
Rejestracja: 27 kwie 2006, o 12:22

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: MUSOPHAGA »

koty ocierają się o różne przedmioty brodą i wargami bo na nich występują gruczoły łojowe, które wydzielają charakterystyczny zapach kota(identyfikator zapachowy).
m.in. kot w ten sposób zaznacza swój teren.
moniqa007

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: moniqa007 »

a wiecie moze dlaczego moj kotek chodzi i sie ciagle obciera? :(
Kasia989
Posty: 65
Rejestracja: 31 lip 2007, o 18:48

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: Kasia989 »

Zabawne bo mój Kropek niedługo skończy 6 miesięcy i pomimo że górne mleczne kiełki nie wypadły, to urosły mu już nowe. Ma teraz 4 kiełki u góry
Turanga

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: Turanga »

eh, pamiętam jak mój kocur mlaskał, wypluwał zęby i bardzo się z tego powodu dziwił. miał wtedy jakieś pół roku.
mała19
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2012, o 18:15

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: mała19 »

hej mój kotek ma 6 miesięcy i nie ma jeszcze zębów stałych czy to dobrze?

mam jeszcze jedno pytanko czy mogę go już wykastrować ?

prosze o odpowiedzi.
mała19
Posty: 2
Rejestracja: 17 lut 2012, o 18:15

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: mała19 »

a i jeszcze względem zębów czy jak mu będą wypadały to nie połknie ich wiem że to dość głupie pytanie ale wole już od doświadczonych osób dowiedzieć się wszystkiego. bo czytam na różnych stronkach informacje ale są takie niesensowne.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: zoo_ »

ma&#x142a19 pisze:hej mój kotek ma 6 miesięcy i nie ma jeszcze zębów stałych czy to dobrze?
Ma cały komplet mlecznych czy jednak coś tam już wymienił?
Możesz dać mu jeszcze trochę czasu, karmić suchą karmą i surowym mięsem (najlepiej wołowina), kontroluj cały czas stan (czy nie ma zaczerwień, czy żaden ząb się nie rusza) no i warto by się wybrać do weta, on lepiej się zna i będzie mógł obejrzeć kota na żywo.
ma&#x142a19 pisze: mam jeszcze jedno pytanko czy mogę go już wykastrować ?
Teoretycznie tak, ale wszystko zależy od wagi, stanu zdrowia, odżywienia itd, więc najlepiej o to też zapytać weta

Spokojnie, nawet jak połknie taki tyci ząbek to nic mu się nie stanie
korelek
Posty: 4
Rejestracja: 2 paź 2015, o 11:44

Re: Wymiana zębów u kotów domowych

Post autor: korelek »

Przy wyzynaniu sie zebow u kotow bardzo wazna jest higiena w pysku.nie wiem czy slyszales o tym, ze trzeba myc dziasla i zeby.ja stosowalam Orozyme - zel dentystyczne z pozabiegu. pl
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości