Wyprawka na GUMed - lekarski

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
martynadan
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2019, o 22:40

Wyprawka na GUMed - lekarski

Post autor: martynadan » 18 lip 2019, o 22:43

Hejka,
Chciałby może ktoś podzielić się radami jak przetrwać pierwszy rok na gumedzie, jakie książki warto kupić, ogólnie jak się przygotować?

Frey Gottesman
Posty: 30
Rejestracja: 6 wrz 2017, o 17:21

Re: Wyprawka na GUMed - lekarski

Post autor: Frey Gottesman » 24 lip 2019, o 10:36

Przede wszystkim to odłożyć przygotowania na koniec września/początek października. ;-)
Najważniejsze to nie dać się tu zaszczuć, unikać panikarzy i czarnowidzów, którzy sieją jakieś niestworzone historie i legendy nt GUMedu, generalnie dobrze wybrałaś, bo jest to bardzo dobra uczelnia, ale zaczynasz to zauważać po czasie, jak już przebrniesz przez betonową Katedrę Anatomii, Biochemii, potem też jest dużo nauki, ale statystycznie ryzyko najgorszego, czyli oblania przedmiotu jest już stosunkowo mniejsze. Owszem, w porównaniu do innych UM może się wydawać, że tu jest mało prostudencko i czasami można odnieść takie wrażenie, ale spotkać można naprawdę fantastycznych wykładowców, nawet na najtrudniejszych do przejścia katedrach. Poza tym bodajże od tego roku wchodzi zmiana w regulaminie, że jeśli egzaminu nie zda 50% roku to można się odwołać do władz uczelni i jest jakieś tam dochodzenie, także powinny się skończyć takie cyrki jak czasami ma farmie czy anacie, gdzie wywalili jeden potok szpilek taki że zdało 15%. Także jak widzisz, uczelnia się zmienia, na lepsze.
Jeśli chodzi o przedmioty z pierwszego roku główne zajęcie to anatomia, pewnie tak jak wszędzie. Mamy tutaj swojego 4-tomowego Morysia i Narkiewicza, chociaż niby obowiązuje Moore, opinii tyle ile studentów. Dodatkowo Neuroanatomia tych samych autorów, imo dobra pozycja, warto przejrzeć. O zasadach nie ma co pisać bo co roku są inne, tak jak progi dopuszczenia. Pierwsze koło z kończyn chyba najłatwiejsze to dobrze mieć dobry wynik, bo do zdania brane jest wszystko pod uwagę, koła, szpilki, sam egzamin, także im więcej nazbierasz w ciągu roku tym większa szansa, że pożegnasz się z nimi w czerwcu.
Histologię ja bardzo lubiłem także nie będę obiektywny, dla większości wrzód na tyłku, zwłaszcza cytofizjologia, obowiązuje Sawicki, na inne książki szkoda i właściwie nie ma czasu.
Pozostałe przedmioty to materiały i skrypty z extranetu. Nie daj sobie wcisnąć innych książek.
Nie wiem co poza tym, jakiś fartuch długi, buty na zmianę, chyba tyle.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post