WYNIKI MATURA 2015 LEK

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
pyta nie błądzi
Posty: 376
Rejestracja: 29 mar 2014, o 17:58

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: pyta nie błądzi »

Jak już tu zajrzałem to:

Progi nie spadną. W najlepszym wypadku zostaną takie jakie były. Nie patrzcie super ufnie w staniny. One nie pokazują tego, że wśród nowych ogrom jest takich, którzy pisali chemię bo musieli wybrac dodatkowy przedmiot. Wyniki z chemii nowych maturzystów kierujących się na lek są naprawdę dże. Mieliście łatwą maturę. Jeśli ktoś się z tym nie zgadza, jest ignorantem. Tylko dzięki temu że otwierają się nowe uczelnie, wyniki nie powinny wzrosnąć aż tak, jak spodziewa się wiele doświadczonych maturzystów. Mimo wszystko patrząc na ogrom zadowolonych tegorocznych buź (wiem, co roku się chwalą, jednak mam rozeznanie w dużej skali) progi raczej tym razem wzrosną, niż by miały spaść, gdyż czym jest te nie wiem dwieście miejsc? w porównaniu do ogromu zachwytu.

Pozdrawiam i życzę szczęścia.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Dellarin »

pyta nie błądzi, no prawie 400 miejsc w skali kraju, a nie dwieście bo liczyłam z kalkulatorem w ręce. Jak pisałam pierwszy raz maturę 2013 to wszyscy trąbili, że chemia była prosta, niektórzy się afiszowali, że napisali ją w 45 minut i było sporo wyników ponad 90%, a jednak próg wynosił na lekarskim w Kato 165 i był niższy niż rok temu, kiedy chemia była uważana za już trudniejszą z większą ilością zadań. Ciężko prorokować właśnie dlatego.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Argentum »

Koledzy i kolezanki, czy ktoś z Rzeszowa ma magiczny status rejestracja kompletna"?

Wysłałem zdjęcie.
Zapłaciłem (zaksięgowali)
Wprowadziłem wyniki
Wypełniłem wszystkie dane
i. rejestracja niekompletna

co jest grane?
pyta nie błądzi
Posty: 376
Rejestracja: 29 mar 2014, o 17:58

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: pyta nie błądzi »

Dellarin - co do maila nie o to mi chodziło. W drugą stronę.

Co do miejsc, chętnie dowiem się gdzie pojawiły się nowe stacjo, jeśli możesz napisać to poproszę.

Widzę, że wybierasz się do kato, jesteś tego pewna? Stamtąd masa ludzi ucieka jeśli ma możliwość. Ja studiuję w Białym i znam kilka osob, ktore zwyczajnie przeniosły się do Białego mimo, że mieszkają na Śląsku.
lukasz921
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2015, o 14:49

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: lukasz921 »

Rzeszów, Lublin, Wrocław czy Wawa? Do Rzeszowa mam 15 km , także byłoby najwygodniej i najtaniej. Warto pójść na wygodę czy postawić na renomę uczelni ?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Blathmac »

Na wygodę, bo i tak nikt nie będzie patrzył na to który uniwersytet skończyłeś, a to od Ciebie zależy jak się będziesz przykładał do nauki i jak dobrym lekarzem później będziesz
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Dellarin »

pyta nie błądzi, tak, jestem pewna, że idę na ŚUM, wiele osób ma mega wyniki i mimo że mogliby przebierać w uczelniach to idą na ŚUM, żeby studiować na miejscu i nie widzę w tym nic dziwnego. Patrząc po rankingach Białystok jest za Katowicami. Otworzyli w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze.
pyta nie błądzi
Posty: 376
Rejestracja: 29 mar 2014, o 17:58

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: pyta nie błądzi »

Rzeszów - 60
Kielce - 75
Zielona Góra - 60

Razem: 195

Naprawdę liczyłaś kalkulatorem? Tylko mi nie pisz, że brałaś pod uwagę niestacjo i obcokrajowców, bo to będzie troszkę niepoważne
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Blathmac »

Oprócz tego są jeszcze dodatkowe miejsca przydzielone w rozporządzeniu ministra zdrowia, co w sumie daje te 400
pyta nie błądzi
Posty: 376
Rejestracja: 29 mar 2014, o 17:58

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: pyta nie błądzi »

Można link do tego jakis?
Blathmac
Posty: 186
Rejestracja: 14 mar 2013, o 15:49

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Blathmac »

Nie mam czasu teraz tego szukać, 5 minut i będzie
Awatar użytkownika
cheekyfish
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2015, o 21:46

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: cheekyfish »

Ja mam takie pytanie, co do Rzeszowa - próbowałam się tam zarekrutować, ale przy wpisywaniu wyników z matury chcieli, żebym wybrała czy przedmiot był dodatkowy czy obowiązkowy. Problem w tym, że nie było w ogóle opcji dodatkowy". Czy ktoś miał taki problem? Czy może ja coś źle zrozumiałam?

Co do wyników to bio 88%, chem 83% i mat 88% Biologia to dla mnie mega zaskoczenie, bo liczyłam sobie 78% Także spróbowałam jeszcze na Katowice, chociaż może trochę zbyt pozytywnie podchodzę do tego
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: WYNIKI MATURA 2015 LEK

Post autor: Dellarin »

cheekyfish, coś Ty, masz 171 pkt, o ile dobrze sumuję, więc na Katowice spokojnie powinno wystarczyć, nawet nie nazwałabym tego jakimś szczególnym optymizmem )
Będzie dobrze. Z Rzeszowem już czytałam gdzieś, że są cyrki przy logowaniu, ludzie na to narzekają, ale czas jest do 13 lipca, więc na spokojnie, możesz im napisać maila czy zadzwonić w razie mega trudności.
Słuchajcie, dziś ok godz 15 mają być opublikowane prognozy Ciekawe, co podpowie im czarodziejska kula w tym roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości